W.A.S.P. - 25/7/2011, Βαβυλωνία Μύλου, Θεσ/νίκη & 26/7/2011, Gagarin 205, Αθήνα

Ε μη περιμένετε πάνω από 70-80 λεπτά.

οτα οι wasp παιζουν live εκτος τουρνε,δηλαδη οχι μερα παρα μερα,παρα μονο καποια επιλεχτηκα live.συνηθως παιζουν καλυτερα και πιο πολλα κομματια στο set τους.τωρα για τα playback που λενε,ναι στο crimson idol tour ειχαν προηχογραφημενα ορχηστρικα μερη,εισαγωγες,στα αλλα live απλα ηταν πολυ καλοι.οπως και με το live των scorpions στην πατρα.που λεγαν κατι επιστημονες οτι ηταν ολο playback.ημαρτον!!![SIZE=“4”][FONT=“Times New Roman”]still not black enough[/FONT][/SIZE]

  • προηχοργαφημενα φωνητικα που απλα γρυλιζε ο blackie απο πανω…

Tα φανμποικα ποστ σ’αυτο το θρεντ εχουν μεγαλη πλακα. Μερικοι θα μπορουσαν να πανε να δουνε τον Lawless ακομα και για να τον ακουσουν να κλανει για 60 λεπτα. προηχογραφημενα παντα.

Οσοι τους εχουν δει λαιβ και συνεχιζουν να υποστηριζουν ποσο καλοι ειναι, λυπηθειτε μας. Υπο καμια οπτικη, υπο κανενα πρισμα, δεν γινεται αυτο το πραγμα που κανουν οι WASP να θεωρηθει εστω υποφερτο

Και οι χέιτερς κόφτε τη καραμέλα με τα προηχογραφημένα. Μια φορά το 'κανε, και το δέσατε κόμπο.

Δεύτερον, αυτό περί άσχημων - άντε μέτριων - εμφανίσεων είναι σωστό με αποκορύφωμα το περσινό χάλι. Προσωπικά ελπίζω σε ανανεωμένο σετλιστ λόγω μεμονωμένων εμφανίσεων (ελπίζω σε Sleeping In The Fire που δεν έχω ακούσει ακόμη) αλλά και σε μια καλή εμφάνιση, αφού δε θα 'χουν και τη κούραση της περιοδείας. Οκ για τη διάρκεια είναι γνωστά, μην ελπίζετε κάτι παραπάνω.

πήρα εισιτήριο χθες αλλά δεν έχει πάνω κάποιο κομμάτι για να το κόβουν οι ελεγκτές στις πόρτες

ποτς γκιναν αυτό? :-k

E θα το σκίζουν. Κλασσικά πράγματα!

Καλύτερα έτσι. Δε κινδυνεύει να σου μείνει στο χέρι.

παααααλι???

παλι μεσα θα ειμαι λογικα αν κ περσι ειπα οτι δεν θα ξαναπαω βγαινοντας απο το fuzz… δεν νομιζω να επαναληφθει σετλιστ 11 τραγουδιων γιατι τοτε δεν θα ξαναπατησω…:roll:

ticket No 109[/IMG]

Σε χώνω…είμαι 101 :p:p:p

Μπορεί να το καίνε κατευθείαν.
Πέρσυ που τους είδα πολύ μέτριοι. Προηχογραφημένα τα περισσότερα όπως αναφέρθηκε κ από άλλους, υπήρχαν τεράστια κενά μέσα και ανάμεσα στα κομμάτια πολύ απλά γιατί ο Blackie είναι και κάποιας ηλικίας και προς το τέλος με δυσκολία “μιλούσε” τους στίχους.
Παίρνουν παράδειγμα από τους Scorpions…

Ρε βλέπω κάτι setlists από Δεκέμβριο του 10 και έχουν 11 κομμάτια μόνο. Παίζει τέτοια φάση;;;

Στην περιοδεια ετσι ηταν…και στο fuzz τοσα επαιξαν πανω κατω…η αληθεια ειναι οτι παιζουν καλυτερα σε μεμονομενες συναυλιες και οχι οταν ειναι σε tour…την παλευει πιο πολυ ο blackie…κατα πασα πιθανοτητα θα ακουσουμε γυρω στα 14-15…αλλα βεβαια ποτε δεν ξερεις…blackie ειναι αυτος…:stuck_out_tongue:

τέτοια φάση ακριβώς παίζει…οι αρπαχτές του μπλακι συνεχίζονται, ούτε για πλάκα πλέον ΓΟΥΑΣΠ

ρε όλα προηχογραφημένα λέμε :lol:

πωωωω μαλακία… και δεν τους έχω δει και ποτέ ρε γαμώτο…

πας ή δεν πας;;;

ε πήγαινε αμα δεν τους εχεις δει ποτε

3 φορές ξεκίνησα να παω να τους δώ και όλο κάπου σκάλωνε η φάση. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα απογοητευτώ (πολύ)

το 09 ηταν πολυ καλη συναυλια, ειχαν παιξει κ αρκετα κομματια αλλα περσι απογοητευτηκα… 11 τραγουδια ολα κι ολα κ χωρις chainsaw charlie… δεν πιστευαμε οτι τελειωσε μεχρι που ανοιξαν τα φωτα… σαν αποδοση ομως ηταν πολυ καλοι κ με διαθεση γι’αυτο κ μετα το λαιβ ειχα γραψει ’ καλο αλλα λιγο’… φετος δεν θα παω μαλλον, θα φυγω μετα τους μπον τζοβι για χωριο… να κανουμε κ κανα μπανιο…

@ασταλδο:ε πρεπει να τους δεις μια φορα… οτι κ να λεμε ειναι αγαπημενη μπαντα…

βασικά ότι και να λέμε ο μπλάκι είναι ΜΟΡΦΑΡΑ.

Anyway κι εμένα 4η και τελευταία μου φορά μάλλον, αν και ελπίζω σε καλό λάιβ λόγω συγκεκριμένων εμφανίσεων και επειδή είμαστε οι πρώτες ημερομηνίες