Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Σοβαρά τώρα, έφτασε το 1990;

…όχι μόνο έφτασε αλλά και “πάνω σε (ατσάλινο) άτι εκάλπαζε…”

17 Likes

Δεν το εγραψα “απο εκει” ας το γραψω εδω, δεν πειραζει. Το Painkiller αν και δεν ειναι ενας δισκος “ενδοσκοπικος” κατα βαση τουλαχιστον, αλλα εξωστρεφης, μεσα απο τα χρονια και το γεγονος οτι παντα (απο το γυμνασιο και μετα) ηταν σημαντικος για εμενα, εχει αποκτησει ενα σχεδον διαλεκτικο ρολο στη διαθεση μου. Δισκος που θα ακουσω στις καλυτερες στιγμες, αλλα και στις χειροτερες.

Οπου θελει κουραγιο, οπου θελει δυναμη, οπου θελει υπομονη. Αλλα και για διασκεδαση. Δισκος συντροφος ζωης.

12 Likes
4 Likes

Μου κόλλησε σήμερα στη δουλειά, έτσι ξαφνικά, χωρίς να το έχω ακούσει πρόσφατα. Η καλή γκοθίλα όμως μένει στο μυαλό.

7 Likes

8 Likes

11 Likes
2 Likes

Ύμνος από την πρώτη πανκ μπάντα που τίμησε τη γνήσια πελοποννησιακή προφορά

3 Likes

Υπεραγαπημένος, λιωμένος δίσκος!

Το βράδυ μου εμένα έχει vibes από τον τάφο αποκλειστικά. Τώρα:

Ακολουθεί γλέντι με:

και:

7 Likes

Ενόψει της συναυλίας της Παρασκευής για να μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα…

2 Likes
1 Like

Εδώ από τα μέρη μας …
τα πρώτα μαθήματα κιθάρας τα έκανα με τον παλιό κιθαρίστα τους
είχε ήδη παρατήσει το ροκ και ασχολιόταν με instrumental/orchestral at that point (1995-1996)

1 Like

Καταλοιπο απο το περυσινο πρωτο lets play. Δεν θυμαμαι ποιος το πρότεινε αλλα μπραβο του

8 Likes

Φοβεροι οι ΜΟΝΟ.

Φανταζομαι οτι οι φανατικοι οπαδοι τους σε αντιστοιχα με το “μονο μεταλ ρε μουνια” θα λενε “ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ”

4 Likes
3 Likes

κ(λ)αίει λίγο το μυαλό μου με το νέο A7X.

6 Likes

είναι με τον τρόπο του progressive?

Νομίζω με οποιονδήποτε τρόπο κι αν το προσεγγίσεις, είναι προοδευτικό. Εκτός κι αν κάποιος έχει μια πολύ συγκεκριμένη και προκαθορισμένη άποψη για το τι είναι progressive. Τότε επειδή δεν μοιάζει με τίποτα, ίσως να μην είναι progressive. Αλλά είναι!

2 Likes

Συγνωμη που πεταγομαι αλλά ειναι πέρα ως πέρα progressive

3 Likes

Σιγουρα progressive, όπως κι αν το ορίσουμε. Σήμερα θα κάνω κ γω μια καλή ακρόαση (ελπίζω) - φαίνεται πολύ ιδιαίτερο πάντως

2 Likes