Καλοκαίρι vs Χειμώνας

Επειδή έχει παραγίνει το θέμα: Διαλέξτε…

Εσύ μίλησες πρώτος για μένα… Lock και τα μη μουσικά poll στο off topic από εδώ και πέρα!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αμάν πια αυτοί οι ναυπηγοί… Ούτε ένα poll δε μπορούν να βάλουν σωστά!!!:lol: :lol: :lol:

Το αφήνω για να το μεταφέρει ο kourou αν είναι!!!:stuck_out_tongue: Άντε! Γλίτωσες το γράψιμο πάλι!!!

Τι λές έχω βάλει τη λέξη Bathory στη δημοσκόπηση!! ¶ρα θα ήταν off topic να το έβαζα στα off topic!!!:stuck_out_tongue:

[SIZE=“4”]ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΧΕΙΜΩΝΑΣ[/SIZE]

de
n boro na pistepsw oti uparxoun atoma pou protimoun to xeimwna…to kalokairi eiani theiko…kaneis oti saresei makria apo douleies k sxoleio…exei bania ,gomenes , rockwave…ax…kalokairi…kalokairi…kai pali kalokairi…

Αλήθεια και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο σκέψης σας!!! Είμαστε Έλληνες, ανέμελος λαός! Γουστάρουμε τον ήλιο, γουστάρουμε να μην έχουμε δουλειές, γουστάρουμε να κολοβαράμε και να κάνουμε χαβαλέ!!! Δε λέω, μπορεί να ακούμε σκανδιναβικά groups, να τρελαινόμαστε με το feeling τους αλλά μην το παρακάνουμε κιόλας!!!:stuck_out_tongue:

Δεν μπορώ να διαλέξω. Κάθε εποχή έχει τα υπέρ και τα κατά της.

[SIZE=“5”]ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ[/SIZE] μονο και μονο επειδη οι γκομενες τα βγαζουν ολα μολις πιασουν οι ζεστες…και οσο περισσοτερο ζεστη εχει τοσο καλυτερα…:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

αν και ο χειμωνας δεν με χαλαει…

Εννοείται Χειμώνας! :metal:

Αλλά καμία σχέση με Bathory… [-X :lol:

Η καθε εποχη εχει τα καλα της και τα κακα της.

Χειμωνας:

Χριστουγεννα! εξω χιονιζει και εμεις καθομαστε μεσα με καλεσμενους, τρωμε υπεροχα φαγητα, ανταλασσουμε δωρα ή καθομαστε μονοι μας, διαβαζουμε λογοτεχνικα βιβλια μανιωδως (αφου επιτελους μας δωθηκε ο χρονος), καιμε ηλεκτρονικα παιχνιδια ή παμε σινεμα με τους φιλους μας και χαζευουμε την στολισμενη πολη. (ολα αυτα αφορανε τους ανθρωπους με οικονομικη ανεση. δινουμε και κανα λεφτο στους ερανους που και που, ε? :stuck_out_tongue: )

Σχολειο/Σχολη/Δουλεια: μπορει να ειναι κουραστικο αλλα απ’τα δυο πρωτα κυριως σου μενουν απειρες αναμνησεις που θ’αναπολεις τα επομενα χρονια. Επισης, οσο να ναι δεν μπορεις να εκτιμησεις την λουφα αν δεν δουλεψεις και λιγο :wink:

Καλοκαιρι:

Η χαρα του παιδιου! Θυμαμαι στο δημοτικο μου ερχοταν να κλαψω απ’τη συγκινηση οταν εφτανε. Θυμαμαι καθομασταν με τον φιλο μου στους τεραστιους κηπους των πολυκατοικιων μας και καναμε ο,τι μας κατεβαινε στο κεφαλι. Παιζαμε μπαλα με τους γυρω “δρομους” (οι ομαδες χωριζονταν με βαση τις οδους:p ) με στοιχηματα και πολλα αλλα. Το βραδυ μαζευομασταν σε ενα απ’τα σπιτια μας (μεναμε απεναντι) και παιζαμε halo στο xbox και τρωγαμε πιτσες.

Η χαρα του εφηβου! Ολα τα πιπινια κυκλοφορουν με καυτα σορτσακια. Πλεον, οντας ικανος να φυγω και λιγο πιο μακρυα απ’το σπιτι μου :stuck_out_tongue: εχω την δυνατοτητα να πηγαινω σε συναυλίες, ή για μπανακια και μετα αραλικι σε καφετεριες. ΜΙΛΑΜΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ.

επειτα απο αυτη την αναλυση ψηφιζω καλοκαιρι…:stuck_out_tongue: #-o

Kάθε εποχή έχει την δική της μαγεία αλλά πιστεύω οι ενδιάμεσες (άνοιξη,φθινόπωρο) είναι και οι καλύτερες διότι δεν είναι των άκρων…(Αν και δυστυχώς έχουν εξαφανιστεί πια…)…

Χειμώνας!!! :thumbup: :thumbup:

Γιατί το καλοκαίρι έχει το Νο. 1 πράγμα που δεν παλεύω και υποφέρω με τίποτα: ΖΕΣΤΗ!!! :lightsabre: :lightsabre: :x :x :x :x

ωχ…με πικρανες τωρα :frowning:

Υπάρχει και το φθινόπωρο και η άνοιξη, αλλά εδώ τουλάχιστον δεν φαίνονται στη φύση…
Εξαρτάται και από την περιοχή που βρίσκεσαι. Εδώ προτιμώ το καλοκαίρι, στην Αυστραλία πχ., το χειμώνα! :stuck_out_tongue:
Στο Βέλγιο πάντως την άνοιξη. Δηλαδή Μαιο-Ιούνιο. Μαγείιιιααααα…:-s

Ειδικά τέλος Ιουνίου πρέπει να είναι απίστευτα… :-- 8)

Το περίμενα από 'σένα :stuck_out_tongue:
Βασικά, ναι, τυχερός είσαι, αρκεί να πέσεις σε καλές μέρες. Το μόνο που σου λέω είναι ότι θα το μετανιώσεις αν δεν πας μέσα στην πόλη, στα πάρκα. Μου λείπουν τόσο πολύυυ… Αλλά ποιος θα σου δείξει ρε γαμώτο πού να πας… :-k

Έλα ντε! :-k

Μάλλον θα ρωτήσω καμιά Βελγίδα να μου πει… :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

χειμωνας εννοειται.

Όλοι χειμώνα λέτε αλλά το καλοκαιράκι εξακολουθεί να προηγείται:roll:

Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα και το καλοκαιρι δουλευει ο κοσμος!:stuck_out_tongue:
Τωρα για το σχολειο οκ. Αν εισαι φοιτητης παντως οι εποχες δεν παιζουν ρολο στην ξεκουραση.

+Απειρο.:smiley: