W.a.s.p. - golgotha (2015)

προβλεψιμος,τυπικος wasp ηχος…τιποτα το ιδιαιτερο

Βγηκε τελικως,το ακουσα και εχω να πω οτι ειναι ενας αρκετα μετριος δισκος,το προβλημα ειναι οι μετριες συνθεσεις,κατω απο τα στανταρ τους σε συγκριση με τα δυο προηγουμενα.

Το ακουσα χθες. Απορω γιατι το εβγαλαν. Τα Dominator και Babylon ειχαν μια χαρα τραγουδια. Αυτο ειναι ενα βαρετο δισκακι χωρις ψυχη, απλα ακους τα κλασικα στοιχεια των Wasp. Απο τραγουδια πασχει.

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου τώρα που βγήκε ο δίσκος και τον άκουσα. Λοιπόν το άλμπουμ περιέχει ένα εξαιρετικό κομμάτι το [B]Miss You[/B] που είναι και το καλύτερο του δίσκου. Πάρα πολύ καλή σύνθεση και εξαιρετικά σόλο στην κιθάρα. Επίσης πολύ καλό τραγούδι είναι και το ομώνυμο το [B]Golgotha[/B]. Από κει και πέρα υπάρχουν 2-3 κομμάτια που ακούγονται ευχάριστα, ειδικά το [B]Scream[/B], χωρίς όμως να είναι και κάτι το ιδιαίτερο. Τα υπόλοιπα είναι για skip. Συνολικά ο δίσκος είναι σαφώς κατώτερος από το εξαιρετικό Babylon.

Κακός δίσκος δεν είναι, δεν θα περάσεις άσχημα ακούγοντας το, αλλά τίποτε μα τίποτε που δεν έχουμε ξανακούσει δεκάδες φορές από τους ίδιους.

Καλές στιγμές τα Scream, Slaves of the New World, Miss you, Golgotha, άντε και το Fallen Under, όμως υπερβολικά βασισμένα στη γνωστή φόρμουλα που ο Blackie εφαρμόζει ακατάπαυστα από το The Neon God και μετά.

Αλλά, ρε Blackie, πόσες φορές ακόμα θα προσπαθήσεις να πιάσεις ξανά το παλμό του Crimson Idol; Μια φορά βγαίνουν τα αριστουργήματα…

Τελειωμένη μπάντα πλέον που δεν έχει να προσφέρει τίποτα ούτε στο στούντιο ούτε στο live και πλέον λειτουργεί και αντιεπαγγελματικά κοροιδέυοντας κόσμο!
Ο Blackie πλέον τα έχει χαμένα και απλά προσπαθεί να συμπληρώσει τα ένσημά του αν βέβαια προλάβει!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Επειδη αγαπαω τους Wasp, νομιζω οτι ο aris2 εχει δικιο.
Καταρχας ο Blackie ειχε πει πως το Babylon θα ηταν το τελευταιο.
Αρα ποιος ο λογος της επιστροφης;
Και στα lives ειναι πολυ πεσμενοι. Το τελευταιο τους στην Αθηνα ηταν τραγικο.

Ψυχραιμία παίδες! Έβγαλε ένα μέτριο δίσκο ο Blackie στα 59 του και αυτό σημαίνει ότι είναι αντιεπαγγελματίας και κοροιδεύει τους fans του?

Που το είχε πει αυτό ο Blackie?

Όταν έχεις το ίδιο σετ εδώ και χρόνια και οι μισές φωνές αραιά και που είναι play back, ναι κοροιδεύει τους φαν του.

Αυτο που λεει ο freedom και θα συμπληρωσω οτι οταν στα live βαριεται που ζει και εχει ενα υφος “γιατι ειμαι εδω γαμω?” και ακυρωνει συναυλιες για ο,τι μαλακια του σκασει καθε φορα, ναι κοροϊδευει τους fans του. Επισης οταν λεει θα υπογραψω 1 μονο αντικειμενο επειδη ειμαι κουρασμενος ενω εχει παιξει 1 ωρα συναυλια ακινητος, ναι κοροϊδευει. Δεν με πειραζει που εβγαλε δισκο και ουτε θυμαμαι αν οντως ειχε πει οτι το Babylon θα ειναι το τελευταιο τους, με πειραζει που φερεται σαν μαλακας σε ολα.

από το Dying (αψεγάδιαστο) και μετά σε κάθε δίσκο όλο και πέφτει . ένα Miss You γεμάτο wasp κλισέ δεν φέρνει την άνοιξη

φανμποης αλερτ

το χω ακουσει καμια δεκαρια φορες τις τελευταιες μερες κ μαρεσει, οχι τρελα αλλα ειναι ο κλασικος wasp ηχος που περναω καλα ακουγοντας τον…
δεν εχει τπτ καινουργιο αλλα με καλυπτει…
το shotgun 3 φορες τη μερα πριν το φαγητο

κ για τα λαιβ που λετε, ναι ειναι πεσμενος αλλα αυτη τη μια ωρα κ εικοσι λεπτα που παιζει η μπαντα οργιαζει στο σανιδι κ ακουγονται τουλαχιστον 10 υμνοι… καλο value για 25 ευρω εισιτηριο που εχει :wink:
αν ερθουν φετος κ δεν εχω δουλεια ειμαι μεσα σιγουρα