Περί wasp και κινητών

Ρε μπας και ξεκούτιανε ο Blackie; Εδώ άλλοι κι άλλοι πρώτου βεληνεκούς και δεν έχουν βγάλει ανάλογες ανακοινώσεις. Και πες εντάξει για τις κάμερες. Τα κινητά; ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ; Γιατί εδώ μιλάμε για όλα τα κινητά εκτός πια κι αν υπάρχουν ακόμα χωρίς βίντε- κάμερα, ή φωτογραφική μηχανή.

Και πες το δίνω και το κινητό μου. Ποιος μου εγγυάται ότι θα το παραλάβω στην έξοδο κι αν το παραλάβω θα είναι στην κατάσταση που το έδωσα. Και δεν θέλω καν να φανταστώ το ενδεχόμενο να προσπαθούν από το στενό περιβάλλον μου να επικοινωνήσουν για κάποιο σοβαρό λόγο επειγόντως μαζί μου κατά την διάρκεια της συναυλίας…

Αν έχουμε τ’ @ρχιδι@ ας μποϋκοτάρουμε όλοι αυτή την συναυλία, γιατί σε λίγο θα μας ζητήσουν να πηγαίνουμε γυμνοί προκειμένου να αποκλείσουν το ενδεχόμενο “κοριών”.

Αν έχουμε τ’ @ρχίδι@ ας μποϋκοτάρουμε αυτές τις συναυλίες για να μάθουν οι διοργανωτές να διαπραγματεύονται καλύτερα τους όρους διεξαγωγής τους και όχι να έχουν στο μυαλό μόνο πως θα τα τσεπώσουν. Ακούς εκεί.
ΟΥΣΤ ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΑ.

ΥΓ.: Ρε λέτε οι συναυλίες των WASP να μην βλέπονται και δεν θέλουν αποδείξεις και τεκμήρια για το λόγου το αληθές;

Αυτο με τα κινητα αναγραφεται εμμεσα στο πισω μερος των εισητηριων… “Απαγορευονται φωτογραφικες μηχανες κλπ, καθως και καθε μεσο εγγραφης οπτικοακουστικου υλικου”, η καπως ετσι, δεν τι θυμαμαι ακριβως…

Πιστευω πως με τα κινητα δεν θα υπαρξει προβλημα, ειναι παραλογο, οπως επισης και με τις καμερες… Θα γινεται ο ελεγχος που γινεται συνηθως, αλλοι θα τις περνανε και αλλοι οχι…

Να αναφερω ενα παραδειγμα: Στο live των Manowar, κατα την εισοδο μου στο χωρο, μου ειχαν κανει ελεγχο… Τη μηχανη την ειχα στη τσεπη του παντελονιου, και οπως ηταν φυσικο το καταλαβαν, αλλα δεν ειπαν τιποτα… Κατα τη διαρκεια του σετ τον Manowar, ημουνα καγκελο και εβγαζα φωτος κανονικα, οι σεκιουριταδες δεν ειχαν προβλημα… Σε αντιθεση με κατι φιλους που απ’οτι εμαθα μετα οι σεκιουριταδες δεν τους αφηναν…

Η κινηση αυτη προφανως και ειναι ηλιθια, καθως ολοι ξερουμε οτι οι περισσοτεροι τουλαχιστον δεν πουλανε τις φωτος, αλλα τις κρατανε για προσωπικο αρχειο… Θελω να πιστευω πως το συγκροτημα δεν εχει αναμειξη και οτι ειναι θεμα των managers…

Εδω δεν υπηρχε προβλημα με αλλους κι αλλους, με τους WASP θα εχουμε?

Δεν νομιζω…

Αλλο στο πίσω μέρος του εισιτηρίου με γραμματοσειρά 8 και άλλο επίσημη ανακοίνωση και μάλιστα από το ίδιο το ΓΚΡΟΥΠ

BLACKIE Ε BLACKIE σε σένα μιλάω “Κρίμσον Άιντολ” (χαχαχαχαχαχαχαχα) κατεβάζω και πουλάω παράνομα υλικό των WASP…ΚΛΑΠΣΕ ΜΟΥ Τ’ @@ια!!!

Θα μου πάρουν τα @@@@@@ που δεν θα φέρω κινητό …

εγώ γιατί πιστεύω πως ο μπλάκι δεν νοιάζεται καν για την ανακοίνωση αλλά να βρει καμιά γκρουπι ???
βλακείες του μανατζμεντ imo :-k :-k :-k :?

