Warning

Hello once again, είπα να ποστάρω γι’ αυτό το συγκρότημα-διαμάντι, τους μεγάλους Warning!! Δύο album κορυφαία με στίχους για αγάπες, λουλούδια μαραμένα, κερατώματα και γλυκιές μελαγχολίες!

To 1999 λοιπόν, κάτι καλόπαιδα από Αγγλία είπαν να μεταφέρουν την πίκρα τους ανα τον κόσμο!! Καταπληκτική κυκλοφορία με κομματάρες όπως το The Return, το υπερέπος How Can It Happen και το τρομερό ομώνυμο που κλείνει την δισκάρα!
Στίχοι;

Beyond the windowpane
There lies a world
Which lost forever the
Most beautiful girl

2006 και…το φοβερό 2ο και τελευταίο έπος τους!!!
ΟΛΑ τα κομμάτια είναι απίστευτα συναισθηματικά…
δεν γράφω κάτι άλλο, ακούστε τους…απλά!!

Και περιμένω απόψεις από τους μυημένους ε;

Λοιπόν, εγώ έτυχε να ακούσω πρώτα το φετινό άλμπουμ των 40 Watt Sun, που μου άρεσε πολύ. Στη συνέχεια έμαθα ότι τα μέλη παίζανε στους Warning, οπότε πρέπει οπωσδήποτε να ακούσω, και σύντομα.

Here I am wide open, surrendering to your side;
I have laid down my armour,
I have no sword at my side.
I leave behind me the ruins of the fortress I swore to defend;
I leave behind me foundations;
I’ll leave you a man I’ll need you to mend.
And through all the battles around me
I never believed I would fight.
Yet here I stand, a broken soldier,
Shivering and naked, in your winter light.

θεική ερμηνεία του Pat Walker

Ολος ο δισκος(Watching From A Distance) ειναι ενα ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ!!

.

Χαίρομαι που υπάρχει κόσμος που γουστάρει warning.
πάρτε και το καταπληκτικό Footpints από το Watching From a Distance παιγμένο ζωντανά:

Τι φωναρα ρε πουστη μου…

Δεν τους ηξερα,απο αυτο το thread τους εμαθα,απλα respect!!!

Φοβερη μπαντα πραγματικα… Κριμα που το διαλυσανε:(

Το Watching From Distance ειναι [B]επος[/B] και συγκαταλεγεται ανετα στα καλυτερα της 10ετιας… Απο την αρχη μεχρι το τελος του νιωθεις οτι ο καθε στιχος απευθυνεται σ’εσενα μιλωντας στη ψυχη σου προκαλλωντας μια “γλυκια” μελαγχολια απ’την οποια δε μπορεις να ξεφυγεις ευκολα…Ακομα κι απ’το εξωφυλλο προϊδεαζεσαι για το περιεχομενο νιωθοντας μια συμπαθια για τον ξυλοφορτωμενο που ανεβαινει το βουνο και ταυτοχρονα τυψεις που τον βλεπεις απο αποσταση και εισαι διπλα του να τον βοηθησεις…Τι να λεμε τωρα…1 εικονα=1000 λεξεις αλλα και καθε κομματι του δισκου=1.000.000 συναισθηματα.

Νομιζω επιβαλεται απ’οσους σεβονται τον εαυτο και τ’αυτια τους να του δωσουν εστω μια ακροση.