Watchtower!

Groupαρα!!! Θεοι!!!
Το γκρουπ που πραγματικα ειχε αντιληψη! Με 2 δισκαρες στο ενεργητικο τους εκ των οποιων το ενα τυχαινει να λεγεται Control And Resistance!!!..

ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ!!! Με ΦΩΝΑΡΑ (τον Τecchio εννοω βεβαια!!!) RESPECT…

Κουλοί…[-X :!:

η μηπως εξωγηινοι? :lol:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=349532&postcount=419

Eνταξει για τους υπολοιπους αλλα αυτοι ειναι μαλλον ειδικη περιπτωση! Αλλιως θα ανοιγαμε μονο για τους Maiden & Metallica!

ΟΚ, βασικα επειδη ειναι ιστορικο prog συγκροτημα, συμφωνω.
By the way, γιατι φωναρα ο Tecchio και οχι ο McMaster?

Κι αυτος γαμαει προφανως…αλλα…ο Tecchio ηταν αλλο πραγμα! Δεν εχει ακουστει ξανα αλλος ετσι (ουτε ο ιδιος!)!!! Παρανοια!!!

Γαμώ τις μπάντες. Και τα δύο τους άλμπουμ είναι μνημεία. Άσχετο, αυτό το “Mathematics” θα κυκλοφορήσει ποτέ ή τζάμπα περιμένουμε;

ΔΕν το βλέπω, τόσα χρόνια λένε αλλά τίποτα…\

Παω να βάλω Energetic Disassembly να πωρωθώ…

μπαμπ…ΘΕΟΙ ΡΕ!

Mathematics
December 2010

Nα το ακουσω και να μην το πιστεψω

Δεν ξέρω που βρήκαν την ακριβή ημερομηνία στο μεταλστορμ…

Απ’ότι ακούγεται ήδη δουλεύουν πάνω στο άλμπουμ και θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2010.

__ 8) Αυτά είναι νέα 8)

__Βέβαια, οι φήμες για το Mathematics που έρχεται είναι σαν τις φήμες για την ενοποιημένη θεωρία… “κάποια στιγμή θα πραγματοποιηθεί… μάλλον… σύντομα… ή όχι και τόσο σύντομα… ίσως και ποτέ…” :stuck_out_tongue: :lol:

__Αν πάντως όντως κυκλοφορήσει Δεκέμβριο του ‘10 (άσχετο-σχετικό: με τους Atheist τελικά τι γίνεται; άντε, αργεί κι άλλο;!!), είμαι πολύ αισιόδοξος! Οι λόγοι; Λοιπόν, πρώτον το τελευταίο προσωπικό του (“Solitarily Speaking Of Theoretical Confinement”) είναι καταπληκτικό, τρελό και πιό κοντά στο inkComplete παρά στο InkCompatible (οκ, αυτό θα είχε πιό πολύ νόημα αν μιλούσαμε για καινούργια Spastic Ink κυκλοφορία, αλλά νομίζω πως υπάρχει “περισσότερη” έμπνευση, οπότε πιστεύουμε πως είναι σε καλή φορμα και σ’ αυτό συντελεί και το δεύτερο που έχω να πω), δεύτερον στους Blotted Science φαίνεται να είναι σε πολύ καλή φόρμα και να έχει ακόμα το γκάζι… Οπότε, ελπίζουμε πως, χορτάτος όντας από τα άλλα, θα επιστρέψει στους Wathtower και θα συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε με ακόμη περισσότερη τρέλα.

__Το μόνο ερώτημα είναι ποιός θα είναι πίσω απ’ το μικρόφωνο… Υποθέτουμε McMaster ε… (με συμμετοχές τύπου InkCompatible ίσως;);

Για Atheist :
http://www.smnnews.com/board/showpost.php?p=3428965&postcount=4

Τώρα το νέο άλμπουμ έστω ένα τραγούδι ποιότητας “Meltdown” να χει θα σκίζει!

Αυτό το Mathematics το περιμένουμε από το 95 που άρχισα να ακούω μεταλ!!! :lol::lol:
Ωραία μπάντα, πολύ μπροστά. Και αυτό το μπάσο ε??

The Size of Matter - Νεο τραγούδι!

Δώστε το respect!

:bow2::bow2::bow2:

ωραιο κομματακι αν και επιτηδευμενα προσπαθουσε να θρασισει. πιο προς σπαστικ ινκ εφερε παρα σε γουοτσταουερ, στα μισα ασπουμε θυμισε εντονα αυτο.

δυνατο το νεο κομματι…θελω macmaster ομως :confused:

__Θενκς N.W.O.O.F.G.M.! 8)

__…ρε γαμώτο…! όταν το διάβασα, και ειδικά όταν διάβασα ότι τραγουδάει και ο Teccio ενθουσιάστηκα, αλλά τώρα που πέρασε η πρώτη μόλις ακρόαση… :-k :?

__ΩΡΑΙΟ, ξεκίνησε καλά στα πρώτα 40 δεύτερα… αλλά… λίγο τα ψωνητικά (πού είναι τα ψηλά φωνητικά οέο; απ’ το μόνο ψηλά και όσο ψηλά πάει, πάμε στο καθόλου;), λίγο η πιο “λογική” δομή τραγουδιού (σε σχέση με το παρελθόν της μπάντας πάντα!) και κυρίως μέτρια ή αταίριαστη παραγωγή (καθαρή, αλλά όχι καθαρή ένας hi-end studio/μεγάλη παραγωγής και εντελώς home studio… δεν μου ακούγεται δεμένος ο ήχος… όπως π.χ. στους Cynic και το Τraced για να αναφέρω μία μπάντα που παίζει δύσκολα πράγματα προς την παραγωγή και που είχαν παλιά μετριο ήχο και αυτοί, αλλά το εξέλλιξαν άψογα όσο αφορά την τεχνική και το αποτέλεσμα χωρίς να χαλάσει το ύφος της μουσικής τους)…

__Το βασικότερό μου θέμα είναι αυτό (για να καταλάβετε τι θέλω να πω, τι αίσθηση μου έκανε):

__Εκεί που ήμουν έτοιμος να προπαραγγείλω, τώρα θέλω να ακούσω και άλλα (ή όλο το δίσκο) πριν το κάνω… :-s :?

__Τέλος πάντων (είναι και από mp3 κακής ποιότητας)… αυτά είναι ΠΟΛΥ βιαστικά συμπεράσματα… ούτε καν δηλαδή, απλά πρώτες σκέψεις… και ήμουν και θετικά προδιαθετημένος… ΚΑΛΟ φαίνεται πάντως -απλά… τέλος πάντων… θα δούμε… :slight_smile:

__Οσο περνά η ώρα (μέχρι γράψω την απάντηση το άκουσα και δεύτερη φορά), βελτιώνεται πάντως… Οκ, γαμώ το τραγουδάκι και ακούγοντας όλο το δίσκο/cd μπορεί να έχω εντελώς άλλη άποψη, αλλά απ’ αυτούς δεν περιμένουμε καλά/γαμώ τραγουδάκια, περιμένουμε να μας δώσουν τα μυαλά μας στα χέρια… :wink:

Ξέθαμμα από τα έγκατα του φόρουμ νο.3. Καληνύχτες και το μεσημέρι που θα ξυπνήσω θέλω να δω σχόλια ε.