είναι τόσο τρομερό να μην έχετε κινητά μαζί?:-k :-k :-k :-k :-k :-k

Παντως πραγματικα δεν καταλαβαινω προς τι ολο αυτο το θεμα. Θα πιαστω απο αυτο το γεγονος βασικα για να πω μερικα πραγματα γενικα για ολα τα live.
Για την συγκεκριμενη περιπτωση παντως, για τα κινητα δεν πιστευω πραγματικα οτι θα γινει τοσο αυστηρος ελεγχος ωστε να μαζευονται ΚΑΙ κινητα αλλωστε κατι τετοιο θα ηταν εξαιρετικα χρονοβορο και στανταρ θα στραβωνε.
Αλλα κατα την γνωμη μου γενικα στα live οπου αν γυρισεις και κοιταξεις το κοινο θα δεις τους μισους και παραπανω με κινητα σηκωμενα, καμερες, φωτογραφικες…προσωπικα το βρισκω λιγο χαζο…Πας να δεις μια συναυλια και καθεσαι και τραβας φωτος και βιντεο, τι νοημα εχει αυτο; Κατσε δες το Live. Τραβα 2-3 φωτος με το κινητο και τερμα. Αλλωστε φωτος δημοσιευονται παντα στα αναλογα site. Δεν το βρισκω τοσο τραγικο να σεβαστουμε την αποφαση που παρθηκε…ο καθενας διατηρει το δικαιωμα να μην παει αλλωστε, αν τον ενοχλει τοσο πολυ.

εδώ ο hughes είχε ζητήσει λόγω φαρυγγίτιδας να μην καπνίζουνε στο live του και έπεσαν και γιούχες…

Καλα για τις καμερες ελεγα ΟΚ, αμα εχει τοσο προβλημα η μπαντα ας μην τραβαμε φωτο. Αλλα τα κινητα μου φαινεται λιγο ηλιθιο να τα παρουν. Καλως η κακως εχουν μπει πλεον στη ζωη μας, κι αν εμενα παθει κατι καποιος απο την οικογενεια μου και πρεπει να με βρουν θελω να εχω αυτη την δυνατοτητα. Οποτε δεν παιζει να μην επιτρεψουν κινητα…

πέρα από αυτό,πριν λίγα χρόνια (όχι πάνω από 10) δεν είχαμε κινητά…

Δεν είναι τρομερό να μην έχω κινητό… οι βλακείες του μανατζμεντ ώμος είναι … [-X [-X

Ε ναι. Να δεχτουμε να μην καπνιζουμε, ΟΚ. Να δεχτουμε να μη φερνουμε καμερες ΟΚ (στους Tool παντως ενα σωρο φωτο εβγαλα! :p). Αλλα αυτο με τα κινητα ειναι ηλιθιο. Δειχνει οτι καπου ξεφευγουμε. Σε λιγο θα μας πουν να καθομαστε ακινητοι, να φοραμε συγκεκριμενα πραγματα και δεν ξερω κι εγω τι αλλο…

μού σβήσατε ποστ ρε φασίστες?χούντα!

ω ρε κρισπ,τι σχέση έχει αυτό με τα κινητά και αυτό που λες?δικαίωμά τους δεν είναι να μην επιθυμούν κανένα μέσο βιντεοσκόπησης?:-k

Καταρχας, η λειτουργια του κινητου ως μεσου βιντεοσκοπησης ειναι δευτερευουσα. Το αν ειναι δικαιωμα τους η οχι σηκωνει μεγαλη κουβεντα. Εγω σεβομαι την παρακληση του καλλιτεχνη να μην τον βιντεοσκοπουν αλλα ως εκει. Τι να μην επιτρεψεις κινητα αγγιζει τα ορια της αλαζονειας…

γι αυτο να μην πηγαινετε σε live πεθαμενων, πατε να δειτε κανεναν ζωντανο

Λες να το κάνουν γιατί απαγορεύεται η βιντεοσκόπηση πτωμάτων ???:-k :-k

:stuck_out_tongue: 8) :wink: :smiley: :slight_smile: :lol: #-o

Εγω παντως δεν ειμαι τοσο ηλιθιος να χασω το λαιβ για να βγαλω φωτογραφιες…:wink:

A δηλαδή εγώ που έχασα μερικά δευτερόλεπτα στους dhg για να βγάλω 4-5 φωτος με το κινητό είμαι ηλίθιος;

Δεν εννουσα αυτο, εξαλλου μερικες φωτος και γω βγαζω… Το λεω για κατι αλλους που τους βλεπω συνεχεια με τη μηχανη στο χερι…