Vodka juniors 18/12

τελεια,θα παω γτ πολυ μ αρεσουν.στο gagarin.

Παιδιά θα είναι επικό λαιβ!! Τα παιδιά το ετοιμάζουν καιρό και λογικά θα παίξουν πάρα πολύ πράμα! Ελάτε όλοι!!

Πάμε για suburbancore κατάστασεις πάλι (μακάρι δηλαδή), να πεθάνουμε!! Γιατί κάλα και τα DarkPoetry κομμάτια (τα αγαπάμε πολύ), αλλά με άγριες διαθέσεις τους μάθαμε!:p:D

και πρώτη φορά γκαγκάριν…Να δούμε πως θα πάει…

πρώτη φορά Headliners στο Gagarin. :wink:
Στο μέρος έχουν ξαναπαίξει αλλά support.

Σώστος:wink:

Θύμασαι μήπως ποιοί ήταν από πάνω τότε?

αδιάβαστος mode of :stuck_out_tongue:

εγώ πάντως με Therapy? τους είχα δει μια φορά.
Μπορεί να’χουν παίξει κι άλλες, δεν ξέρω, πάντως είναι μπάντα που τα κυνηγάει αυτά.

Kαλώς κατίλαβα…Για να δούμε πως θα πάνε ως χεντλαινερς…(δεν το κόβω να τιγκάρει το μαγαζι αλλά ένα κοσμακή πολύ παραπάνω από το συνηυησμένο θα τον έχει)…

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι η ψήλη σκηνή θα ναι λίγο μαλάκια, και ασυνήθηστο πράμα για τις βότκες και το κοίνο (αν σκεφτεί κάνεις ότι σε όλη την διάρκεια των λαιβ τους πετάγονται ανθρώποι από παντου :p)

ΠΟΟ ΚΑΥΛΑ

Δεν μπορώ να περιμένω

Αν παίξουνε αγριότητες, θέλω όπωσδήποτε διασκευή RKL πάλι

Κι εγω μεσα σιγουρα.:slight_smile:

Εχω να τους δω περιπου 4 χρονια και δεν υπαρχει περιπτωση να το χασω,σιγουρα θ’αξιζει.

Θα το τιμισουμε το live! :smiley:

Aπό το myspace τους:

[B]“the Dark Show”

Dear brothers and sisters,

The sickest party is coming up on the 18th of December…

There will be sunsets, pirates, summers, colors, waves, stars and bottles
There will be loudness, fear, rage, gasoline, frustration, hatred and rollercoasters
There will be whiskey, darkness, rain, hope and ultimately silence

A one off show, so dont miss out. Three hours of dub/reggae/acoustic/punk/hardcore from all discography. Recruited 5 more members for this party… This is gonna be hell…!!!

Hope to see you there…[/B]

Θα παίξουνε τα άπαντα! Fucking yeahhhh

bumb

ΜΕΣΑ

WTF??? Γιατί δεν έχει ποστάριστεί κάτι ακόμη???

Ε-Π-Ι-Κ-Ο, Ε-Π-Ο-Σ

Πραγματικά το live ήταν φανταστικό…Ο καλύτερος τρόπος για να κλείσει συναυλιακά το 2009…Δεν ξέρω, τους Vodka Juniors τους έχω δει πάρα μα πάρα πολλές φορές και κάθε φορά απ’ αυτές γούσταρα…Ωστόσο το χθεσινό ήταν το κάτι άλλο…

Κατ’ αρχας να πω ότι το μισό μαγαζί (το οποίο στην άρχη ήταν τιγκαρισμένο -τουλάχιστον ο κάτω όροφος-) ήταν γνωστές φυσιογνωμίες…Γνωστοί και φίλοι από το σχολείο, γνωστοί και φίλοι εκτός σχολείου, γνωστοί και φίλοι από την πάτρα που σπουδάζω…Όποτε όπως καταλαβαίνετε το κλίμα ήταν απίστευτα φιλικό και “οικογενειακό”. Δηλαδή ανά πάσα στιγμή μπορούσες να πιάσεις το διπλανό σου και να τραγουδίσεις, να χορέψεις και να χτυπηθείς μαζί του…

