Wacken 2009

Το ανοιγω γιατι ειναι το πρωτο φεστιβαλ που ανακοινωσε ως τωρα…

Υπ’οψην οτι ειναι και επαιτιακο…20 χρονια κλεινει…

Παρτε ως τωρα…

AMON AMARTH
AXEL RUDI PELL
CATHEDRAL
EINHERJER
HAMMERFALL
IN EXTREMO
KAMPFAR
KORPIKLAANI
MACHINE HEAD
NEVERMORE
TRISTANIA

Προσωπικα δεν ειναι τοσο στα γουστα μου το συγκεκριμενο φεστιβαλ αλλα σιγουρα καποιους ενδιαφερει…

Τα ονόματα δεν λένε ακόμα τίποτα. Ξεχωρίζω μόνο Kampfar, Cathedral και Machine Head, τα υπόλοιπα αδιάφορα. Αλλά αφού θα είναι επετειακό λογικά θα κλείσουν κάτι καλό.

Οπα ρε φιλε κατσε και οι Amon Amarth ειναι ονομα. Οι In flames δεν εχουν κλεισει για wacken η παραπληροφορηθηκα?

Και ο Μπάμπης όνομα είναι. Τι θες να πεις μ αυτό?

Χαχαχα,καλο!
Εμένα με ενδιαφέρουν NEVERMORE,CATHEDRAL,AXEL RUDI PELL,MACHINE HEAD.
Και θεωρώ οτι και οι 4 ΕΙΝΑΙ ονόματα και έχουν γράψει την ιστορία τους.Ο καθένας στο χώρο του βέβαια(και λίγο έξω από αυτόν…).Και τα υπόλοιπα δεν με χαλάνε όμως.Εκτός από TRISTANIA ΚΑΙ HAMMERFALL…Μπλιαχ!!!

Ναι έχουν κλείσει οι In Flames, αλλά εχουν να ανακοινωθούν πολλά ονόματα ακόμα, άρα κάπως νωρίς ανοίχθηκε το thread. Εγώ προσωπικά θέλω περισσότερες folk/black μπάντες…

Οπως?

Thyrfing για αρχή αλλά κ Kampfar, Einherjer καλοί είναι…Επίσης Kalmah, Battlelore, Finntroll, k Wintersun θα ήταν καλή φάση:)

Σκεφτομαι σοβαρά να το τιμήσω εφέτος!!!

AMON AMARTH
KORPIKLAANI
MACHINE HEAD
NEVERMORE
IN FLAMES
WALL OF JERICHO

μου αρέσουν ήδη απο αυτά που ανακοινώθηκαν!

Συνολικα για ολα ποσα θες για Wacken?(εισιτηριο,να πας και να ρθεις,τα εξοδα εκει κτλπ).Ας πει καποιος που ξερει η που εχει παει.

Εγώ πήγα το 2007, λοιπόν θέλεις 230 ευρώ στα αεροπορικά για Athens- Hamburg and back, άλλα 25 ευρώ για το λεωφορείο που θα σε πάει αεροδρόμιο- Wacken and back, 130 ευρώ το εισιτήριο του φεστιβάλ, κ άλλα 100-200 ευρώ για spending money (μπλουζάκια, μπύρες, φαγητό κτλ)

Ξενοδοχίο δεν παίζει ή έστω σκηνή…και παγκάκια παίρνουμε ξεφτιλιζόμαστε…:p.

Camping παιδιά, στο χώρο δίπλα απο το φεστιβάλ (10-15 λεπτά με τα πόδια απο τα main stages) με σκηνή, υπvoσακo, μπύρες κτλ. η καλύτερη φάση, 24-hour non-stop metal party :smiley:

Βαλτε και Epica στο παιχνιδι…

update

Αν και δε διευκρινιζεται επακριβως στο σαιτ του φεστιβαλ, συμφωνα με το οφισιαλ των Μασιν Χεντ θα ειναι headliners σε καποια απ τις μερες.8)

Δεν ξερω αν αναφερθηκε, αλλα φετος το Wacken κλεινει 20χρονια, και λογω της επετειου πιστευω θα ειναι καταιγιστικο.

Μακαρι να καταφερω να το παρακολουθησω.

Το ψηνω πολυ για φετος κ εγω… αντε να δουμε πως θα ειμαι με τα λεφτα απο τον Γεναρη κ βλεπουμε…
Αν παω τοτε εκει θα βρω εισητηριο ή θα πρεπει να εχω κλεισει απο δω?

Πρεπει να χεις κλεισει.

Δηλαδη απο οτι καταλαβα για συνολικα εξοδα με 500Ε εισαι καλυμμενος ετσι?

Ναι συνολικά έξοδα γύρω στα 500-600 ευρώ, υπάρχουν βέβαια τρόποι να εξοικονομίσεις χρήματα όπως π.χ. να αγοράσεις μπύρες από το τοπικό super-market ή να αγοράσεις λιγότερα merchandise.