Violet Vortex

Οποτε βρητε λιγο χρονο τσεκαρεται το site μας και περιμενω να ακουσω εντυπωσεις…
Εχει να κατεβασεται και αρκετα τραγουδια απο ολες τις κυκλοφοριες μας,και ενα live βιντεο…

www.metalprovider.com/violetvortex

  1. Cheers 8)

ρε συ τι έγινε με την μπάντα?? Έχει πέσει ο server και επειδή είχα δει τον Σπύρο στους Hermano και μου είπε για την αποχώρηση του κιθαρίστα σας δεν νομίζω να το διαλύσατε ή κατι τέτοιο έ??? Doom On!!!

Εκλεισε ο server και ψαχνουμε να το ανεβασουμε αλλου τωρα.
Ναι , χωρησαμε τους δρομους μας με τον Αλεχ αλλα εμεις συνεχιζουμε οι τρεις μας χωρις αλλο κιθαριστα.
Τελειωσαμε τις ηχογραφισεις για τον επομενο δισκο πριν λιγο καιρο.Αυτες τις μερες αρχιζουμε μιξη και μετα ψαξιμο για Label.
Το σιγουρο ειναι οτι θα κυκλοφορισει και βυνιλιο σιγουρα!!!
Απο Live τωρα δυσκολα τα πραγματα γιατι αυριο βγαζει ο Σταμος τις λαμες απο το χερι και για λιγο καιρο θα αραξει.Ειχαμε προτασει να ανεβουμε Γερμανια στο Doom Shall Rise τελος Φεβρουαριου αλλα… :cry:
Μαλλον ομως θα παιξουμε τελος Μαρτιου Σαλονικα suppot στουε Nevermore!!!(Ασχετο ε???)
Αυτα τα νεα μας…
Ελπιζω να ειναι ετοιμο παλι το site συντομα…
Doom on!!!

Γουστάρω αυτά είναι άντε να ακούσουμε καινούργιο υλικό!!! Αυτό που είχα ακούσει στις πρόβες έσπερνε!!! Κράτα μια κόπια απο το βινύλιο και για μένα!!! 8) 8) 8) 8)

Thanks!! :wink:
Aν δεν εχεις τιποτα καλυτερο για σαββατο ανεβα Στον Αερα να τα πουμε.παιζουν StoneDevils-Stagnate-One Block Society :twisted:

Τα νεα μας…
Σε λιγες μερες (ελπιζω) τελειωνουμε και την μιξη του καινουριου Album μας.
Την παραγωγη αυτην τη φορα την καναμε μονοι μας,ηχογραφοντας στο δικο μας στουντιο και μιξαροντας παλι μονοι μας.Mastering λογικα θα γινει καπου εξω (δεν μπορουμε να τα ξερουμε ολα…¨)) και ξεκιναμε ψαξιμο για label…
Aυτο προς το παρον …
Ελπιζω συντομα να εχεται μεσω του rocking ενα δειγμα, να μου πειτε τη γνωμη σας…
A…Επισεις…
Εκλεισε το live με Nevermore 8) SALONIKA ΣΟΥ ΄ΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!
και κατι παιζει και για Νushvile Pussy με Fuzztones!!!

C U on stage!!!

Δώστε νέο υλικό στο κόσμο ρε!!!Doom On!!!

Σημερα 1/2 τρτη, στο Texas θα παιξουν οι γνωστοι/αγνωστοι heavy,stoner rockers και θα εχουν και υλικο απο τον καινουριο μας δισκο λιγο πριν παει για mastering.Αν ερθει κανεις περιμενω εντυπωσεις και σκηρη κριτικη για τυχον διορθωσεις τις μιξης…

Καλά άκουσα τα καινούργια κομμάτια απο τον Σπύρο και είναι ΓΑΜΙΣΤΕΡΑ!! Εύγε παίδες γαμώ τη δουλεία!! 8) 8) 8) 8) Εύγε!!!

Thanks!!!Απο παραγωγη πως σου φανηκαν???

Είπα και στο Σπύρο ότι μόνο λίγο το μπάσσο να κατέβει κατά τα άλλα αυτή η 70ies ατμόσφαιρα που βγάζει , λόγω του ότι δεν είναι “γυαλισμένη” μετράει πολύ μην την πειράξετε στη μίξη, μόνο την στάθμη του μπάσσου κατεβάστε λίγο. Βέβαια αυτή είναι η άποψή μου, η απόφαση είναι δική σας.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι όταν βγεί θα κάνει αίσθηση!!! 8) 8) 8) 8) 8)

Ελπιζω, γιατι εχω ριξει πολυ ξενυχτη… 8)