Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Ο Ουάρντα μόλις διάβασα προτάθηκε στον Ολυμπιακό :joy:

Ναι ok άσχετο, πάμε στη μουσική :headphones:

Λίγο christian metal που ακούω τώρα. Όχι δεν είναι η μπάντα στην οποία θα παίξει guest :guitar: σε ένα τραγούδι ο Richie Faulkner, θα σας την αποκαλύψω εν καιρώ ποια είναι.

1 Like

Ώρα για ένα διάλειμμα από Audrey Horne και Hällas.

Νεράκι κατεβαίνει και αυτό.

6 Likes

Τελικά, οι Testament μπορεί να λοξοκοίταξαν προς Metallica και σε σημεία ν’ ακούστηκαν καλύτεροι και από τους Metallica (ναι, ξέρω, είμαι υπερβολικός, το δέχομαι), αλλά τελικά, μάλλον, ουκ ολίγοι της Αμερικάνικης σκηνής επηρεάστηκαν από δαύτους. Μάλιστα, η αρχή του παρόντος άσματος, όπως και το βασικό riffing πιθανόν να αποτέλεσε μεγάλη έμπνευση στον Jeff Waters για να συνθέσει το πανέξυπνα διασκεδαστικό και χορευτικό thrashy “Knight Jumps Queen”. Αλλά, ούτως ή άλλως, και ο Dane υπήρξε μεγάλος τους οπαδούς και πλέον, είμαι μάλλον βέβαιος ότι το “Low” από το τελευταίο Sanctuary χρωστάει πάρα πολλά αρχικά στον τίτλο του δίσκο “Low” και κατά δεύτερον, στη μουσική περιφέρεια του παιδιού του “Trail of Tears”.

14 Likes

Χαλαρό Σαββατάκι

10 Likes
8 Likes

6 Likes

Ωνασου.

Summary

κλικ εδώ για μουσική

6 Likes

Πολύ λυπάμαι που δεν ήξερα το συγκεκριμένο πριν 15 (και βάλε) χρόνια, όταν κάναμε επικά disco/pop/rock’n’roll/ελληνικά newwave/whatever πάρτι στην ΑΣΟΕΕ.

Έστω και καθυστερημένα, ας είναι καλά το HIMYM.

5 Likes

Ρε γμτ, αν θυμάμαι καλά το εξώφυλλο είναι από τον ίδιο γαμάτο τύπο που έχει χει κάνει διάφορα καινουργια(χελογουιν, κριειτορ, χεβεν Σαλ Μπερν, ιμμολεισον κλπ), αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω, πως αυτό του βγήκε τόσο άθλιο( ο σχεδιασμός των δακτυλιων, που είναι και πιο πίσω από τον πλανήτη, δεν μπορώ να τον χωνεψω με τίποτα).Έπρεπε να έχει κάνει ζουμ άουτ, για να του χωρέσουν σωστά. Τεσπα. Και κάπως έτσι, έχεις ένα εξώφυλλο που σε αποτρέπει να ακούσεις δίσκο. Βλάκας, ξέρω.

Όντως, πολύ αδιάφορο και μονότονο το εξώφυλλο.

5 Likes
5 Likes

5 Likes
10 Likes
2 Likes
11 Likes

Ψιλοαδικημένος δίσκος το lepaca kliffoth, καθότι ενώ σπάνια μνημονεύεται, όλα τα φανταστικά που συμβαίνουν στα theli, vovin, deggial κτλ έχουν αρχίσει ήδη σε λίγο μικρότερο βαθμό να συμβαίνουν στο LK.

On topic,

4 Likes

Τρελή δισκάρα

1 Like
3 Likes

αρωμα jericho/keepers/raw και καλο μηνα :slightly_smiling_face:

7 Likes