Αλίκη Βουγιουκλάκη vs Τζένη Καρέζη

ποια ομορφια? #-o ουγκ? 8O Η Καρεζη ηταν απειρως πιο ομορφη! :slight_smile:

Ολοι εσειςπου κραζετε και κακολογειτε την Βουγιουκλακη την εχετε δει να παιζει στο θεατρο αξεχαστες παραστασεις,διεθνους φημης εργα οπως η Εβιτα και μονο αυτη καταφερε να παρει τα δικαιωματα της παραστασης?Σας εχουν πει ποτε οτι οι ταινιεσ της εχουν παρει διεθνη βραβεια οπως η Μανταλενα στο Βερολινο???Το μεγαλειο της πρωτιστως φαινεται απο την Υπολοχαγο Νατασσα.Υπεροχο έργο και σεναριο και ακομα πιο υπεροχη ερμηνεια!Η Βιουγιουκλακη ηταν αγαπητη απο ολο τον κοσμο για την αθωοτητα,τα ναζια και το κεφι τησ γιατι απο αυτο ξεκινησε και το καθιερωσε.Καλο θα ηταν να μην μιλατε αν δεν ξερετε για την πορεια της καθε καλλιτεχνιδος.Και οι δυο ηταν ενα διαμαντι για αυτον τον τοπο με ξεχωριστο τροπο η καθεμια.Και οι δυο αγαπηθηκαν για το ταλεντο τους ομως διαλεξαν διαφορετικες καριερεσ,διαφορετικα ειδη υποκριτικης…Αυτο ομως δεν σημαινει οτι η Βιουγιουκλακη ηταν αταλαντη και ντροπη σας που λετε κατι τετοιο χωρις να γνωριζετε οσα θα πρεπε να ξερετε.Με αγαπη η μητερα της Αγγελικης…

τι εννοεις καλε μου φιλε ‘‘ειδικες εξυπηρετησεις’’?

οτι πεις καλε μου φιλε…αλλα καλυτερα να μιλας καλυτερα για καποια που εκανε την ελλαδιτσα μας διασημη παγκοσμιως αγορι μου!αντε μπραβο ο καθενας βλακας πεταει οτι ηλιθιοτητα του κατεβει!!ακου εκει πουτανακι τ βασιλια και αμα σου καθοταν ας μην την επαιρνες αφου ειναι μπαζολα#-o…!!

αα και επισης…για το ‘‘πουτανακι του βασιλια’’ που ανεφερες φιλαρακο μου καλο θα ηταν να ξερες την ιστορια τους και να σκασεις να λες οτι σου κατεβει!!!ωστοσο να σημειωθει οτι και η Καρεζη ειχε σχεσεις στη ζωη της ομως δεν την αποκαλουμε πουτανακι του οποιοδηποτε επειδη προφανωσ δεν ειναι σωστο…ΖΩΑ!!!

αα ναι και κατι αλλο!!Η Καρεζη τα ειχε με τον Φρεντυ Γερμανο ο οποιος ηταν κατα πολυ μεγαλυτερος της καλοι μου φιλοι…Ε και??δεν ειναι πουτανακι ουτε κανεις την κακολογει…!Αυτα δεν τα αναφερει κανεις παρα μονο για την Αλικη…Σκεφτειτε σας παρακαλω πριν μιλησετε…

Κι εγώ που νόμιζα ότι η Μελίνα Μερκούρη ήταν αυτή που “έκανε διάσημη την ελλαδίτσα μας”.

Anyway πουτανάκια και οι 2. Η μία πουτανάκι του βασιλιά, η άλλη πουτανάκι του αυτοκράτορα.Τώρα είναι κουμπαράδες όμως.

Όπα μάστορα η Καρέζη, που δεν μου άρεσε σαν ηθοποιός, ήταν σύζηγος του Καζάκου γνωστού αριστερού:!:

Εγώ το μόνο που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή είναι πως είναι δυνατόν να γράφεται σε μουσικο forum κάποια μόνο και μόνο για να υπερασπιστεί τη Βουγιουκλάκη…#-o

το πιο γελοιο γκαλοπ ειναι σοβαρο θεμα για καποιους …

και μονο που αναφερει το ονομα βουγιουκλακι ,το εθνικο μας σκουπιδι , μονο στην πλακα μπορουμε να ασχοληθουμε με αυτο

παλι καλα που η αγγελικουλα ειναι εδω να διαφυλαξει την μνημη της#-o

Τώρα τα’ δα αυτά τα ποστ! :lol:

Ρε παιδιά ποιά είναι αυτή η Αγγελική;

H κόρη της aggelikoula106.

αν και ψηφισα σεφερλη…ΑΛΙΚΗ ΜΕ 1000…θεα η γυναικα με φοβερες ερμηνειες…

rip αλικη και dime…

Το μονο πραγμα που μπορουσα να παραδεχθω σε αυτο το [B]Αλικη Βουγιουκλακη[/B],ηταν οτι ειχε φωνη.ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
Μιλαμε για τον απολυτο ορισμο του αισχους και της αταλαντοσυνης.Δεν μιλουσε νιαουριζε,μου ανεβαζει την πιεση 50 οταν την βλεπω οπως ανεκδιηγητος ηταν και ο χαχας που ειχε διπλα της,ο [B]Παπαμιχαηλ[/B].Το ντουετο της αταλαντοσυνης,που μεσουρανησε στα χρονια της χουντας…
Η [B]Καρεζη[/B] ηταν πολυ καλυτερη ως ηθοποιος,αλλα κι αυτη οταν αποφασιζε να δωσει στομφο στην ερμηνεια της,ηταν καπως υπερβολικη,αλλα οπως και να το κανουμε αυτη ηταν ηθοποιος,οχι μαλακιες…
Τα γιαουρτια που εφαγε η [B]Βουγιουκλω[/B] στην [B]Επιδαυρο[/B] οταν επαιξε την [B]Αντιγονη[/B] λιγα ηταν…

Καλα τον μαλακα τον αλλο τι τον βαλατε στο poll?

ΞΕΣ ΤΠΤ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΟΥΣΚΟΥΣ-ΑΚΙ???

Μεταφορικα ηταν τα ‘‘γιαουρτια’’…
Εννοω οτι εφαγε γιουχα και σκληρη κριτικη…

http://invenio.lib.auth.gr/record/69760/files/arc-2007-28593.pdf

Τζιόπας είσαι φάουλ για Παπαμιχαήλ και Καρέζη.

Ο Παπαμιχαήλ μπορεί να ήταν φουλ εμπορικός αλλά ήταν και καλός ηθοποιός.
Το δε Τζενάκι ήταν η καλύτερη κινηματογραφική ηθοποιός που έβγαλε αυτή η χώρα μαζί με τη Λαμπέτη. Οι υπερβολικές ερμηνείες της που λες ήταν σε κάτι σαβούρες που αναγκάστηκε να κάνει στα σκοτεινά χρόνια της εφταετίας επειδή και οι ηθοποιοί κάτι έπρεπε να κάνουν εκείνη την εποχή, κι ας μην τους άρεσε.

Ποτε ειπα εγω οτι δεν ηταν καλη ηθοποιος η Καρεζη???

Απόψε δε με πιάνει άνθρωπος και έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι.

Σ’ αυτά που λες για υπερβολικές ερμηνείες απάντησα!

:?

Τι λες ρε μαλάκα;