Αλάτι vs πιπέρι

oσοι δλδ ψηφίζουν πιπερι δε βάζουν ΚΑΘΟΛΟΥ αλάτι στο φαγητό τους ηθελα να ξερα;

Tην προτίμησή μας λέμε… είναι γνωστό ότι φαϊ δίχως αλάτι δεν γίνεται.

Aρα η ολη φάση ξεκινάει λάθος γιατι ούτως ή άλλως ΟΛΟΙ γουστάρουμε τ αλάτι αφου φαγητό χωρίς αλάτι δεν γίνεται. Χάνω κατί;

Both φυσικα. Και αντε το πιπερι να το παραλειψω. Αλλα φαγητο χωρις αλατι δεν νοειται.

Υ.Σ. Τηγανητες πατατες με τριμμενη μυζηθρα απο πανω. Κολαση 8)

αλατι και TNT…τιποτα περισσοτερο,τιποτα λιγοτερο.

Χωρίς το αλάτι η ζώη θα ήταν διαφορετική.

σοφη ρηση…:stuck_out_tongue:

Πιπέρι για πλάκα. Όταν μαγειρεύεις, μπορεί κάποια φορά να ξεχνάσεις να βάλεις αλάτι, αλλά σε συγκεκριμένα φαγητά αν ξεχάσεις το πιπέρι είναι μάπα.

Χώρια που είναι πιο σεξουαλικό καρύκευμα! “Πιπεράτες” λεπτομέρειες, που λέμε? Θα μου πει κάποιος όμως, “ψωμί κι αλάτι” φάγαμε μαζί. Οκ, δεκτό αλλά πιπέρι είναι πιο μέταλ, τι να γίνει?

Αν πάντως το πιπέρι έπιανε σε πληκτρολόγια, θα χαμε γλιτώσει πολύ facepalm εδώ μέσα. Οπότε πιπέρι και πάλι.

Ε ναι ρε, υπάρχει και μια ιστοριούλα στο μεσαίωνα, με έναν βασιλιά, τις κόρες του και το αλάτι ! Αλλά δεν τη θυμάμαι,ο εγκέφαλος δεν φτουράει αυτη την ώρα. :stuck_out_tongue:

Red Rum, θα μας τρελλανεις ρε ; Πιστεύω οτι υπάρχουν πολλά φαγητα, ίσως όλα, που μπορείς να τα φας χωρίς πιπέρι, αλλα φαγητα χωρίς αλάτι, μπορεί και κανένα. :smiley:

Aστικός μύθος.

Hint: Αν τρως άπειρη φέτα μαζί με τα φαγητά, το αλάτι είναι εντελώς αχρείαστο.

εχετε δοκιμασει ψωμι-βουτηρο και απειρο αλατι?ημουν 12 χρονων,και η χολιστερινη μου ηταν στο 3521362362362

:respect: κι ένα απ’ τα πόιντ μου. Βέβαια, στην παραπάνω πρόταση μπορούμε να βάλουμε και τη λέξη “ανθότυρο” στη θέση της “φέτα” ε.

:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

η ΦΕΤΑ και η ΣΑΣΑ ΓΚΡΕΥ αποτελούν την ύψιστη πολιτιστική κληρονομιά του τόπου.
Δεν επιδέχονται υποκαταστάτων!

Ναι, ρε, τι ανθότυρα και υποκατάστατα; Φέτα, φέτα, φέτα!!! :thumbup:

TNT γαμωτο…τι τυρι

Aυτό ακριβώς. ΜΟΝΟ ΦΕΤΑ!

και φετα Ηπειρος

Εισθε gay. Μονο φετα λεει… Εγω μονο τη Σασα θελω. Ρισπεκτ

Εντιτ. Η φετα αμα δεν ειναι βαρελι δε λεει.