WASP Live In Greece 26\27 Οκτωβρη

Τα εκανε λιμπα ολα η Γκρουπαρα…:!:

Και για να μην Ξεχνιομαστε Καποιοι στην Αρχη ειχαν Στραβωσει οταν Ανακοινωθηκε πως οι W.A.S.P. θα ξαναερθουν στην χωρα μας μεσα σε τοσο μικρο χρονικο Διαστημα…:wink:

Τελικα ισχυει ο Κανονας 20 χρονια Περιμεναμε το Γκρουπ οπως την Γυναικαρα που ψηνουμε για καιρο αλλα μας κανει νερα…τωρα που την εχουμε συνεχεια χαλιομαστε κιολας…α ρε Blackie…μονο εσυ αγορι μου ξερεις πως να προσφερεις Υδονη και ας γινεσαι συνηθεια…

Jonathan still lives here…

Ηταν φανταστικοι οι WASP:metal: :metal: …για αλλη μια φορα!!!
Ελπιζω τηε επομενη φορα να μας παιξουν και ολο το Headless Children!!!

Μια χαρά παίξανε στη Θεσσαλονίκη!Λίγα προηχογραφημένα για καλύτερη ακρόαση του κοινού,έχει και κάποια ηλικία ο Βlackie!Τραγικοί όσοι ήρθαν και κάτσανε σε τραπέζι σα να ήταν στα μπουζούκια!Και γενικά λίγος κόσμος,μα σκασίλα μου.Πήγα χωρίς να ξέρω κανέναν,ήμουν στο κάγκελο στο κέντρο,έβλεπα τέλεια,απόλαυσα το video,τραγούδησα κάθε στίχο,έπιασα τη μοναδική πένα που πέταξε ο ίδιος ο Blackie,γενικά το ευχαριστήθηκα όσο μπορούσα!Άξιζε η αναμονή τόσων χρόνων για να τους δω…

Y.Γ. Ασυγχώρητο όμως που δεν παίξανε το Animal!!!

Παιδες καλησπερα και απο μενα.
Πριν λιγο εκανα εγγραφη στο forum και μολις γραφω το πρωτο μου μυνημα.

Επελεξα να γραψω σε αυτο το thead γιατι απλα οι WASP, για ΜΕΝΑ τουλαχιστον,αποτελουν ενα μεγαλο κομματι της καρδιας μου και του μυαλου μου.
Οταν στην 1η γυμνασιου πηρα στα χερια μου το Headless Children (μακραν ο top δισκος των WASP…η αποκορυφωση θα ελεγα) ειπα…“οκ αλλος ενας δισκος που θα ακουσω”.Οταν ακουσα τα 2-3 πρωτα τραγουδια καπου ΕΚΕΙ κολλησαν ολα μεσα μου.Το συγκροτημα αυτο εμελλε πραγματικα να με συντροφευει 15 χρονια τωρα…
Ισως να φανω κουραστικος στους περισσοτερους αλλα please εχω αναγκη να τα γραψω αυτα…(ετσι κ αλλιως δεν με καταλαβαινει κ πολυς κοσμος για το πως νιωθω οταν μιλω για τους WASP η γενικοτερα για την μουσικη που ακουω).

Μεγαλωνοντας λοιπον, τα τραγουδια τους, οι στιχοι τους με “αγκαλιαζαν” ολο και πιο πολυ (βλεπε The Real me κτλ) μεσα απ τις καταστασεις που βιωνα, καλες και κακες και πραγματικα με εβγαζαν απο αδιεξοδα του μυαλου μου.Αργοτερα αρχιζα να “ψυριζω” λιγο περισσοτερο τους στιχους τους και να βρισκω πραγματα που ηταν αρκετα ενδιαφεροντα να σκεφτει κανεις…Η ΑΓΑΠΗ μου για αυτους μεγαλωνε…η επιθυμια μου?? φυσικα να τους δω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Live.Στο Rockwave λοιπον η επιθυμια μου εγινε πραγματικοτητα…μετα απο 15 ολοκληρα χρονια θα μπορουσα να δω στα 2-3 μετρα τον ανθρωπο που με τα τραγουδια του ειχε ηδη παρει μια θεση στην καρδια μου.Λιγα λεπτα πριν βγει στην σκηνη η καρδια μου πηγαινε να σπασει (οκ…μπορειτε να γελασετε αν θελετε!!:slight_smile: ) ΟΤαν λοιπον βγηκε δεν φωναξα…δεν κουνηθηκα…τιποτα απο ολα αυτα…απλα εφυγε ενα δακρυ…δακρυ φυσικα χαρας.

Anyway,θα μπορουσα να γραφω μεχρι το πρωι…αλλα μαλλον θα κουρασω τον κοσμο που το διαβαζει.
Εννοειται πως ημουν στην συναυλια (αν καποιος απο σας που ηταν εκει ειδε εναν τυπο με τζιν μπουφαν με αρκετα παλι ραφτα του συγκροτηματος…τοτε με ειδε σιγουρα ).

Οι WASP και ο Blackie Lawless ηταν,ειναι,και θα ειναι για παντα στην καρδια μου.

Long Live the King of Mercy…

Να σαι καλα BLackie…μου εκανες το καλυτερο δωρο μια μερα μετα την γιορτη μου!!

Welcome man! :slight_smile: Na ksereis oti eisai apla enas omoiopathis mas! O kathenas me diaforetikh morfh tis astheneias!
Loipon tous eida kai 'gw tin Kyriakh kai entaksei, ama epaizan tin epomenh mera to idio show tha ksanapigaina, toso poly. Sigoura kalyteroi apo perisy pou tous eida kai eniwtha idi gematos me to pou teleiwse to Crimson Idol, den m’enoiaze an teleiwne ekei(an kai den argise na teleiwsei! :stuck_out_tongue: )
Ta extra tragoudia sto Londino itan ta:
LOVE Machine
Wild Child
Take me up
Blind in Texas

Tha grapsw perissotera logia gia tin synavlia otan tha eimai ksypnios oxi opws twra! :stuck_out_tongue: