Wacken Festival 2011

αααα…γιαυτό λέμε…
οκ αυτό το ξέρω…νόμιζα έγινε σε κανένα μεταλ Fest

τα λευτα ειναι λιγοτερα απο οσα τα περιμενα, καλο αυτο. Αν και παντα ειθελα να παω στο wacken τωρα αλλαζω γνωμη, αυτο που με ενοχλη είναι κυριος οτι τα εισιτιρια φευγουν τοσο γρηγορα και αναγκαζεσε να βιαστεις και φυσικα το γεγονος οτι 90000 κοσμος ειναι παρα πολυ θα γινει πολυ κουραστικο, ειδικά οταν πας πρωτη φορα και εισαι νεος θες να το απολαυσεις οσο πιο πολυ μπορεις, δεν υπαρχει χρονος για ξεκουρασει.

Καλητερα να πας σε κανα festival να δεις καποια απο τα αγαπημενα σου σηγκροτηματα παρα στο wacken για να γυρνας και να λες στους αλλους νεαρους μεταλαδες που δεν εχουν παει ακομα οτι πηγες και κατι εγινε.
Εκτος και αν το Line up του wacken δεν σου αφηνει αλλη επιλογη, οπως και να εχει θα πας και στο πιο μεγαλο festival του κοσμου

Heaven shall burn χωρις wall of death δεν λεει…
Επισης τα circle pits οπως αυτο στο βιντεο παραπανω φενοντε πολυ τραγικα σαν να τρεχεις σε κανα παρκο ειναι…

Νά’σαι καλά την χρειαζόμουνα αυτή την περιγραφή…κατά την γνώμη σου πια είναι η καλύτερη περιοδος, για να κλείσουμε εισητήρια; :):!:

τα αεροπορικά ή του φεστιβάλ? για τα αεροπορικά βρίσκεις τα 100άρια από μάρτη συνήθως ενώ για του φεστιβάλ δεν υπάρχει καλή περίοδος αφού πλέον τελειώνουν γύρω στα χριστούγεννα! Που σημαίνει δεν ξέρεις τι θα δεις ακριβώς και τα κλείνεις απλά για το ίδιο το φεστιβάλ (το οποίο για τους λόγους που εξήγησα είναι μπλα μπλα μπλα…) και μετά χτυπάς το κεφάλι σου όταν βλέπει ότι οι ίδιες πάνω κάτω μπάντες είναι και στα υπόλοιπα φεστιβάλ…

Μάλλον θα το τιμήσω το επόμενο καλοκαίρι…

[SIZE=“5”]Update[/SIZE]

Apocalyptica
Avantasia
Blind Guardian (headlining)
Suicidal Tendencies
Airbourne
Mayhem

συμφωνω απολυτα οτι τα μεγαλα fest οτι εχουν πολλα αρνητικα

εξω ο κοσμος παει σε ενα fest οπως ο ελληνας παει σε ενα νησι…απο παραδοση
ετσι το κοινο ειναι λιγο ακυρο και διαφερει απο concert με λιγους αλλα σκληροπυρηνικους οπαδους.

ενα καμπινγκ με 100.000 κοσμο οτι και να κανεις θα ειναι ενα χαλι 8)
και δυστυχως τα περισσοτερα φεστ γινονται σε τοποθεσιες που ειτε δεν εχει κοντα ξενοδοχεια και αν εχει εχουν απιαστες τιμες οποτε το καμπ ειναι μονοδρομος.

επισης οσο πιο πολλα ονοματα τοσο το χειροτερο,γιατι στο τελος δε βλεπεις τιποτα (καποιοα σουπερ ονοματα παιζουν παραλληλα,σε καποια αλλα εισαι ηδη πτωμα κτλ κτλ)

αλλα για καποιον απο θεσσαλονικη οπως εγω,που εχω βαρεθει να πηγαινω σε συναυλιες με μετρημενα στα δαχτυλα ατομα και για να δω κατι αξιολογο περιμενω μηνες…

ε ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΩΡΩΣΗ να βλεπεις 100.000 κοσμο σε ενα φεστ που σε 3 μερες θα δεις οσο ονοματα εχουν δει ολοι οι φιλοι σου μαζι ολη τη ζωη τους!!! :p:p:p:p:p:p:p:p

οποιος το σκεφτεται να παει οπωσδηποτε.
ειναι αλλο να στο περιγραφουν και αλλο να το ζεις…

Ανακοινώθηκε και ο Ozzy ως headliner της πρώτης μέρας!!!

θα είναι και στο sweden rock festival…έχει πάρει φόρα ο άτιμος…

εισητήρια υπάρχουν ακόμα?

Πως θα γίνει να πάμε ρε γαμώτο…

ACCU§ER
APOCALYPTICA
AVANTASIA
BLAAS OF GLORY
BLIND GUARDIAN
EXCREMENTORY GRINDFUCKERS
HEAVEN SHALL BURN
HAYSEED DIXIE
IN SOLITUDE
JUDAS PRIEST
KHOLD
KNORKATOR
MAYHEM
MOTÖRHEAD
OZZY OSBOURNE
PRIMAL FEAR
RHAPSODY OF FIRE
RUSSKAJA
SEPULTURA
SKÁLMÖLD
SKI KING
SODOM
STIER
SUBWAY TO SALLY
SUICIDAL TENDENCIES
TOKYO BLADE
TRIVIUM
WARRANT

Agapitoi filoi ipirxe entoni fimi oti fetos mporei na simmetasxoun oi Savatage gia to teleftaio tous show ever… psaxte oloi giati an isxiei eimai idi sto wacken!!!

Πάντα πολλά καταπληκτικά πράγματα…πρέπει να το ζήσω…μάλλον υπάρχουν ακόμα εισιτήρια…και μεχρι τον Μάρτη…ελπίζω:):!:

Δε βγαίνω γαμώτο δε βγαίνω…

Αν και τα περισσότερα που με ενδιαφέρουν τα έχω δει θέλω αλλά…

ναι αλλά εδώ λέει αυτό.:

εντάξει τα έχω δει όλα…

αερολογιες για Σαβαταζ…πως ειναι δυνατον δλδ? :S ας ειμαστε προσγειωμενοι…

και εγώ δεν έχω ακούσει κάτι…

*αλλιώς βλέπω μετακινήσεις οπαδών…

Παπαρδελα, ας ειμαστε προσγειωμενοι ναι, αλλα αν γινει κατι τετοιο εχω παρει ελικοπτερο απο αυριο για να πιασω καγκελο :stuck_out_tongue:

ρε,καταρχας ο χοντρος συνεχιζει να διαψευδει τις φημες εδω και αρκετα χρονια…πως ειναι δυνατον απτο πουθενα,χωρις να χει ακουστει το παραμικρο,να κανει ριγιουνιον των Σαβαταζ και να παιξει ΜΟΝΟ στο wacken?