Τι ακούτε τώρα Vol. 666

3 Likes
3 Likes

Ένα εκκεντρικό αριστούργημα από ένα ξεχωριστό και πραγματικά τολμηρό συγκρότημα, τόσο που απορείς πως δεν γίνανε γνωστότεροι…ή μήπως αυτός ακριβώς ήταν ο λόγος;

4 Likes
3 Likes

Τιμιο 9αρι (ο δισκος) και ειχα να τον ακούσω πιο πολύ καιρό απ’ ότι έπρεπε!

4 Likes

9,5 παίρνει ο δίσκος. Μου αρέσει πάρα πολύ. Ο δεύτερος αγαπημένος μου από Lost μετά το Draconian φυσικά που είναι 10άρι.

1 Like

Εγώ εκτός από το draconian θα έβαζα λίγο πιο ψηλά από το PL και το icon και το one second. Το τίμιο 9αρι θα το μοιραζα σίγουρα και σε tragic idol και σε symbol of life, αν όχι και σε αλλα

Ε ρε κανονας του mikdcrimeK που σας χρειαζεται :stuck_out_tongue:!

Χαχα υποθέτω αυτό είναι από κάποιες προηγούμενες συζητήσεις του φόρουμ, διαφωτισε τον ποντικαρα

Να σου πω κι εγώ που είμαι πολύ πιο λιόσπα από σένα, αυτό δεν το έπιασα.

Ο συγκεκριμενος χρηστης εφαρμοζε εναν κανονα βαθμολογησης δισκογραφιων που εμενα μ’ αρεσε πολυ. Καθε βαθμος μπαινει το πολυ σε δυο δισκους. Δηλαδη, δυο 10αρια, δυο 9αρια κλπ κλπ. Σε μπαντες με μεγαλες δισκογραφιες, οπως οι ΠιΕλΟ, μπορει να μπει τρεις φορες καποιος βαθμος.

Κλεψιες με μισα κλπ δεν εχει :stuck_out_tongue:, οποιος θελει παιζει, οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται :stuck_out_tongue:.

1 Like

104702

Είχα να το ακούσω καμιά δεκαετία πλάκα-πλάκα και κακώς, το δισκάκι είναι καυλερόν!

2 Likes

front

3 Likes

Σε παγκόσμια αποκλειστικότητα διάλογος μεταξύ Holmes και Mackintosh που διέρρευσε από την κόρη του βοηθού του ηχολήπτη που είχε πάει πέρυσι διακοπές στο Λαγανά και ο κολλητός ενός φιλου την κέρασε δυο σφηνάκια αλλα δεν έβρεξε γιατι όταν τον ρώτησε ποια είναι η αγαπημένη του μπαντα της ειπε Αης Ντερθ:

(λίγο πιο μετά)

Greg: Τρελε θα βγάλουμε κάνα δίσκο? Εχω γραψει κατι ριφ και κατι σολιδια που θα βγαλει αιμορροϊδες ο γαλαξιας της Ανδρομεδας.
Nick: Μέσα, αλλα μην ειναι πολυ καλος, παίζει ο κανόνας του MindcrimeK τελευταια και εχω κατι σκεψεις
Greg: Έχεις δίκιο. Τα οκταροεννιαροδεκάρια τα εχουμε ηδη καβαντζωσει γιατι βγαζαμε δισκούς από τοτε που οι φανς ειχαν σπυρια
Nick: Να βγαλουμε το εφταρι?
Greg: Οχι ρε μαλακα γιατι μετα θα πρεπει να βγαλουμε το πενταρι και θα λένε οτι γερασαμε
Nick: Εχω μια ιδεα, θα βγαλουμε το τεσσαρι ωστε να βγαλουμε το εφταρι πιο μετα
Greg: Και πως θα το κανουμε τεσσαρι?
Nick: Δωσε βαση Greg, θα παιξεις τα ιδια με κανα παλιοτερο δισκο, αλλα πιο αργά. Στιχους γραψε στη χεστρα διαβαζοντας χαμερ, για σολο θα πουμε πως χασαμε το κινητο και ρεφρεν γεφυρες και τετοια δεν θα χει, θα πουμε πως ειναι αβαν γκαγγγντ. Για να το στηριξουμε και με ιματζ θα κοψω και το μαλλι.
Greg: Αφου ηδη το εχεις κοψει ρε βασιλια των σκιωνε
Nick: Εχεις δικιο, θα αφησω μονο το μουστακι και θα το τριμαρω με τετοιο τροπο που θα ειρωνευτω ειρωνικα την ειρωνεια του.
Greg: Να σου πω ομως το single να ειναι καλο ε? Ειναι μερικοι που ακουνε τα single μονο
Nick: Εισαι πονηρος

3 Likes

Ουσιαστικα ο κανονας αυτος σε κανει να καταταξεις τους δισκους. Αλλιως, “ολα 10” και ολα καλα :stuck_out_tongue:

1 Like


MYSTRAS - Castles Conquered and Reclaimed

2 Likes

image

2 Likes

3 Likes

1 Like