Warlord - The Holy Empire

  1. 70,000 Sorrows
  2. Glory
  3. Thy Kingdom Come
  4. City Walls of Troy
  5. Kill Zone
  6. Night of the Fury
  7. Father
  8. The Holy Empire

Label: Sons Of A Dream Music LLC

ΕΠΟΣ!!!

κάνα λινκ για κατέβασμα υπάρχει? :slight_smile:

αν βρει κανεις τροπο να το ακουσουμε ας το γραψει κατευθειαν εδω!!!
η ιδεα οτι υπαρχει νεο warlord εκει εξω και δεν μπορω να το ακουσω με τρελενει…!!!

htp://lmgtfy.com/=warlord+holy+empir+torrent

Θα μου το φέρουν σήμερα. Άντε να δούμε τι θα ακούσουμε…αν και έχω ακούσει καλά λόγια.

ψαξτε προς piratebay μερια :wink:

Επειδη εχω μεινει λιγο πισω με warlord ποιος τραγουδαει?

O Rick Anderson (Damien King III) σε όλα τα κομμάτια του δίσκου εκτός από το Kill Zone που τραγουδάει ο Giles Lavery των Dragonsclaw, ο οποίος θα είναι και ο τραγουδιστής στα live που θα γίνουν.

Οκ ευχαριστω.Αφου δεν ειναι αυτος απο τους Hammerfall στην συναυλια παλι καλα

υπομονή μέχρι την παρασκευή…

Λοιπόν. Τον άκουσα τον δίσκο μια φορά! Οκ. Καινοτομίες δεν υπάρχουν και η φωνή ίσως να ήθελε περισσότερο νεύρο, αλλά ρε πουστη μου, δεν υπαρχεει αυτό το συναίσθημα που μου βγάζει αυτή η μπάντα!!

Τουλάχιστον συγκινητικό να ακούω ξανά αυτές τις γνώριμες κλίμακες και μελωδίες.
φοβερή ατμόσφαιρα και μια αύρα από ανατολή σε κάποια σημεία.

δεν έχω ξεχωρίσει ακόμα κάποιο κομμάτι (ντάξει, δεν έχουν και τεράστιες διάφορες μεταξύ τους, για να λέμε κ του στραβού το δικιο) εκτός από το thy kingdom come που στο ρεφρέν νιώθω τόσο μεγάλη την ένταση μέσα μου που νομίζω ότι θέλω να εκραγω!!

Δεν μπορώ να μετρήσω πόσες φορές ένιωσα το πετσί μου και τη γροθιά μου να σηκώνονται κατά τη διάρκεια του δίσκου. Απίστευτο συναίσθημα λέμε!

Α… Και ο zonder δεν παίζει τύμπανα… ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙ!

Θαρρώ πως ο Tsamis έχασε μια κλασσική ευκαιρία για ένα από τα σπουδαιότερα come back του metal. Έχει δύο συνθέσεις (“Night of the Fury” & “70000 Sorrows”) που μπαίνουν σε best of τους δίπλα στα μέχρι πρότινως απλησίαστα παλιά, δεν παραμέρισε όμως τον ήχο των Lordian Guard που δεν αγκαλιάστηκαν σε καμία των περιπτώσεων όπως οι Warlord.

Αν ο δίσκος είχε την μουσική συνοχή των 2 προαναφερθέντων συν του “Glory” στο σύνολό του, θα κλαίγαμε σερί κι όχι σποραδικά. Pas mal όμως…

κατι αλλο ηθελες να πεις και το πες ευγενικα; :stuck_out_tongue:

το ακουσα ολο μια φορα, 70.000 sorrows, night of the fury, the kingdom come και holy empire ειναι αυτα που ξεχωρισα
το kill zone μου φανηκε λιγο εκτος κλιματος δισκου, οχι οτι ειναι ασχημο αλλα δε πολυταιριαζει με τα υπολοιπα που κινουνται σε πιο “ηρεμα” πλαισια
γενικως πολυ καλος δισκος, αντε να περασουν και οι συναυλιες χωρις ευτραπελα, κι ας γραφει μετα οτι θελει ο καρμοιρης στο fb

Το ακουω δευτερη φορα σερι.Οι χαρακτηριστικες κλιμακες/μελωδιες Warlord ειναι εκει.Το συναισθημα ειναι εκει.Το Night of the fury τσακιζει!
Διαφωνω με αυτο που ειπωθηκε για flat φωνητικα,εμενα μου ακουγονται μια χαρα.

Αμα το κατεβασουμε θα μας τη στησει ο δοκος σε καμια γωνια για πεσιμο;;

Μόλις έβαλα να το ακούσω…το ριφ του 70,000 μου θυμίζει τα Κλεφτόπουλα και δεν το λέω για κακό. Κλαίνε και τραγουδάνε κτλ :slight_smile:

P.s: Εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το μονότονο ύφος του Anderson. Δεν είναι όλα τα τραγούδια για ανούσιες ακροβασίες. Προσθέτει στην “κατάνυξη”.

ton vrike!

Απάλευτη αυλή…