Τι ακούτε τώρα Vol. 666

2 Likes

Για πες…εμένα μου φάνηκε πιο προσιτό από το προηγούμενο. Ανοίγει και με την αγαπημένη Midwife :heart:

Νομίζω η Kristin Hayter δεν συμμετέχει σε αυτό. Ή κάνω λάθος;

2 Likes

Όχι, ντουέτο είναι τώρα με καλεσμένους (μέχρι και η gangsta boo - R.I.P.). Κοίτα, πολύ πιο electro/dub/trip-hop από το προηγούμενο, τα guests δουλεύουν τέλεια, δεν έχει τόσο harsh σημεία αν και οι Full-Of-Hell-ιές σκάνε αραιά και που, γενικά το ψάχνει πολύ με το ambient και πιστεύω κερδίζει.

1 Like
6 Likes
9 Likes

:ok_hand:

19 Likes

Ερχόμαστε:

20 Likes

3/3, χαμος.

2 Likes

Καλώς τα παιδιά… :sunglasses: :smirk:

2 Likes
11 Likes

σημερα παρελαβα το cd…3 ακροασεις και σιγουρα ειναι grower…μαλλον το πιο αδυναμο τους ομως για μενα,θα δειξει,κακο δεν ειναι σιγουρα…

Αυτη η κατασταση με τα μπονους να ειναι καλυτερα απο αρκετα απο το main tracklist… :upside_down_face:παραθετω παρακατω μερικα

6 Likes

It’s just a heartbeat - Loud
In a small apartment - Loud
In another life

And Romeo won’t understand
Till she yield in the palm of his hand
Juliet turn the TV on and wait
Till the night is over

7 Likes
7 Likes

Αυτο δεν ειναι δισκος, ειναι κορυφαιο αποσταγμα, μουσικο νεκταρ, δωρο για τα αυτια μου.

Οχι, οχι. Αποφασισα. Ειναι eternal light, the light that never warms. Μπορει κι οχι, δεν ξερω.

16 Likes

Tραγουδι που αρχιζει με σολο δεν μπορει να ειναι κακο. This is my song και this is my LP.

18 Likes

κάποια από αυτά τα καινoύργια Sisters είναι πραγματικά πολύ καλά…είναι κρίμα που δεν τα βγάζει σε studio εκδοση, με τόση τεχνολογία που υπάρχει θα ήταν πανεύκολο και απλά να τα ανεβάζει σε διάφορες πλατφόρμες. Ούτε εταιρείες ούτε τίποτα. Αλλά γι αυτό τον αγαπάμε γιατί είναι περίεργος.

1 Like
10 Likes

Very true.

Ιδίως συνθέσεις της τελευταίας διετίας 2020-2022 με το νέο lineup είναι σχεδόν στην ολότητά τους απίστευτες. Πολύ δυνατό goth rock και post-punk (!). Πλέον το σετ τους έχει ανέβει πολύ λόγω αυτών των συνθέσεων. Στα Χανιά ήταν πολύ καλοί και το λέω εγώ που είχα σιχτιρίσει στο Σπορτινγκ κάποτε κλπ.

Σε μία σύντομη συζήτηση στο “αφτερ” μετά (χωρίς τον Andrew φυσικά) τέθηκε το θέμα της ηχογράφησης και… who knows…

Anyway we love Andrew’s stubborn Taurus weirdness.

1 Like
5 Likes