Πάμε τώρα στο μουσικό μέρος της συναυλίας…

Οι Βότκες ξεκίνησαν λοίπον με κομμάτια από το DarkPoetry σε reggae/dub ρυθμούς…Για να βγει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, πάνω στη σκηνή βρίσκονταν 8 άτομα (οι γνωστοί 4, 3 άτομα στα κρουστά κι ένας τρομπετίστας…-διορθώστε με αν υπήρχε και κάποιος άλλος-). Και όντως απέδωσε κατά πολύ το σχήμα αυτό…Παίξαν έτσι καμιά ωρα στο περίπου (ίσως και λίγο παραπάνω) με κομμάτια όπως: Rise Up, No Religion, All We Need Is Some Gasoline, Whiskey And The Rain, Break Tha Silence και πολλά άλλα…

Αφότου περνάει αυτή η μία ώρα και κάτι (στην οποία το κοινό είχε μπει από την αρχή στο κλίμα τραγουδώντας και χορεύοντας) , κάνουν ένα μικρό διαλλειματάκι, πέφτουν τα φώτα, μένουν οι τέσσερίς τους και λέει ο τραγουδιστής μια μεγάλη κουβέντα: “Το Live τώρα αρχίζει”… Και είχε δίκιο…Ξαφνικά ακούγονται τα πρώτα κόρντα του αγαπημένου μου τραγουδιού τους (του Unconditional) όποτε ξεκινάει κάτω το χάος!!!
Πανικός!!! Όπως καταλαβένετε τα θρασοπάνκ σκινηκά είχαν μόλις αρχίσει…

Aρχισάν να παίζουν όλους τους ύμνους με τους οποίους τους γνωρίσαμε (πάρα πολύ suburbancore, κάποια παλιότερα, διασκευή Too Drunk To Fuck κ.α) και το κοινό να ακολουθεί στους ίδιους ακριβώς -ταχύτατους- ρυθμούς των τραγουδιών…Το δολοφονικό σκαλί του Gagarin δεν εμπόδισε τον κόσμο να δημiουργήσει το χαμό κάτω…Ούτε όμως το σπαζαρχίδικο καγκελάκι εμπόδισε τον κόσμο να κάνει stage diving/crowd surfing…

Προς το τέλος λόγω και τενοντίτηδας καποιανού μέλους έπαιζαν εναλλαξ θρασπανκ κομμάτια με Dub κομμάτια…

Πάνω κάτω τα παιδιά έπαιξαν 3 ώρες…3 απίστευτες ώρες…

Μετά το χθεσινό live, πίστευω ότι καμιά άλλη φορα που θα δω τους vodka juniors (η οποία επόμενη πιστεύω θ αργήσει πολύ) θα ναι έτσι…Το χθεσινό Live ήταν μοναδικο…

Ηighlights:

Η τέλεια μετατροπή του This one’s for the kids σε reggae/dub φάση, η άνοδος των ΒηταΠεις σ’ ένα κομμάτι, και το Remember This Day που παίχτηκε προς το τέλος και απλά οντας πτώματα αγκαλιάζαμε τους διπλανούς μας και τραγουδάγαμε…

Μικρά παραπονάκια:

Δεν έπαιξαν τα: Αthens και Unite and Resist, ενώ κάποιες μικρομετατροπές ορισμένων τραγουδιών από το Dark Poetry θα μπορούσαν να μην είχαν γίνει…Όπως για παράδειγμα στο Break The Silence

δεν εχω να προσθεσω τιποτα παραπανω απο τον φιλο απο πανω…
απιστευτο Live…8)
εχουν αρχισει να ανεβαινουν και τα πρωτα videos στο youtube…
:metal::trombone:

Kάτι που ξέχασα να πω…

ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΙ Μ*ΥΝΙ ΕΙΧΕ ΣΤΟ GAGARIN ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ???

παρα πολυ ωραιο λαιβ(αν και εφυγα νωριτερα λογω δουλειας).Ωστοσο νομιζω οτι το an τους ταιριαζει περισσοτερο:wink: