Αλίκη Βουγιουκλάκη vs Τζένη Καρέζη

Πες τη μαλακία σου κι εσύ, άντε. :smiley:

Ενταξει εξηγεις το λογο της υπερβολης,αλλα η υπερβολη μενει.
Επειδη εχω απιστευτη εμπιστοσυνη στη μητερα μου,πιστευω αυτο που μου εχει διηγηθει.Καπου μεσα στη χουντα ειχε ερθει ενας θιασος στο Βολο με Καρεζη κι αλλους ηθοποιους και επαιξαν εκεινο το εργο στο οποιο ο Ξυλουρης τραγουσουσε το ‘‘Ορεστη Απο Βολο’’ …κι η Καρεζη εδωσε συγκλονιστικη ερμηνεια,εκλαιγε και φυσικα μπηκαν οι μπατσοι μεσα μετα…
Ηταν ηθοποιαρα…

Yours was unbeatable mate. :razz:

Καλά για συνεργασίες με Ξυλούρη μην το συζητάς καν, εκεί το θεϊκόμετρο έσπασε.

Λέγε ρε μαλάκα DeKay πού διαφωνείς!

Η μεγαλυτερη [B]Ελληνιδα [/B]ηθοποιος ηταν η [B]Κατινα Παξινου[/B]…
Ψαχτε για τη δευτερη μαγκες…

Παξινού;
Κι εσένα αυτή είναι η ένστασή σου ρε γαβ γαβ DeKay;!

Ρε σεις, η Παξινού ήταν διεθνής. Σχεδόν αποκλειστικά σε ξένες παραγωγές έπαιξε. Εγώ αναφερόμουν στις καθαρά εγχώριες ας πούμε.

Ρε κουφαλα,μια ζωη η αγαπημενη σου λεξη ειναι το ‘‘αλλα’’…

Στις εγχωριες λοιπον,η [B]Καρεζη[/B] ηταν μαλλον η σπουδαiοτερη.
Εγω για [B]Λαμπετη[/B] δεν τρελαινομαι παντως,οπως ουτε για [B]Μελινα ‘‘ΠΑΣΟΚΑΡΑ’’ Μερκουρη[/B](πλην της ερμηνειας της στην ‘’[B]Στελλα[/B]’’),ουτε για [B]Ειρηνη Παππα[/B],εκτος απο καποιες ταινιες στις οποιες απλα δεν παιζεται(’[B]‘Don’t Torture A Duckling[/B]’’)…

Έχει δίκιο ο τζιόπας, αν και λέει το αυτονόητο (για την Παξινού λέω. Στα παρακάτω όχι, αλλά τεσπα).

Το να θεωρείς ίσα κι όμοια Καρέζη και Παξινού είναι ακραίο μαν. Τι να εξηγήσω παραπάνω;;;

[SPOILER][B][SIZE=“6”]ΕΕΕΕΕ;;;;; ΤΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΚΕ ΣΟΥ;;; ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ ΤΟΝ ΚΑΖΑΚΟ ΤΩΡΑ!!![/SIZE][/B][/SPOILER]

[SPOILER]Έλα, αφού ψήνεσαι ναουμ…:wink::D[/SPOILER]

Μέχρι τα δέκα καλές ήταν οι ταινίες της Βουγιουκλάκη η αλήθεια είναι, μετά όμως τα δεδομένα άλλαξαν…!! Τώρα ούτε με τη βία μπορώ να παρακολουθήσω ταινία της πάνω από πέντε λεπτά, όχι γιατί είμαι χέητερ ή επειδή δεν την πάω (όχι ότι είναι και η αδυναμία μου), αλλά επειδή με εκνευρίζει όλο αυτό το γλυκανάλατο, ζουζουνιάρικο και σαχλό της υπόθεσης. Όσο για την Καρέζη, ανέκαθεν υπερτερούσε σε ομορφιά (δεν τίθεται θέμα, όποιος διαφωνεί επ’ αυτού είναι επιεικώς κακόγουστος!) και σε ηθοποιία.!! Βλέπω και τώρα ευχάριστα τις ταινίες της, αν τύχει. Σε ήθος δε μπορώ να γνωρίζω, αλλά και πάλι, η Καρέζη φαίνεται να έχει την πρωτιά. Η Βουγιουκλάκη μου βγάζει ένα σταριλίκι, ένα κάτι τέλος πάντων, και θεωρώ ότι απείχε πολύ απ’ αυτό που έβγαζε στις ταινίες της, δηλαδή το κορίτσι που ήταν κοντά στον απλό κοσμάκη, π.χ…

Κατά τα άλλα βαριέμαι να ψηφίσω, νομίζω ότι δεν υπάρχει και λόγος… εννοείται ότι την πρωτιά στην καρδιά μας κατέχουν οι ματάρες της Καρέζης. Οκ, το @@…!! :lol:

Για Παπαμιχαηλ και Καζακο,πραγματικα χρονια τωρα δεν μπορω να καταληξω στο ποιος ηταν ο χειροτερος…
Μαλλον θα καταληξω στον Καζακο,τον οποιο παιζει και να θεωρω τον χειροτερο αντρα ηθοποιο που εχω δει ,με την πιο βλακωδη φατσα,κυριως οταν επαιζε τον μαλακα…

[SPOILER][B][SIZE=“7”]ΣΚΑΣΕ ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΠΡΟΓΚ ΣΟΥ ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΜΑΣΟΝΕ[/SIZE][/B][/SPOILER]

Ρε μπόμπο, είπα εγώ ότι είναι η Καρέζη ίδια κλάση με Παξινού;

Εντάξει μπορεί να μην το έθεσα σωστά στην αρχή. Αλλά δεν το διευκρίνισα μετά γαμώ το μασονοπρογκομυαλό σου; Αναφέρομαι στην εγχώρια κινηματογραφική παραγωγή και μόνο.

Και ο σύντροφος Καζάκος είναι ηθοποιάρα και μορφάρα. Και αν μου τον αμφισβητήσεις κι αυτόν και μου πεις για κάνα δικό σου μασόνο, την επόμενη φορά που θα κατέβω Ηράκλειο θα σε βρω και θα σου φάω την καρωτίδα, κερατά.

Οκ ρε Γρακχο,τοτε με αυτην τη λογικη να κανουμε μεγαλη ηθοποιο και την Αννα Φονσου,επειδη καποτε κατεβηκε στις εκλογες με το Κ.Κ.Ε.

Α έτσι μπράβο. Coming out is not a shame.

Να σκάσω, ε; Δημοκρατικότατος και αντιπροσωπευτικότατος του σιναφιού σου. Way to go!!!

Το κατάλαβα ότι αναφερόσουν στην εγχώρια κινηματογραφική παραγωγή και μόνο, no worries. Σε αυτό αναφερόμουν.

Για το σύντροφό σου τον άμπαλο Καζάκο, τα είπε ωραία ο σύντροφος τζιόπας.

Κατέβα κάτω και τα λέμε από κοντά γατάκι.

Και κάτι τελευταίο…

[SPOILER]

Άρπα και μόκο. Σας πατάμε χάμω σαν τσι κατσαρίδες.

Tαιριάζει και ως emoticon το γαμημένο.
[/SPOILER]

Ωχ, δεν μπορώ τα χαζά τώρα.
Τι θες να σου πω τώρα; Ότι τον Καζάκο τον είχα σε μεγάλη εκτίμηση από πολύ πριν μάθω ότι είναι ΚΚΕ; Ή ότι όταν έμαθα ότι η Φόνσου ήταν επίσης ΚΚΕ το γεγονός με άφησε παγερά αδιάφορο σε σχέση με τις υποκριτικές της ικανότητες;

έντιτ
Ρε συ DeKay, τι είναι αυτή η μαλακία που μου κότσαρες ναούμ. :smiley: Υποτίθεται ότι πρέπει να τρομάξω; Θα το αποθηκεύσω να το βλέπω όταν έχω τις μαύρες μου, να σκάω κάνα χαμόγελο. :smiley:

Να φοβηθείς; Σιγά ρε. :lol:

Απλά σου θυμίζω ότι βρίζεις κάτι στο οποίο δεν έχεις απάντηση φέτος,

ούτε πέρυσι

[SPOILER][/SPOILER]

oύτε πρόπερσι

[SPOILER][/SPOILER]


:bye::bye::bye:

Ρε συ, ξέρεις, δεν έχω πειστεί ακόμα περί προγκ, προσπάθησε λίγο ακόμα. :smiley:

Α και υπάρχει κάτι το σουρρεαλιστικό στον (έμμεσο) συσχετισμό ανάμεσα στον “κάφρο” Τσουκαλά και τον (…εχμμμ…) Steven Wilson. Καμιά άλλη φορά θα σου πω κι εγώ εσένα “πόσο σε γαμάει η Μαντάμ Μπατερφλάι του Πουτσίνι” και θα σου βάλω από κάτω φωτό του Τσακ Νόρρις. :lol:

Ε άιντε ντε να χαλαρώνουν οι γραβάτες που λες πίπες και μου 'σαι και σοβαρός. :smiley:

Σοβαρός, εγώ; Σε παρακαλώ, εγώ δε σ’ έβρισα (για κάτι άλλο εκτός από προγκ) :smiley:

Γρακχούλη είσαι θεός!!! <3 <3

Μάθετε μπαλίτσα οι υπόλοιποι ρε…

Νομίζω σε εκείνη την υπολοχαγό Νατάσα είδαμε όλοι την χειρότερη ερμηνεία που μπορεί να δώσει άνθρωπος σε κινηματογραφική παραγωγή.