Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Καλη χρονια γοργονες και μαγκες ευχομαι οτι καλυτερο για σας και τους ανθρωπους σας,αλλα και για τους ανθρωπους που δοκιμαζονται,δοκιμαστηκαν και σε οσους(το απευχομαι) μπουν σε νεες περιπετειες :muscle: να το παρει το ποταμι,παμε γερα :drum:

6 Likes

για κάποιο παράξενο λόγο αυτό είναι το κομμάτι που εδώ και καμια 20ετία κ βάλε, έχω σαν έθιμο να είναι το πρώτο που ακούω αμέσως μετά την αλλαγή του χρόνου…!
εύγε!

1 Like

Φιξντ!

2 Likes
8 Likes

Λιγο 2023, για τους αποντες…

Καλη χρονια, αγαπη, ειρηνη, συμφιλίωση, ολα αυτα τα ουτοπικα :tada::man_dancing::ninja:t2:

4 Likes
5 Likes

Ανοίγοντας τα τελευταία δωρα του αι βασιλη

2 Likes

και μετα

:ok_hand:

8 Likes

Τεράστιος δίσκος. Το ranking στα 60ς θα μπαίνει απλά για να μπει.

1 Like


12 Likes
3 Likes

Still awake
Bringing change, bringing movement,
Bringing life
A silent prayer thrown away,
Disappearing in the air
Rising, sinking, raining deep inside me
Nowhere to turn,
I look for a way back home

7 Likes

Πριν από 44 χρόνια, τέτοιες μέρες, οι Rush καλωσόριζαν την νέα δεκαετία με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο, με ένα αριστούργημα που παρότι κυκλοφόρησε μέσα το καταχείμωνο, είναι ένας δίσκος για κάθε εποχή (του χρόνου και γενικότερα, όπως όλα τα πραγματικά σπουδαία έργα!)

15 Likes

6 Likes

Το είδα να αναφέρεται τόσες φορές την περασμένη βδομάδα που λέω, doom δίσκος τέτοιας αποδοχής και να μην τον έχω ακούσει; Κάτι έχω χάσει. Ή μήπως όχι; Only one way to find out.

Ανάμεικτα συναισθήματα σ’ αυτές τις πρώτες ακροάσεις. Από τη μία, η ομοιότητα με Solitude Aeturnus εμφανής, εμφανέστατη, eerie σε σημεία (χωρίς πλάκα, ώρες ώρες μου φαίνεται ότι ακούω ακυκλοφόρητο υλικό των Αμερικάνων τιτάνων ξέρω γω). Από την άλλη, η φάση είναι δώσε μου τέτοιες μουσικές και πάρε μου την ψυχή.

Δεν ξέρω. Θα δούμε.

13 Likes
12 Likes

Τι ύμνος είναι αυτός γαμώ τον Δία και τον κεραυνό του μαζί

5 Likes