Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Yeah, είσαι δυνατός!

Εγώ

image

1 Like
3 Likes

γεια σου ρε @pantelis79

4 Likes

ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ.

2 Likes

Είχα να το ακούσω κάποια χρόνια και ενθουσιάστηκα. Είναι τεράστιο άλμπουμ όντως. Blues rock πριν το blues rock.

1 Like

Chimp Manowar GIF - Chimp Manowar Chimp Hails Manowar - Discover & Share GIFs

19 Likes

ΝΑΙ μπίστη μου

18 Likes

Ωχ ωχ

6 Likes

Και συνεχίζουμε… Αδιανόητο πώς αυτή η φυσιογνωμία backup χαρακτήρα συζύγου φωνακλούς που τρώει bullying από όλους, σε τριτοτέταρτο αμερικανικό sitcom που παίζει αποκλειστικά στο Μακεδονία TV 29 χρόνια σερί, μπορεί να παίζει έτσι και με τη φωνή του και με την κιθάρα του.

Επίσης ήρθε η ώρα για το poll των poll, ψηφίστε με μισή καρδιά

  • Kim
  • D’arcy

0 voters

2 Likes

Ρε συ γιατί δεν φαίνονται στο poll αυτοί που ψηφίζουν; Εγώ ψήφισα D’arcy.

Ψηφίσαμε Kim. Gordon, φυσικά :sunglasses:

Επίσης, υπάρχει και αυτό εδώ:

7 Likes
4 Likes

Πιστεύω αν κάποιος άντεχε, θα μπορούσε να ακούει για πάντα 60’s jazz.

5 Likes

Α, οι πεντάδες που θα ρίξω στο spinoff σε tl;dr version!

1 Like

O Wayne Shorter είναι άπαιχτος! Έχω το συγκεκριμένο που πόσταρες σε ένα boxset μαζί με άλλα τέσσερα (The soothsayer, etcetera, adam’s apple και schizophrenia). Προτείνω ανεπιφύλακτα και το Speak No Evil με το πιο cool album cover ever:
Speak_No_Evil-Wayne_Shorter
Και για πιο λάτιν καταστάσεις το Native Dancer είναι must. Σίγουρα έχει πολύ ψωμί η σόλο δισκογραφία του καθώς και αυτή ως μέλος της μπάντας του Miles Davis (πχ στο αριστούργημα Miles Smiles έχει σημαντική συμμετοχή).

1 Like

Όλα αυτά είναι αριστουργήματα, δεν περιλαμβάνω το Et Cetera που το έχω ακούσει μόλις λίγες φορές. Γενικά έχω κενά στην δισκογραφία του κι από 60’s-70’s αλλά σε αυτά που προτείνεις να προσθέσω και τα Juju και Τhe All Seeing Eye, αν δεν τα έχεις ακούσει.

Θα χάσουμε την μπάλα με τις χρονολογίες στα 60s, άλλοτε ηχογραφήθηκαν άλλοτε κυκλοφόρησαν πολλά από αυτά. Το Soothsayer του '65, κυκλοφόρησε το '79 (!) και είναι δίσκαρος.

1 Like
1 Like

2 Likes

Αξεπτάρα μια ζωή.

9 Likes