Wasp

Στο Ροκγουέιβ ήταν όντως κακοί αν κα ιη συγκίνηση μας είχε πνίξει…
Τον Νοέμβριο του '04 όμως? Κόψαν .ώλους

emena mou aresei o drummer tous vasika…mou diafevgei to onoma tora, logo ilikias, alla an kai imiaimo, psiloxontro, tha to esfaza ston vomo tou pathous… :lol:

Χε! Οι περισσότερες πάντως κόβουν φλέβες για τον Μπλάκι πάντως…
Στο Ροκγουέιβ είχαν κάτι δίμετρες αλόγες ντυμένες με δερμάτινα και διχτυωτά εδώ κι εκεί. Προσπάθεια να το παίξουν μοιραίες-λες και είχαν βγει από το Fuck Like A Beast ήτανε.
Αφού παίξαμε το ιπποδρομιακό που μας αναλογούσε πάντως δεν ξανασχοληθήκαμε, αλλά μας μπήκε η υποψία ότι ήταν μέρος του σόου της μπάντας.

Eγώ πάντως είχα κόλλημα με το Wild Child το καλοκαίρι που μας πέρασε(τότε μ’έπιασε!Το΄χα ακούσει τόσες φορές στο παρελθόν,αλλά λίγο μετά την συναυλία των Scorps που το γκάζωσε στο WILD THING κάπως μου κλίκαρε αλλιώτικα)κ΄γενικά οι W.A.S.P είναι απ΄τα metal συγκροτήματα,που μπορώ κι ακούω.Tο τελευταίο τους album,αν κ πολλοί θεωρούν οτι η δημιουργική τους φάση έχει περάσει ανεπιστρεπτί κ΄πέρα απ΄το οτι στο Never Say Die θυμίζουν Priest κ΄στην εισαγωγή του Αll my life Βad Company,το βρίσκω δυνατό με εξαιρετική στιγμή του Blackie το The Last Redemption!

Πλακα πλακα , οι Wasp μετα απο 22 χρονια παρουσιας , μπορουν και βγαζουν αλμπουμ που δεν ειναι τα ιδια και τα ιδια . Ειδικα το Neon … Part 1 εκοβε κωλους .

Αυτα να τα βλεπουν μερικοι που εχουν 3 κιθαριστες και βγαζουν μια απο τα ιδια .

hahahahahaha…oi gnostes agnostes…hahahahahaha…meros tis mpantas itan…alla sto after show kai se prosopiko epipedo…!!! par ta sta moutra mori arrosti… :lol: :lol:

Πάντως αμα ήμουν Blackie θα προτιμούσα να πηγαίνω με γυναίκες κι όχι με φαβορί της 6ης Ιπποδρομίας σαν κι αυτές. Θα μου πεις αμα ήμουν Blackie … 8)
Όντως το Neon…P.1 ήταν τρομερό-νομίζω ότι καλύτερο από το Crimson…και μετά

¨Ελα ρε blackdiamond και συ wild thingόβιος είσαι? Πολύ χαίρομαι…!!!

Τώρα αν σου πώ ότι το 2 μου αρέσει περισσότερο από το 1… :smiley:

Τώρα αν σου πώ ότι το 2 μου αρέσει περισσότερο από το 1… :D[/quote]

Θα σου πω οτι εισαι ανωμαλος :lol: :lol: :lol: :lol:

Δυστυχώς την μπάντα την ήξερα ελάχιστα όταν ήρθε στο rockwave ενώ άρχισα να την μαθαίνω από την επόμενη μέρα που έπαιξαν…μλκια ε?

Δεν συμφωνώ στο ότι μετά το Kill Fuck Die δεν ήταν τόσο καλοί! Μάλιστα το Dying for the world είναι το προσωπικό αγαπημένο από αυτούς! Διαφορετική θεματολογία και απόδειξη πως είναι υπερμπάντα αφού δεν αναμάσισαν την επιτυχία τους και δοκίμασαν κάτι πιο διαφορετικό :wink: (my wicked heart και hallowed ground είναι απίστευτα)… Ξεκινώντας ως πρώτο άκουσμα με Last Command είναι αδύνατον να μη τους αγαπήσεις…

Ήμουν wildthingόβια το καλοκαίρι!Μπορεί κ΄να είχαμε συμπέσει!Κάπου κοντά στην μπάρα :wink: …!Είναι απ΄τα μέρη που συνδιάζουν πολλά θετικά κ΄το πιο βασικό έχω πετύχει φάσεις με τρομερό classic rock κ΄hard rock πρόγραμμα.

Κ΄τι παραπάνω έχει ο Blackie(εκτός απο κάποιες δεκάδες χρονάκια επιπλέον);Αυτός μπορεί να δηλώνει Idol,εσύ όμως είσαι Teenage Idol,οπότε…go 4 it!!

Χε χε εγώ είμαι Teenage Idol και πρόλαβα τον Blackie 9 ολόκληρα χρόνια (Teenage Idol/Blackfoot-1983). Απλά έχει φράγκα και δόξα ενώ εγώ μόνο δόξα (με πνίγει τόση δόξα βασικά). Αλλά για την δόξα τα κάνω όλα…οπότε…

ΘΕΙΟΙ ΟΙ WASP ΚΑΙ Ο ΜΠΛΑΚΙ ΔΙΑΟΛΟΣ…ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΤΗΝ ΖΗΝΑ (LUCY LAWLESS)?

Παρ’όλο που είναι μεγάλος κάφρος και εντελώς αμερικανάκι, ο Blackie είναι γαμάτος σαν showman. Και πράγματι έχει βγάλει μερικά απίστευτα κομμάτια, μπαλάντες και μη.

Και όχι, τελικά δεν έχει καμμία σχέση με την Lucy Lawless, αν και η ομοιότητα είναι εκπληκτική!

Οντως… εχουν τρομερη ομοιοτητα.

Νανσούκα ο Μπλάκι δεν είναι καθόλου Αμερικανάκι. Είναι από τους λίγους γνήσιους Αμερικάνους. Ο άνθρωπος είναι Ινδιάνος…

Το ξέρω, γι’αυτό είναι κρίμα… Οι απόψεις του πάντως δηλώνουν 100% την αλλοίωση της καταγωγής του. Πάντα υπέρ της πολιτικής της Αμερικής με απίστευτες δηλώσεις κατά καιρούς…

Aμφιταλαντευoμαι μεταξύ Headless children και crimson idol.Θα πω το δεύτερο γιατί απλά είναι από τα καλύτερα concepts της μουσικής μας.