W.A.S.P. - The Neon God: Part 1 - The Rise

Έχει πέσει στα χέρια σας το νέο cd των WASP?

Αν ναι, τι εντύπωση σας έκανε? Εμένα (όπως είδατε και στο αντίστοιχο review) μου άρεσε πάρα πολύ αν και είναι από τα άλμπουμ που θέλουν αρκετά ακούσματα.

  • Μακάρι να έχουν μία ενότητα από αυτό το άλμπουμ και στο live τους στις 19/6 όπως έκαναν παλιά με το Crimson Idol

Χθες το απόγευμα αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά του εν λόγω cd.Ό,τι σου πω είναι καθαρά άποψή μου.Δεν μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα αλλά ούτε ότι ξετρελάθηκα.Ίσως περιμένα κάτι ισάξιο του c.i ίσως κ καλύτερο.Το αποτέλεσμα είναι καλό.Κομμάτια με ένταση αλλά κ μπαλάντες.Σίγουρα προσφέρει μοναδικές στιγμές όπως εκείνη των τελευταίων λόγων του Billy στον jesse πριν πεθάνει (μοναδική μπαλάντα).Από κει και πέρα περίμενα περισσοτερο ρυθμό.Περίμενα κάτι πιό λυρικό,πιό επικό ίσως.Θέλει πάρα πολλά ακούσματα.Προσωπικά έχω κάνει 5 ακροάσεις συνολικά ως τώρα.Αν δεν ήξερα τους wasp κ το άκουγα θα είχα ξετρελαθεί…συγκρίνοντάς το όμως με το crimson idol κ με το the headless children (πιστεύω πως σε κάποια σημεία γίνεται μπορεί να συγκριθεί) πιστεύω πως υστερεί…πάντως ποτέ δεν θα μετάνιωνα για την αγορά του.κριτική μου: 17/20 (crimson idol 20/20,the headless children 19.5/20)

Καλά ρε κανείς άλλος δεν το πήρε?ντροπή…

Αν το πάρεις πες μου τη γνώμη σου

Πρώτη φορά γράφω…σας χαιρετώ!!!

Molis tora diavaza kritiki gia to neo cd ton WASP kai eida afto to topic…i kritiki pou vrika einai sto www.gryphonmetal.ch
Akoma den to pira alla WASP akouo edo kai polla xronia kai tous latrevo,ostoso den tous akolouthisa stis teleftees 2 douleies tous…to neon god pados thelo na to akouso.

Yπάρχει κριτική και στο rocking

http://www.rocking.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=1269