Wednesday 13

Από παλιά θεωρούσα τους Murderdolls ενα καταπληκτικό project. Αλλά αυτοί οι τύποι δεν παιζονται απλά! Εχουν ξεπεράσει καθε προσδοκία μου! Μολις δυο δισκακια στο ενεργητικό τους, αλλα και τα δυο ΣΠΕΡΝΟΥΝ! Παρτε τον Alice Cooper, βαλτε τον να τζαμαρει με τους Motley Crue, βαλτε κ ολίγη από τα σύγχρονα γκρουπ κ THERE WE HAVE THEM!!!

Καμια αλλη γνωμη ???
Ενστάσεις κ διαφωνίες αναμενόμενες!!

Όταν πρωτάκουσα Wednesday 13 είχα μείνει. Απίστευτη ενέργεια… Τι να λέμε και τα 2 δισκάκια είναι δυναμίτες. Μου θυμίζουν κάτι ενδιάμεσο από Νekromantix, Skid Row, Motley Crue, Guns and Roses και Die Toten Hosen. Στα φωνητικά όντως θυμίζει ALice Cooper. Aλλά η μουσική κατεύθυνση είναι πολύ πιο horror punk.

Από τα καλύτερα νέα γκρουπς…

GOD IS A LIE!!!

o tipas apla ta spaei…exei kai gamo tous stixoussss

Mε έπεισες! :smiley:
Θα τους τσεκάρω standard! :wink:

φδασφααδσα, κι εγώ!

Παντως Μητσο επειδη ξερω τα γουστα σου…

…εχε και αυτο κατα νου. Τσεκαρε και πες. :wink:

Εγώ νομίζω ότι είναι από τα γκρουπ που συγκντρώνουν οπαδούς από διαφορετικά μουσικά backrounds.

Tσεκάρετε αυτό το κομμάτι, που είναι ένα από τα πιο hard rock τους και τα σπάει πολύ ωραία:

:metal: :dance: :metal: :dance: :metal: :dance: :metal: :dance: :metal:

[SIZE=“1”]Άλλα δυο albums στη λίστα για τσεκάρισμα… 8) [/SIZE]

Το forum κάνει κακό τελικά! Δεν προλαβαίνεις να ακούσεις κάτι καλό, θα έρθει ο άλλος και θα προτείνει κάτι εξίσσου καλό που θα χρήζει τσεκαρίσματος και τί να πρωτακούσεις τελικά…
Θέλω η μέρα να γίνει 48ωρη!!!
Γίνεται;

Μα καλά τι τίτλοι τραγουδιών είναι αυτοί που έχουν, mercy…#-o

Πάντως βαράνε καλά, πάλι καλά…

Oooh thnx a lot guys για την ενημέρωση…μου άρεσαν παρά πολύ οι Murderdolls και δεν ήξερα τίποτα για τους Wednesday 13…Thnx a lot again:D

Από ένα πρώτο άκουσμα φαίνονται πολύ καλοί:)

Ντάξει, δεν το περίμενα αυτό το πράγμα! [-X

Άκουσα μία, μόνο μια φορά, το “Fang Bang” και είναι σχεδόν σίγουρο ότι πάει για αγορά! :yes:

Από τα 13 κομμάτια, βρήκα τουλάχιστον 4 - 5 κομματάρες, 2 - 3 με κούρασαν λίγο και τα υπόλοιπα είναι ανερχόμενα!

Αmerican Werewolves; Tραγουδάρα!

Curse of Me; Φοβερή μελωδία!

Τil Death Do Us Party; Ύμνος

… και πάει λέγοντας!

Καλά έλεγε ο Παναγιώτης ότι μαζεύουν οπαδούς με διαφορετικά ακούσματα! :wink:

Για μένα, που δεν ακούω φανατικά punk, δεν με χαλάνε τα όποια punk στοιχεία που έχει, γιατί συνδυάζονται με ωραίο τρόπο με πιο παραδοσιακό hard rock κ.ο.κ

Πολύ ευχάριστο άκουσμα! :drunk:

Σίγουρα θα πάει για αγορά:)

Αλλά ρε γαμώτο πρέπει να αγοράσω τόσα cd, που χρειάζομαι πάνω από 200ε[-o< :anyone: :x

Εμφανίζονταο όλο καινούργια πράγματα

APLA MIA EROTISI STO FORUM .POS SAS FAINONTAI TORA OI ANGRA?TUS PROTIMATE ME TON MATOS?

:offtopic: Aλλά άντε να σου απαντήσω, χειρότεροι…:smiley:

Τελικά το Fang Bang είναι απλά καλό, δεν της έκοψα κιόλας:dunno:

όσοι δεν το πήρατε πρέφα, έχει κυκλοφορήσει ο τρίτος δίσκος τους.

http://www.rocking.gr/review1981.php

Nα συμπληρώσω ότι πρόκειται για μια πιο σκοτεινή και heavy κυκλοφορία σε σχέση με τις προηγούμενες. Αλλά νομίζω ότι σε όσους άρεσαν τα προηγούμενα άλμπουμ τους, δεν θα απογοητευτούν και από το Skeletons. Ποστάρω δύο αντιπροσωπευτικά κομμάτια του δίσκου

From Here to the Hearse - στις πιο “αλήτικες” / glam διαθέσεις τους

Skeletons (το ρεφραίν είναι άκρως κολλητικό, προσοχή!) για τις πιο dark στιγμές