Vomitory

Φοβερη μπαντα εκ Σουηδιας, ντροπη που δεν εχει τοπικ: σταθερη δισκογραφια, αρκετη ποιοτητα, πολλη πορωση και γενικα απο τους λιγους που προσφερουν αυτο που λεμε ΦΡΕΣΚΟ ΝΤΕΘ ΜΕΤΑΛ. Σου δινουν και καταλαβαινεις στα μυαλα!

Δεν εχω ακουσει ακομη ολη τη δισκογραφια τους γι αυτο δεν ψηφιζω. Ερχεται νεο αλμπουμ μεσα στο μηνα, το 8ο τους!

πρωτο δειγμα εδω: http://www.metalblade.com/vomitory/

Ωραία μπάντα αλλά κάπου εκεί στο primal massacre σταμάτησα να τους παρακολουθώ. 'Έχω καιρό να ακούσω κάποιο από τα άλμπουμ τους. Μου άρεσαν αρκετά αλλά ποτέ δεν έβγαλαν το κορυφαίο άλμπουμ που θα μείνει στην ιστορία του death metal. Μιας που μου τους θύμισες όμως λέω να ρίξω ένα μικρό ξεθάψιμο. Προς το παρόν δεν ψηφίζω στο Poll.

Γαμάτη μπάντα, αρκετό ξύλο.
Ψήφισα το Blood Rapture που είναι και το μόνο που έχω, και αυτό που έχω ακούσει και περισσότερο.

το ακριβως επομενο τους απο εκει που σταματησες (του 2007 δηλαδη) ειναι επισης πολυ δυνατο και ξεκινα απο εκει! ναι ενταξει και εγω δεν πιστευω οτι εινια η πρωτοποριακη μπαντα κλπ αλλα απο τις μπαντες που σε πορωνουν με 2-3 ριφ και καθαρες παραγωγες τους προτιμω γιατι ειναι αυτο που λεμε δυναμικοι…

το μόνο που έχω είναι το blood rapture και γαμάει άσχημα!

Πωπω Vomitory λέει, που τους θυμήθηκες!
Τίμια μπάντα, άπειρο ξύλο, τίποτα πρωτότυπο αλλά στα τέτοια μας, ότι πρέπει αν έχεις νεύρα κλπ για να ξεσπάσεις :!:
Κι εγώ κάπου στο Primal Massacre τους έχασα, αν και είχα ακούσει κάποια κομμάτια από το Terrorize Brutalize Sodomize που μου άρεσαν, δεν το έψαξα παραπάνω. Ε είναι σταθεροί αξία οι Σουηδοί.
Γουστάρω γιατι πατάνε κυρίως στη σουδική “παράδοση” (Entombed, Dismember, σκανδιναβικό crust/punk) αλλά οι ταχύτητες κοιτάνε προς Αμερική.
Revelation Nausea και Blood Rapture ισάξια για μένα. Ανάμεσα σ’αυτά τα δύο το ρίχνω στην τύχη στο Revelation Nausea.

Έχω ακούσει μόνο το [B]Terrorize, Brutalize, Sodomize[/B].
Μόνο ριφφάρες λέμε!

πολυ καλη μπαντα…χειμαρρος κατα τη γνωμη μου με αγαπημενο δισκο τον Revelation Nausea…αναμενουμε το καινουργιο τους…:stuck_out_tongue:

πιστευω βρηκες τη λεξη που εψαχνα για να τους περιγραψω…

Τιμια μπαντα.Σταθερη στην μουσικη,προσφερει πανω κατω το ιδιο ποιοτικα αποτελεσμα.
Αρκετα παλιοι πλεον του λογου τους.Προσωπικα αγαπημενα τα Blood Rapture (το οποιο
γενικα συστηνεται ανεπιφυλακτα για πρωτη επαφη) και τα Revelation Nausea και
Redemption.Τα δυο τελευταια ξεφουσκωσαν πολυ γρηγορα αλλα εδω το παθαμε με αλλους
και αλλους το ιδιο πραγμα.

βασικα και εμενα στην αρχη οτι ακουω απο αυτους με πορωνει πολυ. τελικα συνηθως καταληγω να μου φαινεται λιγο πιο ρηχο απο οτι νομιζα και πιο απλο. ειδικα με το blood rapture το εχω παθει αυτο…

Δεν εννοουσα αυτο.Οτι το επαθα με αλλες μπαντες που με αλλες μπαντες που
μ’αρεσουν περισσοτερο απο τους Vomitory (Deicide,Malevolent Creation δυο γρηγορα
παραδειγματα).
Τα αλμπουμ τους που μ’αρεσαν μου αρεσουν ακομα και μονο για το ντεμπουτο
η γνωμη μου ειναι μια ετσι μια αλλιως.

ναι αυτο καταλαβα και εγω αλλα σχολιασα το ξεφουσκωμα των βομιτορυ. οταν ελεγες παντως “τα 2 τελευται” εννοουσες αυτα τα 2 που ενεφερες η τα χρονολογικα 2 τελευταια…?

Τα δυο τελευταια χρονολογικα εννοω.Δεν μπορω να πω οτι αντεξανε στο χρονο,
αν και το Terrorize το θεωρω καλουτσικο ακομα.

α τωρα σε επιασα ολοκληρωμενα… :lol:

πχ το τργουδι που εχουν βγαλει για το νεο αλμπουμ με παραπεμπει σε κατι απο αυτα π λες για τα 2 τελευταια… ταση για ξεφουσκωμα…