Wacken 2009

Για όποιον ενδιαφέρεται:

ASP, BRING ME THE HORIZON, DORO, ENDSTILLE, ENGEL, ENSLAVED, GAMMA RAY, MAGO DE OZ, MAMBO KURT, PAIN, RAGE, SCHANDMAUL and SUBWAY TO SALLY have been confirmed for this year?s Wacken Open Air festival, set to take place July 30 - August 1, 2009 in Wacken, Germany.

The festival billing is shaping up as follows:

AIRBOURNE
AMON AMARTH
ASP
AXEL RUDI PELL
BORKNAGAR
BRING ME THE HORIZON
BULLET FOR MY VALENTINE
CALLEJON
CATHEDRAL
DORO
DRAGONFORCE
EINHERJER
ENDSTILLE
ENGEL
ENSLAVED
EPICA
GAMMA RAY
GWAR
HAMMERFALL
HEAVEN AND HELL
IN EXTREMO
IN FLAMES
KAMPFAR
KINGDOM OF SORROW
KORPIKLAANI
LACUNA COIL
MACHINE HEAD
MAGO DE OZ
MAMBO KURT
MOTÖRHEAD
NAPALM DEATH
NEVERMORE
PAIN
RAGE
SARKE
SAXON
SCHANDMAUL
SUBWAY TO SALLY
TESTAMENT
TRACEDAWN
TRISTANIA
TURISAS
UFO
VOLBEAT
WALLS OF JERICHO
WHIPLASH

Ξερει/Θυμαται κανεις κανονικα ποσο εκανε το εισιτηριο?:-k

130 έκανε

Nice:D:D:D

Βρήκες καλή τιμή από ebay ε?:smiley:

Ye…3 τικετακια(150 εκαστο):smiley:

Δε τα χουμε πληρωσει ακομα, πρεπει να μαζεψει αμεσα ο ενας απο τους 3 τα φραγκα για τα αεροπορικα(275) γιατι πρεπει να τα κλεισουμε ολα τωρα.Αμα δε τα μαζεψει εγκαιρως,στελνω 2 δικιολογιες στους πωλητες και ειμαστε κομπλε:lol:

Ωραία πράγματα!!! Θα είμαστε πολλοί στο Wacken!!!

Περιμένω πως και πως να έρθει η 30η Ιουλίου και να ξεκινήσουν οι Running Wild:D
2 ώρες κόλαση!!!

Εγώ ακύρωσα το βάκεν, και θα πάω μπρούταλ ασολτ. Πουλάω εισιτήριο. Αίσχος το μπιλινγκ για τα 20 χρόνια. Μεγάλη ντροπή. Μόνο running wild θα αξιζε να δω.

Εξαρταται κι απ τα γουστα…

Εγω με

Airbourne,Anthrax,Cathedral,In Flames,Machine Head,Korpiklaani,Motorhead,Nevermore,Rage,Running Wild,Turisas,Thin Lizzy,Volbeat που γουσταρω και δεν εχω ξαναδει ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος:D

(Και δεν αναφερω καν Αmon Amarth,Gamma Ray,Heaven And Hell,Saxon,Testament που εχω δει/ξερω οτι θα δω ανεξαρτητα Wacken,που φυσικα δε με χαλαει και 15 φορες να τους δω)

Αλλα πανω απο ολα πιστευω θα μετραει σαν εμπειρια.Παντως καποιος που εχει ξαναπαει η τα γουστα του τεινουν προς πιο ακραια πραγματα(και με δεδομενο οτι το φετινο ειναι ανιβερσαρι)ειναι λογικο να μη σκιζει και το μαγιο του για το φετινο billing:wink:

οντως είναι θλεμα γούστου. Ξέρω από παιδιά που πήγαν το 2006 οτι σαν εμπειρία όλα τα λεφτά. αλλά είναι κρίμα να πάω και να μη γουστάρω τισ μπάντες (μόνο ναπαλμ ντεθ λολ που χω ξαναδει). καλά κάναμε και αλλαγές στα αεροπορικά και μας στοιχησε ο κούκος αηδόνι. Θα δω φιαρ φακτοριιιιιιιιιι

