Wacken Metal Battle (Greece), NATIONAL FINAL, APRIL 11 @ AN club

sorry Ελληνικά τότε :stuck_out_tongue:

Οπως ειπε και ο xristosvp ειναι μια καλη ευκαιρια για τις ελληνικες μπαντες να πανε μπροστα… και οσο για καποια πραγματα που διαβασα παραπανω, 1ον και στο Wαcken που θα παει οποια μπαντα περασει και εκει συνεχιζετε το battle καθως διαγωνιζοντε με αλλες 16 μπαντες απο ολο τν κοσμο!! και η νικιτρια κερδιζει συμβολαιο με την SPV εξου και το γιατι δν βλεπεις μπαντες που κανουν ανοιγμα στα μεγαλα ονοματα στην Ελλαδα, καθως ολες εχουν δισκογραφικη εταιρια! 2ον στην Γερμανια δεν παιζουν στην μεγαλη σκηνη αλλα στο WET stage και παιζουν μεσημερακι… τουλαχιστον ετσι ηταν περισυ…!!
Εγω προβλαιπω slaveatgod… βασικα πιστευω οτι εχουν πολυ ωραιοτερη μουσικη απο τις αλλες μπαντες…
Αλλα πολυ πιθανον ειναι να κερδισουν και οι Custom made noise γιατι ειναι μια πολυ καλη μπαντα παιχτικα αλλα και σκηνικα… αυτα!:p8)

Χρησταρααααα good luck στον τελικο!!!

Πολυ αντικειμενικο σε βλεπω. Καμια φιλια μεταξυ εσενα κ της μπαντας για να την υποστηριζεις.

Ε προφανώς και οι μπάντες θα έχουν και φίλους που τους υποστηρίζουν.
Έλεος ρε φίλε, κολλήματα

Φιλιες ναι… ομως και με τους scarfade και με τους total riot… δεν βλεπω που ειναι το προβλημα… εξαλλου και η ερωτηση ποια μπαντα πιστευετε ειναι καθαρα υποκιμενικη!!8):smiley:

Ηθελα να αγορασω τικετ για Βακεν κ εγινε sold out νωρις.Ξερει κανεις απο εσας ή τις μπαντες αν μπορω να βρω η να αγορασω? Μηπως εχετε εσεις εξτρα?

Καθε χρονο απο τοσο νωρις γινετε sold out… εγω εχω γνωστους οι οποιοι εχουν παρει εισητηριο, αν τελικα κατι δεν κατσει και δν μπορεσουν να πανε θα σε εννημερωσω… κατα τα αλλα δεν ξερω να σου πω καπου να ψαξεις ωστε να βρεις…:frowning:

οχι δε νομιζω.Περυσι εγινε sold out τον Απριλη-Μαιο 2008 κ φετος τον Δεκεμβριο 2008.Του χρονου ποτε 8α γινει το Σεπτεμβριο? Στο τελος 8α πρεπει να αγοραζουμε τικετ για το Βακεν της με8επομενης χρονιας…

χαχαχαχαχα!:-k καπως ετσι το κοβω!:p:p οποτε μπορεις να αγορασεις εισητηριο για το 2010… ωστε να εισαι σιγουρος οτι θα βρεις… βασικα παμε να αγορασουμε μαζι γιατι και γω θελω…χιχιχιχιχι!!:lol:

Εγω μαγκα 8α κατσω ως το τελος να μα8ω πια μπαντα εχει νικησει κ 8α παω να τους παρακαλεσω να με παρουν VIP… Ε του πουστη.8α ειναι κ ολοι μες στη τρελη χαρα …δε πιστευω να πουν οχι:)

χαχαχαχαχχαα:lol::lol::lol: σωστοοοοος:p χιχιχιχιχιχι… και φετος εχει πολυ καλα ονοματα… βασικα καθε χρονο8) ειναι μπαντες και μπαντες που θελω να δω Live αλλα για να τις δω ελλαδα θα πρεπει να κοιμαμαι ωστε να βλεπω ονειρα!!!

Επίσης διαβάστε εδώ παιδιά, το 2010 για headliners το Wacken θα έχει τους METALLICA :D:D
Πρέπει να αγοράσουμε βέβαια τικετς νωρίς…
http://translate.google.com/translate?prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.metalitalia.com%2Farticles%2F26963%2Fwacken_open_air_intervista_thomas_jensen.html&sl=it&tl=en&history_state0=

2 DAYS LEFT!!!

Καλη επιτυχια σε ολεσ τις μπαντες και ας παει γερμανια η καλυτερη! τα λεμε αυριο:p:D

Εμαθα οτι παιζουν κ οι NYNE τελικα …αληθευει?

Ναι ειναι special guests :slight_smile: Λοιπον ολοι στο an σημερα στισ 20:00

Θα ειναι λοιπον πολυ τουμπανο η συναυλια με NYNE :slight_smile:

Τι λεει ρε παιδια ποιος πηρε το εισητηριο για το Wacken??

Τεσπα οποιος και να το πηρε…ας με παρει μαζι τ,υπευθυνος για τις κιθαρες…Δεν θελω πληρωμη8)…ενα backstage pass μονο:D:D

μα καλα ρε παιδες τι κοσμος ειχε χ8ες?..400 500? Χαμος…οι Ινσαιντεντ δικαια νικιτες…τα παιδια τα σπασανε!!

Εγώ πήγα προς το τέλος να παρακολουθήσω NYNE και δεν είδα όλες τις μπάντες και άρα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για τους Insidead που κερδισαν, πάντως ήταν μια πολύ ωραία συναυλία με πολύ κόσμο, αυτό είναι μύνημα για τους μοιρολάτρες της underground που ακόμα πιπιλίζουν την καραμελίτσα ότι οι έλληνες δεν υποστηρίζουν την σκηνή τους.