Voivod - Infini

Δυο νεα κομματια εδω:

Το Global Warning ειναι αρκετα ωραιο. Νταξ, προσωπικα δεν περιμενω κατι το ιδιαιτερο, ετσι; Τρεις κομματαρες να χει μεσα και θα μαι αρκετα ευχαριστημενος.

To Katorz μου άρεσε αρκετά αν σκεφτείς τις συνθήκες ηχογράφησης:!:
Το Infini έχει διαρεύσει;:!:

όντως το Global Warming είναι αρκετά καλό. ο τρόπος που τραγουδάει είναι αρκετά μαστούρικος, με έντονες εναλλαγές σε πιο γρήγορα μοτίβα. Προς το τέλος θύμισε λίγο από το We Carry On του ομώνυμου.
Επίσης τα μελωδικά σημεία της κιθάρας στο τέλος του πρώτου κομματιού είναι αρκετά ταξιδιάρικα.
Νομίζω ότι ο δίσκος θα έχει αρκετό ψωμί.

Αντιο.

Το ‘‘Αντιο’’ παιζεται. Δεν ξερω αμα ειδες τις ανακοινωσεις… κοινως, κρατα μια πισινη που λενε…

ναι ε? όχι δεν ξέρω σε ποιες δηλώσεις αναφέρεσαι γιάννη. σαν voivod δεν ξέρω αν είναι “σωστό” να συνεχίσουν να υπάρχουν, αλλά σίγουρα σαν μπάντα με κάποιο άλλο όνομα ίσως θα είναι αρκετά ενδιαφέρον.

Kατι τετοιο μου μυριζει κι εμενα.

VOIVOD’s newest record “Infini” may be their last as VOIVOD. This was a record built from the final songs created by the band with Denis D’Amour aka Piggy. All his original demo guitar tracks appear as they were recorded, no re-amping, no overdubs, just Piggy as he played the tracks he envisioned in his small bachelor apartment, the amp in the bathroom, capturing his performance with the laptop given to him by
Jason.

Their last as Voivod. Και μαλιστα ‘‘may be’’. Τρεχα γυρευε δηλαδης. Μεταξυ μας, δε νομιζω να κανουν καμια καφριλα να κρατησουν το ονομα. Θα γουστερνα ομως να συνεχιζανε χρησιμοποιωντας μια παραλλαγη του για εναν και μονο λογο. Αυτος ο κιθαριστας που πηραν ειναι υπερβολικα καλη περιπτωση για να μη βγαλουν τιποτα ξερωγω.

Για οποιον ενδιαφερεται βρισκεται στο γνωστο ρωσικο σαητ.

Καλό το Infini με 5 κομμάτια φωτιά. Αύριο στο κάγκελο!

bump!

http://www.rocking.gr/review2657.php

Πολυ καλο, αλλα δε μπορεσα να το αποθεωσω. Ηθελα, αλλα δεν.

πολύ σωστή η κριτική σου και με βρισκει 100% σύμφωνο. Εγώ έτσι και αλλιώς δεν περίμενα κάτι σούπερ, αλλα σε καμμία περίπτωση δεν σημαίνει αυτό οτι δεν είναι ένας αξιόλογος δίσκος. Σίγουρα, το άλμπουμ απευθύνεται στους οπαδούς της μπάντας και μόνο. Δεν θα τον προτείνεις ποτέ δλδ σε κάποιον που θα σε ρωτήσει τί να ακουσει απο Voivod.

Χαιρομαι που σ αρεσε. Θενκς. :slight_smile: