Αλάτι vs πιπέρι

Ποιό από τα δύο πλέον συνιθισμένα καθημερινά καρυκεύματα προτιμάτε στο φαγητό σας και γιατί; Ποιό από τα δύο σας είναι απαραίτητο, η μάλλον ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ επί καθημερινής βάσεως;

Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι φαγητό χωρίς πιπέρι δεν είναι ορθό. Είτε είναι μπακαλιάρος σκορδαλιά, είτε μια απλή ομελέτα, το πιπέρι είναι το Νο.1 πρόσθετο συστατικό. Καλοφαγάδες, ορμάτε.

Αλάτι!

Τα περισσότερα φαγητά μ’ αρέσουν να 'ναι λύσσα, ηλιόσπορους με πολύ αλάτι, ποπκορν με επίσης πολύ αλάτο, κάποια στιγμή θα βγάλω πέτρα στα νεφρά, αλλα δε βαριέσαι:p

Είσαι μερακλής και ξέρεις να τρως… το αλάτι αξίζει κι ας μην έχεις καν νεφρά στα 40…

Άλατι, πάπρικα, κάρι.

Eιμαι πσαγμενος και πσηφιζω Herbal Salt.

Με σκορδα και διαφορα μπαχαρικα και αλλα τετοια ομορφα

Καταταλλα η παπρικα ασελγει||

α και το φρεσκο τριμμενο πιπερι ( και αυτο με διαφορα μπαχαρια ή οπως τα λενε) ειναι στις τοπ 5 μυρωδιες ξερωγω. Μετα τον καφε και το γκαζον και το γιασεμι.

εδιτ: μμ this is a gay post

Έι, η μονομαχία είναι ανάμεσα στο αλάτι και στο πιπέρι. Μην μου κουβαλάτε άλλα μπαχαρικά κτλ. Έλα να μένουμε on topic.

σημειώσατε 2.

Ποσο καμμενος πρεπει να’σαι για να σκεφτεις τετοιο τοπικ? :p[-X

μπουκουβο.

Καμμένος μέχρι το μεδούλι.

Μαζί σου, μερακλή!

Από το δίλημμα πιπέρι

Τι’ν’τουτ?
Τρωγεται? :stuck_out_tongue:

Υ.Γ offtopic: Greywing, o Raistlin Majere ειναι αυτος στο αβαταρ? :stuck_out_tongue:

αποξηραμαμένη καφτερή πιπεριά… τα σπάει…

Πιπερι.

Πιο ιδιαιτερη γευση και σιγουρα πιο καθαρο/υγιεινο απο τον καρκινο που λεγεται αλατι.

Δικός μου είσαι.

Πιπερι φορεβα.

Αυτό ακριβώς:):wink::!:

Και τα δύο. Ακόμα και στις τηγανητές πατάτες.


Listening to: Epica - Chasing the dragon
via FoxyTunes

Ακόμη κι εκεί?Σίγουρα?

Τάδε έφη, ellanor… :wink: