W.a.s.p. - babylon

δεν ξερω τι λετε αλλα το ακουσα και ειναι καλυτερο απο το Dominator, φυσικα δεν ειναι και Crimson Idol αλλα εχει ωρεα κομματια οπως το Crazy και το Babylon’s Burning, αυτο που με χαλασε λιγο ηταν τα 2 κλεμενα τραγουδακια το ενα το Promised Land απο τον Elvis και το αλλο το Burn απο Deep Purple, ωραιες διασκευες αλλα τι να το κανεις το Burn χωρις το Keyboard Solo;;;!!!

Κατ’εμέ το Seas Of Fire είναι με χαλαρούς ρυθμούς στα 5 καλύτερα του Blackie από το 2000 και μετά.

Παρα πολυ καλο album!!! Τα αγαπημενα μου τραγουδια ειναι το Crazy και το Into the fire…

Το αλμπουμ μου αρεσε αρκετα και το θεωρω καλυτερο απο το Dominator… Ειναι αληθεια αυτο που γραφεται οτι αντιγραφουν τον εαυτο τους, αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει αυτο. Φυσικα αγαπημενο τραγουδι το Crazy, ολα τα λεφτα…:metal:

Βασικα ειναι ισοδυναμα τα δυο αλμπουμ dominator/babylon νομιζω, 3-4 κομματια απο το καθενα που κανουν τη διαφορα,και τα 2 στο ιδιο μουσικο στυλ κ υφος,θα μπορουσε να ειχαν βγει κ με την ιδεα ενος διπλου αλμπουμ αφου ουσιαστικα το babylon ειναι σαν συνεχεια του dominator.

Βεβαια το οτι ο blackie εχει κολλησει να εχει ως θεματολογια στα πολιτικα κλπ σιγουρα δεν το λες θετικο,καπου κουραζει κ δειχνει ελλειψη εμπνευσης.

*Eχουν βγαλει ποτε οι wasp DVD?

Πολύ καλό album με μια εντονη δοση νοσταλγίας…τελικα μερικές μπαντες το εχουν ακομα…

Εχουν βγαλει το The Sting: Live at the Key Club L.A., που εχει βγει και σαν live cd. Αρκετα καλο, ωραιο setlist, αλλα δεν ειχα μεινει απολυτα ικανοποιημενος λογω ηχου.

Εγώ προσωπικά δεν θά ‘θελα ένα καινούριο Crimson Idol ή Unholy Terror ή, ή, ή… Ήθελα το Babylon, ένα νέο WASP άλμπουμ το οποίο κατά την δική μου υποκειμενική καθαρά άποψη τα σπάει… Σε όποιους δεν αρέσει γούστο τους και καπέλο τους, δεκτή η κάθε άποψη… Κατ’ εμέ όμως το δισκάκι είναι φοβερό… Είναι WASP…

Συμφωνω αλλωστε Crimson Idol μια φορα βγαινει. Αν εβγαινε συνεχεια θα εχανε την αξια και την μοναδικοτητα του. Το Babylon ειναι πολυ καλο και δυνατο.

BLIND IN CHANIA…

CHANIA ROCK FEST 2010
ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΑΝΙΩΝ

5/8/2010

LAST DRIVE
POEM
UNIVERSE 217
PLANET OF ZEUS

6/8/2010

W.A.S.P.
ORANGE GOBLIN
SPITFIRE
EASTERN FRONT
ΔΕ.ΜΑ.Ξ.Η.ΜΑ.Μ.

(more bands soon)

www.chaniarockfestival.com

Φωτιές μας άναψες τώρα!

οχι ρε φιλε, ο φιλος μου που μενει κρητη μαλλον δεν θα ειναι κατω τοτε…#-o

αν τυχει κ ειναι ομως [SIZE=“5”]ΦΥΓΑΜΕ!!![/SIZE]

[SIZE=“1”]να δει κ τι θα πει μεταλ γιατι ειναι σκυλας του κερατα…:lol:[/SIZE]

Πολυ καλο να γινονται συναυλιες μεγαλων συγκροτηματων σε πολεις εκτος Αθηνας… Οτι πρεπει για να συνδυασει καποιος ταξιδακι στην πανεμορφη Κρητη με συναυλια W.A.S.P. Παραλια, καφεδακι, βουτιες και το βραδακι W.A.S.P. και μετα ΤΕΖΑ:metal: