Ταινιες απο Videogames!

Λοιπον,εδω θα μπορουμε να λεμε οτι θελουμε περι ταινιων απο βιντεο γκειμς.Ανερχομενες,ηδη υπαρχοντες,αυτες που θελουμε να γινουν και γενικα οτιδηποτε σε σχεση με ταινιες απο βιντεογκειμς.

Λοιπον,ξερατε οτι το WoW θα γινει ταινια?Λενε θα βγει το 2009…Ελπιζω να ναι καλο!

Επισης αναμενουμε την ταινια Max Payne στις 17 οκτωβριου του 2008

Το Hitman σας αρεσε???

Silent hill …Xεστηκα πανω μου κ στην ταινια και στο παιχνιδι:?

Αντε ρε,γινεται το Max Payne ταινια??Γαματο!Το πρωτο φανταζομαι ε.

Το Hitman δεν το χω δει ακομα,εχω ακουσει οτι στους φανς του παιχνιδιου αρεσε.

το Hitman εμενα δεν υπηρχε κατι που με εξεπληξε(ισως επειδη τα χω δει ολα στο γκειμ:lol: ) και θα πω οτι ειναι απλα καλο.Νταξ τωρα μπορει να το αδικω και λιγο αλλα αξιζει να το ριξεις μια ματια

οσο για το max payne: http://www.youtube.com/watch?v=b8DqR3_aL7Y

Εγω δεν καταλαβα και πολλα.:frowning:

Όλες είναι γτπ

Ταινιες Βιντεογκειμς>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>μανος87

Συμφωνώ… Δεν έχω δει to hitman βέβαια, αλλά όσο θυμάμαι τα mortal combat (γαμούσε το παιχνιδάκι όσοι θυμούνται) και street fighter δεν έχω και τις καλύτερες των απόψεων…Το silent hill σαν ταινία ήταν φοβερή… κοιμόμουν στο μισάωρο… :lol:

:yes: :yes: :yes:

ολες που εχω δει ειναι αστειες

Συμφωνώ ότι όλες είναι για το πέος, αν και το Doom με λίγο ποπ κορν βλέπεται ευχάριστα (το οποίο όμως και πάλι δεν ξεφεύγει από τη μετριότητα).

Περιμένω το Halo που βγαίνει το 2009. Προς το παρόν δεν έχει γίνει τίποτα γνωστό για το ποιος θα σκηνοθετήσει την ταινία ούτε ποιος θα πρωταγωνιστήσει.

εμένα η αγαπημένη μου ταινια είναι το σκερι μουβι

Γνωστο βιντεο γκεημ το σκερη μουβη.Το τερματισα μικρος.

Εγώ το είχα σε κονσόλα και μαζευόμασταν από τη γειτονιά και παίζαμε διπλό!

λοιπον καλο ειναι να κανουμε μια αναφορα στις ταινιες που χουν γινει ηδη

silent hill
in the name of the king : a DUNGEON SIEGE tale
doom
mortal combat
super mario bros
double dragon
resident evil
dead or alive
house of the dead
hittman
tomb raider
wing commander
street fighter
alone in the dark
bloodrayne

και σε αυτες που προκειται να γινουν

street fighter : the legend of Chun Li
metal gear
halo
silent hill 2
return to castle wolfstein
prince of persia
tekken
max payne
metroid
castlevania
broken sword
devil may cry
splinter cell
doom 2
god of war

Όχι θέε μου όχι, γιατί, τι τους φταίξανε τα βιντεοπαιχνίδια που είναι και πολύ καλά? Όχι άλλη κακοποίηση του Silent Hill…

το μόνο που μένει είναι να γίνει συνέχεια του Mortal Kombat και να το σκηνοθετήσει ο Uwe. Τότε θα τα έχω δεί όλα.

χαχαχα

απο τι διαβασα
θα υπαρξει και μια συνεχεια του Mortal combat
για το 2010 φημολογειται
τωρα δεν ξερω αν θα βγει σινεμα ή κατευθειαν στο βιντεο οπως οι τελευταιες παπαριες που κανανε

uwe στην πυρα!!! :lol: :lol: :lol:

στο street fighter

τον μπαλρογκ θα τον κανει ο carl michael dunkan
ενω τον βεγκα ο τυπας απο τους black eyed peas!!

Όταν δημιουργηθεί αστυνομία για τα video games, οι υπεύθυνοι τέοιων κινήσεων θα κρεμαστούν ανάποδα στο Σύνταγμα.

Οι μόνες αξιόλογες προσπάθειες που θυμάμαι είναι τα Final Fantasy- Spirits Within και το Final Fantasy - Advent Children.

έλα ρε θα βγουν τα συγκεκριμένα σε ταινία? Wooowwww! Aυτά είναι. Και τα δύο τα είχα λίωσει παλιά! Το prince of persia στην amiga και το tekken στα ουφάδικα! Ειδικά στο δεύτερο, ατελειωτες κόντρες. 97 - 98 και όλη η τάξη του φροντιστηρίου μετά το τέλος του μαθήματος ήταν στο Bel Air και λιώναμε χαλαρα! Ο Eddie ήταν ο πιο γαμάουα, αν και με αρκετούς γούσταρα να παίζω.

Γιατι αυτοι οι αχρηστοι παραγωγοι δε καταλαβαινουν πως αμα ριξουν λεφτο σε κατι τετοια σεναρια απο βιντεο γκειμς μπορει να γινουν απτις καλυτερες ταινιες που εχουν βγει?

prince of persia

θα ναι βασισμενο στα μεταγενεστερα
και πιο συγκεκριμενα στο sands of time
που βασικα ηταν κορυφη
και αρκετα κινηματογραφικο σεναριο

παντως το πρωτο Prince of persia θα μεινει χαραγμενο στην μνημη οσων πρωτασχοληθηκανε με pc στις αρχες των 90’ς

η μουσικη
τα σαλτα πανω απο τα καρφια
τα ελιξιρια
οι πλακες διακοπτες που ανοιγαν τις πορτες
οι μονομαχιες
αααχχχ…