Wdeio Texnhs G.F. Fakanas

Geia sas paidia.Paizw basso , kai skeftomai na graftw sto wdeio texnhs tou fakana…Mhpws einai grammenos kanenas h ksereis ti paizei???

Φιλε απαγορευονται τα greeklish.

Να μη γραφτεις:lol:

Αι στο διαολο!!!
(στα ελληνικα):D:D

Δεν έχω υπάρξει μαθητής του Ωδείου, αλλά ξέρω να σου πώ πως ο ίδιος ο Φακανάς είναι σοβαρός και ως μουσικός και ως άνθρωπος και και είμαι βέβαιος πως δεν θα έχει αφήσει τη διδασκαλία στο Ωδείο του στην τύχη. :wink:
Πόσο μάλλον για το μπάσο, αφού μπασίστας είναι και ο ίδιος.
Eιδικά αν παίζεις/ενδιαφέρεσαι να παίξεις Jazz/Fusion δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις το συγκεκριμένο Ωδείο.

Και εγω δεν ιμουν ποτε μαθητης εκει(καθως ειμαι και απο θεσ),παρολαυτα ειμαι σιγουρος πως εχει υψηλο επιπεδο.Ο ιδιος ο φακανας που τον εχω δει λαιβ ηταν ισως ο καλυτερος ελληνας μπασιστας -τεχνικα- που εχω δει.Τα 2 δαχτυλα του στο δεξι δεν πιανονται,καθως εδινε διαρκως ξυλο στον Mike Stern διπλα του8) (Βεβαια μου φανηκε λιγο κουραστικος αλλα αυτο ειναι εντελως ασχετο)

Kαράτε παίξανε ή συναυλία ρε συ; :lol::stuck_out_tongue:

O Φακανας σαν καρατε το αντιμετωπιζε. :lol: Οχι οτι με χαλασε

Xaxaxax…οντωσ ειναι πολυ γκαζιας στο δεξι.Διαβαζα στο σαιτ του Ωδειου οτι εχουν και ενα προγραμμα συγχρονησ μουσικης που κραταει 5 χρονια!!8O8O…ειναι κατι σαν σχολη δηλαδη…

Εγω σου προτεινω να γραφτεις χωρις να το σκεφτεσαι καν. Οχι μονο θα κανεις με τον φακανα αλλα ο τυπος φερνει τα κερατα του απο μουσικαρες (π.χ. ηταν στο ωδειο του , και ισως ειναι ακομη , ο Anthony Jackson ενα απο τα μεγαλυτερα ονοματα στο μπασο) οποτε θα εχει να κερδισεις πολλα και στο παιξιμο και στη σκεψη.

O Jackson πρέπει να έχει φύγει πιά, για αυτό και δεν το έγραψα, αλλά λογικά θα ξαναέρθει κάποια στιγμή. :wink:
Σε ένα πρόσφατο τεύχος του Bass Player που έχει τον Jackson εξώφυλλο, έχει μέσα και ξεχωριστό άρθρο πολλών σελίδων ειδικά για τον Φακανά που “ανακάλυψε ο Jackson στην Ελλάδα” και δηλώσεις του Jackson που “στάζει μέλια” για τον Φακανά. 8)

Φανταστικο ! Μακαρι να ξαναερθει γιατι θα ηθελα πολυ να παω και μακαρι να ακουσει και αλλους μουσικους απο ελλαδα γιατι καποιοι πραγματικα το αξιζουν. Μπραβο στο Φακανα , μπραβο και παλι μπραβο . :slight_smile:

+1 8)