Volbeat - Guitar Gangsters & Cadillac Blood

νέος δίσκαρος…

τι λέτε ?

ιδού !

http://www.rocking.gr/review2052.php

Πφ αργησες.Εχουμε ηδη μιλησει στο τοπικ των Volbeat.

Ο δισκος αν και ειναι διαφορετικος απο το Rock the rebel,ειναι πολυ καλος σαν συνολο.Τα κομματια εχουν πιο αργα μεν σημεια,αλλα οι μελωδιες,τα ριφ και τα φωνητικα ειναι και παλι γαματα.

Λαηβ τωρα.

Τωρα ανοιξε thread γι’αυτο το δισκο…??..Ελεος…

Πραγματικα δισκαρα απο τους Δανους που δειχνουν οτι οι πρωτοι 2 δεν ηταν απλα ενα ξεσπασμα…

Ανυπομονω να τους δω και σε φουλ σετ μαλιστα…

Ωχ που ζω ρε; Γιατι δε τους ξερω αυτους. Ειδα κατι βιντεακια τωρα κ γαμανε. ΑΑΑΑΑ κ δε μου λετε παιζουν δισκοι εδω στο ελλαντα;

Ε ναι,το Rock the Rebel/Metal the Devil και το καινουριο λογικα θα τα βρεις στο Metropolis.

Ελα ρε τοσο ευκολο ειναι?

μπα. το προσπάθησα 2-3 φορές εγώ και απελπίστηκα, ίσως εσύ να σαι πιο τυχερός :smiley:

btw, αν και άργησε η κριτκή, ήταν ουραία 8)

Είπα κ γω φρεσκο συγκρότημα που δε παιζει ψευτοεπικ-λυρικ-κλαψομουνικ μεταλ! κ ειναι εύκολο να βρεθει στο ελλάντα;

Ξέρει κανεισ την εταιρεί τους να τους ψάξω απο κει;

Rebel Monster - δες κ το ριβιου

οκ
οκ

Άθλια φωνητικά - κ@υλωτικά ριφφς.

Αυτά.

Ρε μοντε, πραγματικά, ενω το κείμενο σου γαμάει σαν κείμενο, έλα που δεν καταλαβαίνω πως ηχεί ο δίσκος.

Πραγματικά το λέω καλοπροαίρετα.

υπήρχε αυτός ο φόβος - ναι. απλά είναι η τρίτη φορά που γράφω για την μπάντα κ θέλησα να κάνω μια διαφορετική προσέγγιση…:roll:

αν θες, ψάξε στο γιουτουμπι κ θα μάθεις άμεσα τι ακριβώς παίζουν. αν ξαναδιβάσεις όμως το κείμενο κ συλλέξεις τις αναφορές, δεν θα είναι κ τόσο δύσκολο να καταλάβεις… :wink:

Τι λες ρε κακογουστε ψευτομεταλλα ρε :expressionless:

Από την αρχή δε μου άρεσαν τα φωνητικά/ο τρόπος που τραγουδάει. Γούστα!

Και δεν είμαι κακόγουστος ρε:!:

Μονος σου το ειπες.Δεν σου αρεσε-γουστα.
Αρα εισαι κακογουστος :!:

Οσο τον ακουω μου αρεσει ολο και περισσοτερο.
Γκρουπαρα γαμω.

σωστός… κ με εμένα το ίδιο συμβαίνει !

Παιδια ξερετε ποιο ειναι το καλο με τους Volbeat;Εχουν αυτο που σπανιζει στην εποχη μας,εχουν κατι το διαφορετικο το οποιο ομως παραλληλα ειναι και φοβερο,ποιοτικο και ανεβαζει τo group πολυ ψηλα.Προωπικα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι καθε τους κυκλοφορια θα μου αρεσει.+1 στο οτι ακουσμα στο ακουσμα σου αρεσει ολο και πιο πολυ :slight_smile:

Mεγαλη δισκαρα, που οπως ειπαν ο therion κι ο montecristo σε κερδιζει περισσοτερο με καθε ακροαση. Αυτο που θα λεγα για το στυλακι τους ειναι: punksters ροκαρουν με μεταλ τεχνοτροπια. Τα συνδυαζουν ολα τελεια! Θεικη φαση οταν ο τραγουδιστης τους (φωναρα) βρυχαται αλα Hetfield!

Προσωπικα αγαπημενα τα Maybellene i Hofteholder (κομματαρα) και το Still counting, oπου κιολας πανω στο λεπτο σκαει ενα τρομερο ριφακι αλλα Creeping Death/Master:lol: