Vikings (History Channel)

το ιδιο ηθελα να ρωτησω κ εγω,στα ελληνικα καλυτερα

Η σειρα πασχει πολυ απο ερμηνιες. Οποτε βλεπω Ραγκναρ κ Φλοκι δεν ξερω αν πρεπει να γελασω η να κλαψω. Τραγικη παρουσιαση αυτων των χαρακτηρων. Καρικατουρες.

Για βιβλια δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι για τον Ραγκναρ. Ειναι κ αμφιλεγομενη περσονα στην σφαιρα του μυθου. Οτι πιο κοντινο κ πραγματικα σχετικο ειναι τα Σαξωνικα Χρονικα του Κορνγουελ. http://www.psichogios.gr/site/Authors/show/285/mpernarnt-korngoyel
Ξεκιναει με το Τελευταιο βασιλειο. Ακομα καλυτερη σειρα κ κορυφαια κατ εμε ειναι αυτη για τον Αρθουρο. Βασιλιας του χειμωνα, εχθρος του θεου κ εξκαλιμπερ

Επος το 8ο… Αναμενουμε αναλογα επικα τα τελευταια δυο…

Μπουστο Lagertha… Τα ρεστα μου… Enough said…!!

Θεωρώ το 9ο ως το χειρότερο του κύκλου ως τώρα. Παρά τις μάχες, παρά το ότι δίνει χώρο στο Rollo…

[SPOILER]νομίζω ότι το τέλος του είναι ότι χειρότερο είδαμε φέτος. Όπως επίσης η -φαινομενικά;- άσχετη σκηνή στο Kattegat.[/SPOILER]

Αναμονή για το τελευταίο επεισόδιο της σεζόν.

Τόση απογοήτευση πια που κανείς δε σχολίασε το τελευταίο επ;

[SPOILER][/SPOILER]

Season 4 trailer

Νομίζω η λέξη ΚΑΤΑΙΓΙΣΤΙΚΟ ταιριάζει εδώ

[FONT=Verdana]4o επεισόδιο έως τώρα,η σειρά χωρισμένη στα 3 (Σκανδιναβία-Αγγλία-Γαλλία)με την ιστορία στη Γαλλία να είναι η πιο αδιάφορη,έπεται η Αγγλία,που χωρίς να έχει γίνει κάτι συγκλονιστικό,βλέπεται πολύ άνετα. Με διαφορά η καλύτερη ιστορία εκτυλίσσεται στο Κάτεγκατ και πέριξ,μέχρι και Berserker είδαμε.Προς το παρόν κυλάει καλύτερα από τον 3ο κύκλο.[/FONT]

το 4ο το καλυτερο μέχρι στιγμης επεισόδιο της σεζόν . ΜΠΓΙΟΡΝ προσκυνώ …δεν υπάρχεις …

Ρε παιδιά πείτε μου κάτι, μόνο εμένα μου φαίνεται απογοητευτική η φετινή σεζόν; Βαρεμάρα, ασύνδετες μεταξύ τους ιστορίες και κανένα ενδιαφέρον για κανέναν χαρακτήρα. Άντε να δούμε μπας και παίξει τίποτα καλό στο 10ο επεισόδιο να γουστάρουμε.

Στάλθηκε από το LG-H440n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, δεν είσαι μόνο εσύ. Είναι γτπ η φετινή σεζόν. Χειρότερη από την Λάμψη έχει καταντήσει.

[SPOILER]Ειδικά στην σκηνή που και καλά παει ο Ρόλο να χωρίσει με την Ζωή Κωνσταντοπούλου και αρχίζει να μιλάει γαλλικά και η άλλη τον ερωτευτηκε κόντεψα να πάθω διάσειση από το facepalm[/SPOILER]

Νομίζω πως το τελευταίο -για την ώρα- επεισόδιο έσωσε κατά πολύ τη σεζόν…


Μάλλον ήρθε η ώρα για τον Ivar the Boneless

Επανέναρξη της σεζόν με 2 επεισόδια να έχουν βγει. Μέχρι τώρα εστιάζει πολύ στον Ivar, που είναι λογικό, αν έχουν σκοπό να μείνουν πιστοί στην ιστορία του.

Δεν τα έχω δει ακόμα αλλα ελπίζω να συγκλίνουν λίγο στην ιστορία (ή τη μυθολογία, όπως θες πες το) γιατί στον προηγούμενο κύκλο τη βίασαν στεγνά.

13,14,15 επιβλητική ατμόσφαιρα,φοβερά τοπία και πάλι και άρτια σκηνοθεσία. Ο Βασιλιάς Έκμπερτ παραμένει για μένα ο καλύτερος ηθοποιός στη σειρά. Και στο 15 μόνο συγκίνηση.

τι επεισόδιο το 15 !
ενώ δεν μπορω να πω οτι σαν σειρα με τρελαίνει τα 2 τελευταία επεισόδια ήταν τέλεια!

Πότε ξεκίνησε η σεζόν χαμπάρι δε πήρα. Λέει τπτ γενικά;

Mια χαρα ειναι ! Στα ιδια επιπεδα !

Έχω κολλήσει με την σειρά το τελευταίο καιρό, χθες τελείωσα την τρίτη σεζον… δεν ξέρω αλλά ταξιδεύω αλλού με τα φανταστικά τοπία της σειράς, εντωμεταξύ έχω πωρωθεί τόσο που ακούω συνέχεια Bathory και Doomsword, μιλάμε για επικές καταστάσεις

4 Likes