Ok, για τα standards του Wacken το φετινο line-up ειναι σαφως κατωτερο απο τα προυγουμενα χρονια, ολοι περιμεναν κατι ανωτερο απο Iron Maiden και κορυφαιες extreme metal μπαντες οπως το 2007 με Immortal, Cannibal Corpse etc. Who knows, ισως το 2010…
Δεν παυει ομως να ειναι απο τις καλυτερες εμπειριες που μπορει να εχει ενας metalhead στο μεγαλυτερο metal party EVER, ειδικα εαν ερχεται απο το Ελλαδισταν…

Ηταν να γλυφεις και τα αυτια σου(και τα ματια σου),φωτογραφιες αυριο:)

Oποιος θεωρει τον εαυτό του metalhead και δεν παει εστω μια φορα στην ζωη του Wacken τοτε δεν εχει δει απολυτως τιποτα…η απολυτη φεστιβαλική εμπειρία,ειναι αποδεδειγμένα πλεον το μεγαλυτερο heavy metal festival της υφηλίου…(ειδαμε εθνικοτητες απο ολα τα μηκη και πλάτη της γης…)…Ολες οι μπαντες εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους αλλα πιστευω οι Running Wild (ελεω και τελευταιου live),oι Machine Head (ισως ο καλυτερος ηχος που εχω ακουσει ποτε σε live…ανεσταινε και νεκρούς…),οι Saxon (αειθαλείς και με επετειακό setlist),οι Testament (thrash πανδαισία…),Ιn Flames (φοβεροι και με ωραιο show όπως παντα…),Cathedral (μαυρισε ο ουρανος μεσημεριαμετικα με το ride…),και οι Gwar (το απολυτο cult live…) ξεχωρισαν…Soon to come με photos…:slight_smile:

Επιτέλους έσπασε η κατάρα! Μετά από 16 χρόνια (τότε τους άκουσα πρώτη φορά) είδα Running Wild.
Κατα τ’ άλλα Grand Magus, Whiplash,Doro,Cathedral,Saxon,Trouble τα highlights του Wacken, καθώς και πολλές καλές στιγμές από άλλες μπάντες!

Αργότερα, πιστέυω πως ίσως καταφέρω να κάνω ένα post σεντόνι για το Wacken, μαζί με φωτογραφίες!

Ηδη για Wacken 2010 εχουν γινει sold-out τα x-mas packages (μεσα σε 10 ώρες μαλιστα), οποιος δεν προλαβε για 2009 ας εξασφαλισει το μαγικο χαρτακι απο νωρις…

Originally Posted by mrmaiden
Επιτέλους έσπασε η κατάρα! Μετά από 16 χρόνια (τότε τους άκουσα πρώτη φορά) είδα Running Wild.
Κατα τ’ άλλα Grand Magus, Whiplash,Doro,Cathedral,Saxon,Trouble τα highlights του Wacken, καθώς και πολλές καλές στιγμές από άλλες μπάντες!

Αργότερα, πιστέυω πως ίσως καταφέρω να κάνω ένα post σεντόνι για το Wacken, μαζί με φωτογραφίες!

Λαμογιαααα…Σας ζηλευω ρε…Απ’οτι βλεπω περασατε τελεια…Ειδα και κατι φωτογραφιες με μπυρες και τα συναφη…:stuck_out_tongue:

Εννοειται πως μεσα στη βδομαδα θα κανονιστει καφες για αναλυτικες περιγραφες…:smiley:

Insidead είδε κανείς απ’ όσους πήγανε??? Οι μόνοι Έλληνες που παιξαν στο Βακεν…

Του χρόνου θα κάνω ότι μπορώ να πάω:!:
Τι πρέπει να κάνω για τα εισιτήρια, το πήγαινε-έλα και την διαμονή;
Όσοι τό’χουν κάνει ας γράψουν οδηγίες χρήσεως:!: