What Is This...That Stands Before Me... (Favourite Black Sabbath Albums)

Χμ, όντως, έχεις δίκιο Angmar, δρώντας υποσυνείδητα έγραψα War Pigs αντί για Paranoid… Δεν ξέρω αν διορθώνεται πλέον, αν γίνεται να κάνω εντιτ στο poll. Έτσι κι αλλιώς όλοι ξέρουμε πως λέγεται το άλμπουμ! :slight_smile:

το καλυτερο για μενα ειναι heaven and hell… απιστευτα φωνητικα ιδιαιτερα με DIO

Ναι ειναι filler song. Το γραψανε πολυ γρηγορα ωστε να συμπληρωσουν 2-3 λεπτα που απεμεναν στη πλευρα του βινυλιου…

Ellanor, μη στεναχωριεσαι, η μαγικη δυναμη των Sabbath σε ωθησε να γραψεις τον πραγματικο τιτλο του δικου! :wink:

Mob rules και Heaven and Hell χαλαρα.

αυτό που αρχίζει με τον ξερόβηχα είναι το αγαπημένο μου. Μετά πάει αυτό που αρχίζει με τις σειρήνες. :slight_smile:

Γραψε τουλαχιστον απο κατω οτι δεν σου αρεσει η φωνη του οζζυ γιατι θα σε περασουν για τρελο :stuck_out_tongue:

Κριμα που εχει 0 ψηφους το Sabotage. Εχει μεσα ενα απο τα αγαπημενα μου Sabbath κομματια, το The Writ

Ο πρώτος είναι με διαφορά μέσα στη καρδιά μου.

What is this that stands before me? ε? οέο? Έπος το ομόνυμο

Δε θα ήταν καλύτερο πάντως να υπήρχε ένας πιο κατατοπιτικός τίτλος που να περιέχει το όνομα Black Sabbath, έτσι ώστε να μπορεί να βρίσκεται εύκολα μέσω search αλλά και για να μην ανοίγει ο κάθε καινούριος χρήστης ίδιο θρεντ?

τους σαμπαθ τους λατρευω…

τα λατρευω σχεδον ολα …

απλα πιο εξεχουσα θεση για μενα εχει η οζυ περιοδος γιατι πολυ απλα με αυτα εμαθα τι εστι heavy μουσικη…

πιο αγαπημενα θεωρω τα δυο πρωτα αλλα με δευτερη πιο αντικειμενικη σκεψη ψηφιζω οτι ναι το καλυτερο ειναι το

[SIZE=“4”]MASTER OF REALITY[/SIZE]

Αν και αυτός που κάνει search, αν το κάνει σωστά θα βρει το θέμα εύκολα (και μόνο απο τα ποστ που περιέχουν το όνομα Black Sabbath)… και εξάλλου τι πιο κατατοπιστικό απο τους συγκεκριμένους στίχους, που σημάδεψαν την ιστορία της μουσικής που ακούμε! :smiley:

…Αλλά θα προσθέσω και το όνομα των Sabbath δίπλα στον τίτλο, ας είναι! :slight_smile:

heaven and hell γιατι εχει dio που γουσταρω τρελα+children of the sea.ντρεπομαι που το λεω αλλα η φωνη του ozzy μου τη δινει τοσο στα νευρα που δεν εχ κατσει να ακουσω αλμπουμ του ολοκληρο :tomato:

Εννοείται ότι πάνω από όλα ψηφίζω πρώτα την υπερτεράστια δισκάρα [SIZE=“5”]SABOTAGE[/SIZE] που ακούγεται ολόκληρη και μονορούφι από την αρχή μέχρι το τέλος, και κατόπιν ψηφίζω άλλον ένα σχετικά παραγνωρισμένο και πολύ αγαπημένο σε μένα δίσκο, το [SIZE=“3”]Vol. 4,[/SIZE] που περιέχει ένα από τα συγκλονιστικότερα για μένα κομμάτια των Sabbath, το θεϊκό Snowblind. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: 8) 8) 8) 8)

Τι έγινε; Πολλ για Sabbath και δεν το πήρα χαμπάρι; :-s

Master of Reality και Vol.4 για μένα, αν και αλλάζω κάθε μήνα. 8)
Έλεος ρε παιδιά, όχι νο 1 το heaven and hell. Καλό αλλά πολύ χέβυ μεταλ τελικά για Sabbath. :stuck_out_tongue:

αυτο για μενα συνοψιζει ολη την καρριερα του Dio με τους Sabbath…

Master Of Reality και Mob Rules, αν και θα μπορούσα άνετα να επιλέξω οποιαδήποτε άλλα από τα παραπάνω…

Μομπ Ρουλς και τα μυαλά στο κάγκελο!

Paranoid και Master of Reality.Εχουν μεσα τοσες ριφαρες που εχουν επηρεασει ΟΛΟ το μεταλ μουσικο στερεωμα.

Master Of Reality.Οι σκοτεινες του μελοδιες σκοτωνουν.

No. 1 και all-time classic και all-time favourite ο πρώτος heavy metal δίσκος που αγόρασα στη ζωή μου: [SIZE=“6”]Black Sabbath!!![/SIZE] Ακολουθεί το “Paranoid”, αλλά με μεγάαααλη διαφορά (για μένα)… :wink: