Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Ο,τι σου ειπε ο Παντελης.

Στο μεταξυ, ο καλυτερος δισκος του καλυτερου συγκροτηματος του κοσμου, με τον καλυτερο Αρχηγο του πλανητη (μας διαβαζει, το γνωριζετε αλλωστε), εγινε σημερα 38 χρονων. Με 45 βαθμους κελσιου ταιριαζει μια χαρα.

12 Likes

Above the wreckage of your mortal world I stand
Judgement passed, delivered by his hand
Now, clear the smoke
There the ashes stand
A fitting tribute to mortality and man

καβάλα στο άλογο με το σπαθί του ο μικρός Shadowking

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΕΠΙΚΟΥ ΜΕΤΑΛ ΕΒΕΡ.-

Ψύχραιμα πάντα :stuck_out_tongue:

4 Likes

I taste your blood
As it showers from my blade
I eat your heart, from evil it was made
With heart filled hatred
Black blood runs through my veins

ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΑΡΧΗΓΟΥ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

Κολλησε το caps lock, ηρεμα το λεω κι εγω.

4 Likes

Λυπάμαι όσους δεν μπορούν να νιώσουν…

3 Likes

Δεν εχει παραπανω καρδουλες να σου βαλω για αυτες τις 6 λεξεις. Ή νιωθεις ή κοιταζεις αλλου. Απλως εκει που κοιταζεις, δεν θα νιωσεις ποτε. Σαν τα χαπακια του Ματριξ ενα πραγμα.

2 Likes

Χρόνια πολλά λοιπόν στο δίσκο! Εντάξει το δικό μου αγαπημένο άλμπουμ από Manowar είναι το Kings of Metal.

Tεσπα, θα ποστάρω ένα τραγούδι που το είχα ξαναποστάρει στο thread παλιότερα. Εξαιρετικοί Manowar και εδώ :dagger:

5 Likes
5 Likes
6 Likes

Δυσκολεύομαι πολύ να επιλέξω ανάμεσα σε αυτό και το hail to England σαν το κορυφαίο μανογουορ, άριστουργηματα και τα δυο. Τα sign και kings έρχονται ένα κλικ πιο μετά, εξαιρετικοί δίσκοι. Απίστευτη εξαετία πάντως από την δεύτερη πλευρά του ντεμπούτου μέχρι και το kings of metal.

2 Likes

image

Mε Scorpion - Tokyo Tapes, MC5 - Kick out the Jams, The Who - Live at Leeds, Kiss - Alive, το Made In Japan και κάνα δύο ακόμα, από αυτά τα live κλασσικών μπαντών τους γενικότερου ‘‘σκληρού’’ ήχου των 60ς - 70ς που πραγματικά νιώθω λες και είμαι με κάποιο τρόπο εκεί…

7 Likes

5 Likes

εδω ο χιτσκοκικος ,“ενα παιδι μεγαλωμενο σε παταρι…μυωδη 1,60…,με μαυρες ριζες”

και εδω ο ψυχωμενος επικος andy…

5 Likes

Φοβερό live στο Βράχων, έναν από τους καλύτερους (αν όχι τον καλύτερο) open χώρους συναυλιών στην Αθήνα.

3 εβδομάδες πριν, στο ίδιο μέρος, είχαν διαλύσει τα πάντα οι Nine Inch Nails (μαζί με Jane’s Addiction).

5 Likes

NIN ισοπεδωτικό live, τα εσώψυχά μου είχα αφήσει και εγώ εκεί!
FNM γύρισα σπίτι με πυρετό την άλλη μέρα + φωνή κλειστή για καμιά βδομάδα αλλά πραγματικά 0 fucks given, totally worthed it, απίστευτο live… ‘‘Sexy Motherfucking Greeeeeeks’’!

5 Likes

FNM έπος.
ΝΙΝ καλύτερος ήχος έβερ.

2 Likes

NIN εκπληκτικο live επισης, συμφωνω και στις τελειες.

EDIT: και Λυκαβηττος τρομερος ανοιχτος χωρος στην Αθηνα ε!

2 Likes

Μετά απ’ όλα αυτά, νομίζω ότι αξίζει να ακούσουμε τον πρώτο FNM δίσκο με MP, που πριν από 10 μέρες είχε γενέθλια (32).

10 Likes

Μετα χωσε και το καλυτερο:

10 Likes

Έχασα τη συναυλία για να πάω διακοπές Κρήτη τότε. Ακόμα το μετανιώνω και δε βοηθάτε ρε παιδιά…

1 Like

δωστε και εδω λιγο αγαπη,kindergarden :slightly_smiling_face:

5 Likes