Τι ακούτε τώρα Vol. 666

6 Likes

10 Likes

4:46 Τι συγχρονισμένο κοπάνημα είναι αυτό!

3 Likes

Για να μπει καλά η εβδομάδα.

2 Likes

Τα 44 έτη συμπλήρωσε πρόσφατα αυτή η δισκάρα που επίσης συνέβαλε στον μύθο των AC/DC κι ας παραβλέπεται συχνά χάριν των όσων προηγήθηκαν και όσων ακολούθησαν αμέσως μετά!

16 Likes

Ίσως ο αγαπημένος μου δίσκος τους, το έχω ξαναγράψει. Επίσης, ο πρώτος (από τους τρεις συνολικά) που δεν έχει πάρει το όνομά του από τραγούδι του δίσκου. Ακολούθησαν το Blow Up Your Video και το Power Up.

3 Likes

10/10

13 Likes

Μια φορά και έναν καιρό υπήρχε μια μπανταρα που την έλεγαν

11 Likes

Ρε, τρομεροί. Εγώ τις προάλλες είχα κολλήσει με το October Rust και το έλεγα σε κάποιους φίλους από εδώ.

1 Like

October Rust και Bloody Kisses μεγάλη λατρεία. Θυμάμαι και ένα live festivalτο 2007 στο Φάληρο με paradise lost και rotting christ. Το Gagarin το είχε κάνει.

1 Like
5 Likes

Το έχουμε χιλιοακουσει;ναι…καλώς :slightly_smiling_face:

8 Likes

6 Likes

γραφικός, αλλά μόλις τσίμπησα το εισιτηριάκι μου για το live και θυμάμαι τα νιάτα, που κωλο-χτυπιόμασταν στα Melody, Dark Sun, Rebound κτλ μέχρι να ανοίξει το μετρό, ή περάσει κανένα λεωφορείο να πετάξουμε τα κουφάρια μας μέσα, μπας και προλάβουμε κανένα 2ωρο ύπνο πριν το μάθημα (ή κανένα καφέ αντ’ αυτού :stuck_out_tongue: )…

7 Likes

Λατρεύω όταν ανακαλύπτω ένα κομμάτι που ανατρέπει όλα όσα περίμενα να είναι αυτό. Για παράδειγμα, έτυχε να ακούσω αυτό το καταπληκτικό κομμάτι των Stones. Αφενός δεν μου πέρασε ούτε καν από το μυαλό πως ακούω RS, αφετέρου ήμουν σίγουρος πως είναι κάτι που βγήκε τουλάχιστον στα μέσα των 00s και όχι το 1981.

6 Likes

Πριν 2-3 μερες εκανε γενεθλια, αλλα το θυμηθηκα τωρα. Air raid siren απο το 1981, δισκαρα, μουσικαρες.

14 Likes
2 Likes

Avantasia- scarecrow

1 Like
6 Likes


Αυτές τις μέρες βγαίνει και το καινούριο

4 Likes