Τι ακούτε τώρα Vol. 666

θα μπορουσε να ειναι και το Leprosy των '90s, αφου το line up του δισκου ειναι τα 3/4 του 2ου δισκου των Death.
Αληθεια ποτε περασαν 30 χρονια απο την κυκλοφορια του ;

σειρα μετα…

The other side of …Chuck Schuldiner :slight_smile:

10 Likes

Σταθερά καλοί και εντελώς τυχαία κολλάνε και με τους Control Denied απο πάνω.

5 Likes

WTF? Τι ειδα και κυριως τι ακουσα; Rollins + Patton στο ιδιο βιντεο. Γουσταρω πολυ attitude και ιδεες του ΗR, τρεφω τεραστιο σεβασμο για το εργο του, μουσικο κι οχι μονο. Αλλα γυριζω στον ΜΡ:

Ο ανθρωπος αυτος ειναι απο τους πιο ταλαντουχους που εχω δει ποτε στη ζωη μου. Δεν ειναι μονο η φωνη του, αλλα οι ιδεες του. Επισης, με αφορμη αυτον και τους FNM, συχνα σκεφτομαι ποσο ωριμαζουμε σαν ανθρωποι, αφου πισω στα 90ς ολα αυτα τα πειραματα (σκρατσαρισματα, φανκ κ.α. στοιχεια) στη μουσικη μας ηταν no go.

2 Likes

:wink: ανατρεπτικοι καλλιτεχνες για ανησυχα πνευματα ,ναι συμφωνω καποιες φορες it takes a half-life και βαλε για να δεις(οχι εσυ προσωπικα,γενικα) , ποσο πρωτοποριακο μπορει να ειναι το οποιοδηποτε ακουσμα,αλλα ωριμαζει μαζι σου και ειναι πιο ομορφο…θυμαμαι πιτσιρικας οταν σκασανε οι system…και εβρασε ο εγκεφαλος μας απο ορμονικες διαταραχες…παντα σκεφτομουν…ναι ετσι ειναι ρε γαμωτο τα σπανε.αααααλλα καπου καπως καποιος ακουγε faith no more…
να μην μακρηγορω…patton for president :slightly_smiling_face:

3 Likes

Στο live με τον Rahzel ηταν κανεις σας; Που εμειναν καμια 200αρια ατομα εξω απο το Αν; Θυμαμαι περιμεναμε να μπουμε (ευτυχως ειχα εισιτηριο) και βγηκε καποιος και φωναξε “θα μπουνε 650 ατομα, υπαρχουν εισιτηρια”, μεγαλες στιγμες :joy: Απο τοτε ειχε το συνηθειο με τα πιατα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Βεβαίως, παρών!

Έλεγα τότε ότι αφού δεν πρόκειται να δούμε FNM ποτέ, τουλάχιστον ας δούμε τον τρελο-mike. Ασφυκτικά γεμάτο το Αν (σε επικίνδυνο βαθμό) αλλά τρελό κέφι και το ευχαριστηθήκαμε όσο δεν πάει.
Για όποιον ενδιαφέρεται η φάση ήταν κάπως έτσι (χωρίς τα πιάτα βέβαια):

Μετά από κάνα-δυο χρόνια αν δεν κάνω λάθος είχε προγραμματιστεί λάιβ Fantomas στο beach volley Φαλήρου όπου είχαν παίξει και οι Queens of the Stone Age με τους Eagles of Death Metal, είχα πάρει και εισιτήριο αλλά ακυρώθηκε λόγω χαμηλής προπώλησης.

3 Likes

Κι εγω ειχα παρει, 2005 ηταν. Δεν ειχαν εκτιμησει μαλλον αρκετοι τον δισκο που ειχαν βγαλει με τους ηχους απο την εγχειρηση, επεσε πολυ πειραματικος σε πολλα στομαχια :sweat_smile:

2 Likes

Μπορεί να μην είναι… πειραματικό, αλλά λόγω επετείου (cheers @evanthia !) και επειδή πάντα υπάρχει ένας λόγος να ακούσει κάποιος Dio…

14 Likes

All time classic στη γενικότερη ελληνική δισκογραφία.

4 Likes
3 Likes

37 ετών. Το άκουσα το πρωί στο γραφείο, διότι έτσι έπρεπε. Κοντέ λείπεις.

Κι έπειτα, μπήκα με αυτό:

ΔΙΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΠΡΕΠΕ. Πάντα αμφιταλαντεύομαι μεταξύ του πρώτου και του δεύτερου δίσκου τους, αλλά νομίζω ότι αυτός είναι ο αγαπημένος μου. BLACK MACHINE στο repeat.

Καλα περασαμε στη δουλεια σημερα.

11 Likes
8 Likes

Το ντεμπούτο τους ήταν το breakthrough, αλλά αυτό ήταν το σπουδαιότερο άλμπουμ που έβγαλαν ποτέ. Λατρεμένη μπάντα.

39 χρονών σήμερα (τεχνικά χθες, διότι άλλαξε η μέρα).

6 Likes


3 times in a row. To aggliko! :stuck_out_tongue:

6 Likes
2 Likes
3 Likes

Ως συνοδευτικό της ψιλοανάγνωσης αυτου

https://www.pmpress.org/index.php?l=product_detail&p=623

6 Likes

Τι μόνο μέιντεν λέτε; :stuck_out_tongue_closed_eyes: Η φάση είναι μόνο χασίς :herb:

Έκλαψα με το σχόλιο :laughing:

illeoo: μόνο χασίς
YouTube: what?
illeoo: μόνο
mad clip: ρεφυγερεμαλακααποεδωρεμπρο

1 Like

Δισκαρα. Αμερικανικο power στα καλύτερα του.
Τους αξιζε καλύτερη τύχη αλλα ίσως δεν ήταν καλό το timing.

8 Likes

Αυτό γιατί είναι κομματάρα

και καπάκι αυτό γιατί είναι υπερκομματάρα

3 Likes