Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Σαν σήμερα πριν από 10 χρόνια έπεσε η στουντιακή αυλαία.

8 Likes
10 Likes
11 Likes

Αυτό το The Legacy των Testament γαμεί. Μην το ξαναποστάρω. Προηγουμένως άκουγα αυτό:

14 Likes
10 Likes

12 Likes

Clockwork Angels, μας ψιλοεκαψε ο @jonkyr

4 Likes

Aν εννοείς αυτό, τότε ισχύει :stuck_out_tongue_closed_eyes:

edit: Αν είναι να ακούσεις Testament, γιατί δεν ακούς τον μόνο τους δίσκο που αξίζει; :rofl:

5 Likes
6 Likes

Άκουσα τους 3 πρώτους και τσουτσούριασα, μου ταίριαξαν απολύτως. Τώρα, τους έβαλα να τους ακούσω όλους με τη σειρά. Μέχρι ώρας ξεχώρισα το The Ballad, έλιωσε την καρδούλα μου…

4 Likes

Λοιπόν, επειδή σήμερα, 14 Ιουνίου, είναι η “ιστορική”, μαγική επέτειος της κατάκτησης του πρώτου Ευρωμπάσκετ από την Ελλάδα, η επιλογή είναι η προφανής:

και ειδικότερα το “τιρινινι” που προκαλεί για πολλοστή φορά ανατριχίλες από τις πρώτες νότες του

12 Likes

…του θανάτου του Τεράστιου και της συναυλίας των Rage Against The Machine στο θέατρο Πέτρας, επίσης!

4 Likes

6 Likes

Δροσερο καλοκαιρινο απογευμα

8 Likes

@g0dslayer: Για να πας με τα φτερά σου αύριο στην προβολή. This one’s for you g0dslayer!

@Dr.Feelgood και @Hunter1978, το νου σας… Your egos are writing cheques, your bodies can’t cash!

4 Likes
6 Likes

Να πούμε, επίσης, και άλλα δύο πράματα μουσικής ιστορίας. Αν δεν κάνω λάθος, στο soundtrack του “Iron Eagle II” υπάρχει κι ένα τραγούδι του Dio, ενώ το “Gimme Some Lovin’” το έχει διασκευάσει και ο Σαββόπουλος.

1 Like
8 Likes
4 Likes

Ακούω και πάλι τον μάλλον πιο πολυακουσμένο μου δίσκο. Δεν χρειάζονται λόγια, νομίζω.

image

19 Likes