Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Άψογος δίσκος.

2 Likes
10 Likes

Αφού ρώτησα για pertubator πως πάει το φόρουμ από αυτους; ψάχνοντας το ένα κ μοναδικό άλμπουμ τους που έχω ακούσει, έπεσα πάνω σ αυτό-το οποίο δεν είναι αυτό που εψαχνα- αλλα τα 2 πρώτα τραγούδια μέχρι στιγμής γαμανε λίγο

Καλή επιλογή στην δισκογραφία τους αραγε;

2 Likes

Εάν και έχω πάρα πολλά χρόνια να ασχοληθώ με τους Diary of Dreams άκου τα Freak Perfume και Panic Manifesto ep για αρχή μήπως είναι εκεί αυτά που ψάχνεις.

Πχ She and her Darkness και Panik? αγαπημένα για μενα

OK σύμφωνα με εξώφυλλο κ ημερομηνία κυκλοφορίας το freak perfume είναι.
Θενξ!

1 Like

Θα μπορούσα να ξεκινήσω λέγοντας ότι εδώ έχουμε ένα obscure αριστούργημα του USPM, όμως στο Ra Pariah δεν αξίζει να κριθεί με την επιείκια που συνήθως επιφυλλάσσουμε στις “ερασιτεχνικές”, αυτοχρηματοδοτούμενες προσπάθειες που δεν έχουν πισω τους κάποια εταιρεία. Ο συγκεκριμένος δίσκος στέκεται ισοϋψής με λίγο - πολύ οτιδήποτε κυκλοφόρησε τότε στο πεδίο αυτό.
Οι Apollo Ra διέθεταν όλα τα εχέγγυα να μεγαλουργήσουν: είχαν το ατομικό και συλλογικό ταλέντο, τα τραγούδια, τον “αέρα” ενός πεπειραμένου σχήματος στις ηχογραφήσεις κι όχι πρωτάρηδων, το μόνο που δεν είχαν ήταν οι ευνοϊκές συγκυρίες, κάτι που αρκούσε δυστυχώς για να μείνουν στην αφάνεια.

9 Likes
2 Likes
1 Like

4 Likes

Δεν τους ηξερα αυτους (μη βαρατε ε;) και τους εμαθα τωρα. Φανταστικο τραγουδι, εξοχως ραδιοφωνικο.

8 Likes

Φοβερή μπαντάρα αλλά πάντα όταν ακούω το όνομα μου έρχεται στο μυαλό το τραγούδι της διαφήμισης carnation…

5 Likes

Κι εγω για λίγο ενιωσα σαν να με τρολαρουν οταν μου ειπαν “βαλε να ακουσεις ρε μλκ”.

1 Like

Ποτέ δεν το είχα σκεφτεί έτσι και τώρα τραγουδάω μόνος μου “οι Γκλούτον θέλουνε να αρπάξουνε τη Λόλα μα ένα καλαμάκι τούς τα αλλάζει όλα”, θενκς

5 Likes
9 Likes
6 Likes
5 Likes

4 Likes
3 Likes

4 Likes
8 Likes