Virgin Steele

Αληθινο
Αυθεντικο
Επικο
Ηρωικο
Επιβλητικο
Μεγαλειωδες
Μεγαλοπνοο
Καθηλωτικο
Εμπνευσμενο
Συναισθηματικο
Ατσαλινο
Πυρινο

[SIZE=“4”]ΗΕAVY METAL [/SIZE]

[SIZE=“3”]ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ VIRGIN STEELE !!! [/SIZE]

Χαχαχα, και το πάνω ποστ του Night*Sky είναι το ποστ ενός αληθινού και αυθεντικού μεταλλά. :stuck_out_tongue:

Εύγε που ξέθαψες το θρεντ του αγαπημένου μου επικού συγκροτήματος. Όσα χρόνια και αν περάσουν, δε θα πάψει να με συγκινεί η μουσική τους.

Πάρ’ τε και ένα Burning Of Rome να τρελαθούμε. Υψώστε τα σπαθιά αδέρφια!!!

Πως αλλάζουν οι εποχές!!! Στα 90ς οι Virgin Steele γέμιζαν το Ρόδον ενώ στα 00ς έπαιζαν στο Αν. Ευθύνεται βέβαια και η ίδια η μπάντα η οποία κυκλοφορεί πλέον αραιά και που άλμπουμς. Το τελευταίο τους πραγματικά μεγάλο άλμπουμ είναι το εκπληκτικό House of Atreus part 1. Αγαπημένο μου το Noble Savage. Και μόνο το Angel of Light και το ομώνυμο να είχε, πάλι δισκάρα θα ήταν. Περιμένω ανυπόμονα μια καινούργια δισκογραφική δουλειά.

Η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία χρόνια, δισκογραφικά έχουν πάρει την κατιούσα. Δε μπορώ, όμως, να ξεχάσω τα απανωτά έπη. Μας έχουν χαρίσει κομματάρες ατελείωτες όλα αυτά τα χρόνια. Πρώτο μεταξύ ίσων είναι το Noble Savage.

e

Εδω ειμαστε.Μ’αυτο τους εμαθα και το αγαπω λιγο περισσοτερα απο τ’αλλα…

Στη χειροτερη στα 3 καλυτερα κομματια τους…

Παραμένουν η αδυναμία μου απο όλα τα επικομεταλλικά συγκροτήματα…

μια απ τις αγαπημένες μου μπάντες οι Virgin Steele…
η φωνάρα του Defeis, τα άκρως πωρωτιά riffs που σκάνε απ το πουθενά,
οι στίχοι… απ τη μία γεμάτοι οργή και μίσος και απ την άλλη συγκίνιση και πάθος…

χωρίς αμφισβήτηση οι Virgin Steele έχουν υψηλή θέση στο πάνθεον του heavy/epic/power

δε ξέρω τι να διαλέξω μεταξύ Marriage II, Invictus καί House of Atreus Ι γιατί απλά σπέρνουν όσο δεν πάει άλλο και τα τρία… θα βάλω Marriage II για συναισθηματικούς λόγους…

Aν και έχουν πάρει το δρόμο χωρίς επιστροφή, (ειλικρινά δεν πιστεύω ότι μπορούν να ανακάμψουν) είναι τεράστιοι. Δίσκοι σαν το Noble savsge, το Age of consent και τα δύο Marriage… σπανίζουν.

μα πώς να αποφασίσεις… είναι αδύνατον ρε παιδιά

[B]VIRGIN STEELE: ‘Noble Savage’ Reissue[/B]

[B]CD 1[/B]

  1. We Rule The Night
  2. I’m On Fire
  3. Thy Kingdom Come
  4. Image Of A Faun At Twilight (instrumental)
  5. Noble Savage
  6. Fight Tooth And Nail
  7. The Evil In her Eyes
  8. Rock Me
  9. Don’t Close Your Eyes
  10. The Angel Of Light
    [I]11. Obession (It Burns For You) (bonus track)
  11. Love And Death (bonus track)
  12. Where Are You Running To (bonus track)
  13. Come On And Love Me (bonus track)
  14. The Spirit Of Steele (bonus track)
  15. The Pyre of Kings (instrumental) (bonus track)[/I]
    [B]
    CD 2 - Extra Noble Ingredients[/B]

[I]01. To The Devil A Daughter (previously unreleased)
02. God Of Violence Kill (previously unreleased)
03. Viking (previously unreleased)
04. Ase’s Death (instrumental) (previously unreleased)
05. Bitches From Hell (previously unreleased)
06. Fight Tooth And Nail (Roman Sword Re-Mix) (bonus track)
07. Tales From The Hammer (previously unreleased)
08. We Rule The Night (live pre-production rehearsal) (previously unreleased)
09. I’m On Fire (live pre-production rehearsal) (previously unreleased)
10. Fight Tooth And Nail (live pre-production rehearsal) (previously unreleased)
11. Rock Me (live pre-production rehearsal) (previously unreleased)
12. We Rule The Night (Bigger gongs&Bombs early rough mix version) (previously unreleased)
13. Noble Savage (Flanging To Eternity early rough mix version) (previously unreleased)
[/I]
και θα βγει και σε
Double Gatefold LP in yellow vinyl

Είμαι σίγουρος πως τα ακυκλοφόρητα τραγούδια στο δεύτερο cd είναι ανώτερα απο όλα τα τραγούδια του τελευταίου τους δίσκου.

χαχααχα…πολύ πιθανόν.!

noble savage γαμει και δερνει.

VIRGIN STEELE have released a video for the song “God Of Violence Kill”, which is featured as a bonus track on the new “Noble Savage” reissue

εντελώς αχρείαστο
επίσης που είναι ο Pursino???

[U][B]Trail of Tears[/B][/U]

μεγάλο έπος.

μέσα στους 10 καλύτερους δίσκους των 90s

Ξερει κανεις τιποτα? Ειναι το ιδιο με την επανεκδοση του Noble Savage που ποσταριστηκε πιο πανω. Να πω οτι δεν με ενδιαφερουν μαγαζια απο το ιντερνετ μονο καποιο δισκαδικο.

[B]Marriage of Heaven And Hell, parts 1 και 2…[/B]με ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ!!!

Δισκαροι