Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Δισκάρα και κομματάρα.-

9 Likes
5 Likes

τι λες τώρα!!!

Ιδέα δεν είχα! Θενκς!

αααα ρε Amott με τον τραγουδιστή που έχεις διαλέξει εδώ και 10 χρόνια :frowning:

2 Likes

3 Likes
9 Likes

8 Likes

4 Likes
4 Likes

1 Like

9 Likes

Ένας γενικός κανόνας θέλει τα album με ωραίο εξώφυλλο να είναι καλά και στο… περιεχόμενο.
Το αντίθετο ευτυχώς δεν ισχύει, δηλαδή χάλια εξώφυλλο δεν σημαίνει απαραίτητα και χάλια δίσκος, όπως αποδεικνύεται, μεταξύ άλλων, και από το…

14 Likes


https://www.youtube.com/watch?v=Pb62Pdh3kJ8

3 Likes

9 Likes

Abigor - Leytmotif Luzifer

4 Likes

Τρομερός δίσκος, μου αρέσει πιο πολύ απ’ ό,τι μου άρεσε όταν είχε πρωτοβγεί. Ευτυχώς που καταφέρανε να ξεπεράσουνε την ψυχοφθόρα απώλεια του φίλου τους, το αποτέλεσμα μέχρι τώρα είναι 3/3 δισκάρες.

8 Likes

ποιοτικός δίσκος πραγματικά
ακούγεται ολόκληρος χωρίς ούτε ένα σκιπ.
Οκ δεν είναι dirt- προφανώς -αλλά τι σημασία έχει ;
Το ευρύτερο φασμα του ροκ έχει ανάγκη τέτοιους δίσκους

Είναι κάτι πάρα πολύ κοντινό στο καλύτερο που σκέφτομαι εγώ ότι θα μπορούσαν να έχουν βγάλει μετά από 30 χρόνια. Στο Dirt ήταν κι αυτοί, αλλά κι εμείς, 30 χρόνια νεότεροι, είναι πάρα πολύ σημαντικό αυτό και γι’ αυτούς και για εμάς. Το ότι μας κάνουν σήμερα να γουστάρουμε περίπου όσο και τότε, είναι μεγάλη δουλειά που ελάχιστοι έχουν καταφέρει (ένα παράδειγμα είναι οι Rush). Τι να πω, μακάρι να βγάλουνε κι άλλον δίσκο και να τους δούμε και σ’ έναν κλειστό χώρο εδώ Ελλάδα να τα κάνουμε όλα λαμπόγυαλο :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Μακάρι διότι η τελευταία εμφάνιση στην πλ νερού τους αδικεί…
μια και λέμε όμως για δίσκους που κυλάνε νεράκι:
image

8 Likes

Πάντως ένα από τα καλύτερα τραγούδια του δίσκου είναι το So Far Under. Το οποίο το έχει γράψει ο William DuVall ο οποίος κρατάει ψηλά τη σημαία των AIC.

3 Likes
4 Likes