Whiplash live in Athens 14 April An Club,Thessaloniki 15 April Eightball

Από τα σημαντικότερα ονόματα του thrash metal, οι Αμερικανοί Whiplash (πήραν το όνομά τους από το θρυλικό τραγούδι των Metallica) επισκέπτονται την χώρα μας για πρώτη φορά στη μακρόχρονη καριέρα τους.

Η επίσκεψή τους αποτελεί είδηση για το metal κοινό της χώρας μας και θα πραγματοποιήσουν δύο μοναδικές ζωντανές εμφανίσεις στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη, παρουσιάζοντας ολόκληρο το “Power And Pain” άλμπουμ που τους έκανε γνωστούς στο metal κοινό τους και αναμένεται να αποδείξουν γιατί συγκαταλέγονται στους πλέον άξιους εκπροσώπους του είδους. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την σελίδα τους www.myspace.com/whiplashusa

Πέμπτη, 14 Απριλίου 2011
AN Club, Αθήνα
Opening acts: Released Anger, Versus Heaven
Ώρα Έναρξης: 20:00μμ - Οι Πόρτες Ανοίγουν στις 19:30μμ

Τιμές Εισιτηρίων:
15? μέσω Eventbrite (http://whiplash-athens.eventbrite.com), 18? προπώληση, 20? ταμείο

Στην Αθήνα εισιτήρια θα προπωλούνται στα παρακάτω σημεία:
Nuclear Blast Shop (Οδός Τζωρτζ 20-22, Αθήνα, Τηλέφωνο: 210-3826412)
Metal Era Records (Εμμ. Μπενάκη 17, Αθήνα, Τηλέφωνο: 210-3304133)
No Remorse Records (Γαμβέττα 4, Αθήνα Τηλέφωνο: 210 3830981)
Sirens Records (Νικηταρά 14, Αθήνα Τηλέφωνο : 210 3822304)

Παρασκευή, 15 Απριλίου 2011
Eightball Club (Πίνδου 1, Λαδάδικα), Θεσσαλονίκη
Opening acts: TBA
Ώρα Έναρξης: 20:00μμ - Οι Πόρτες Ανοίγουν στις 19:30μμ

Τιμές Εισιτηρίων:
15? μέσω Eventbrite (http://whiplash-thess.eventbrite.com), 18? προπώληση, 20? ταμείο

Στη Θεσσαλονίκη εισιτήρια θα προπωλούνται στα παρακάτω σημεία:
Nephilim Store (Πατριάρχου Ιωακείμ 17, Θεσσαλονίκη Τηλέφωνο:: 2310268013)
Music Land (Μητροπόλεως 102, Θεσσαλονίκη Τηλέφωνο: 2310264880)
Alone Music Store (Γ. Θεοχάρη 2, Θεσσαλονίκη Τηλέφωνο: 2310266772)
Metropolis (Τσιμισκή 33, Θεσσαλονίκη Τηλέφωνο: 2310250074 & 2310250072)
Steel Gallery Records (Φιλικής Εταιρίας 33, Θεσσαλονίκη Τηλέφωνο : 23102333635)
Eightball (Πίνδου 1, Λαδάδικα)

Δελτίο Τύπου

sto internet mporeis na to vreis paketo mazi me to ticket to mayhem kai pistevw 8a mporeis na to vreis kai sto live (sry alla den exw ellinika)

Τα support Θεσσαλονίκη θα είναι INFEST-STAGE DIVE-ASTRAROT…

ορίστε και το πόστερ…

[SPOILER]Το ξέρω ότι είναι μικρό αλλά δεν βρήκα σε πιο μεγάλο… Αν βρω το κάνω εδιδ…[/SPOILER]

εκει θα μαστε.
το 8ball ειναι μεγαλητερο απο πρισνιπαλ ? τι ειναι τελοςπάντων ?

Σαφώς και είναι μικρότερο… Πιστεύω ότι μαζί με τον πάνω όροφο να βάζεις μέσα καμιά 500αριά άτομα περίπου…

Αλλά για το συγκεκριμένο live καλύτερα που γίνεται εκεί γιατί στο principal πχ πολύ δύσκολα θα μάζευε τόσο κόσμο ώστε να φαίνεται γεμάτο…ενώ 8ball και 200-300 άτομα να έχει θα περάσουμε πολύ καλά…:wink:
Συν επίσης ότι είναι στα λαδάδικα και δεν θα τρέχουμε στον θεό…

θα γινω λιγο οφ τοπικ αλλα τα λαδαδικα ειναι εκει που ειναι και το dizzy ?

το ντιζυ ειναι εκει που ειναι και τα λαδαδικα

ξεκίνησε η προπώληση σημερα,αντε να μαζευόμαστε :smiley:

Σιγά σιγά όμως έτσι… Θα μπούμε και οι 100 πιστεύω…:stuck_out_tongue:

[B]2 weeks ! woohoo ! [/B] 8)

Προσκλήσεις για WHIPLASH, TWILIGHT SINGERS, κ.α. για τις συναυλίες τους στη Θεσσαλονίκη στην εκπομπή Epicenter στο Republic 100,3 την Κυριακή 10 Απριλίου από τις 20:00-22:00…

Γράφεται 1003_ΟΝΟΜΑ και το στέλνετε στο 54045 όταν ακούσετε την αναφορά για τη συναυλία…

Η εκπομπή είναι αφιερωμένη στα live της εβδομάδας που γίνονται στη Θεσσαλονίκη, άσχετα με το ύφος του σταθμού, αναφέρονται όλες οι συναυλίες (Principal, Eightball, Block 33, Mylos, Gaialive…) και κληρώνονται πάντα διάφορες προσκλήσεις, κάθε Κυριακή 8-10 το βράδυ…

Στη σελίδα του Epicenter υπάρχουν πληροφορίες για τις προσκλήσεις της εβδομάδας

μια ζωή άκυρος, αλλά…

πόσους χορηγούς, υποστηρικτές και εγώ δεν ξέρω τι άλλο, έχει αυτό το live??~
μετρήστε σηματάκια στον πάτο της αφίσας…

50 ακριβως τα βγαζω :smiley:

btw νομιζω περα απο ολοκληρο το Power and Pain,θα παιξουν και 5 κομματια απο το ticket to mayhem!χαμος θα γινει αρκει να μην μου τυχει τιποτα εκεινη την μερα!

Πηρε ενας φιλος μου τικετο και ηταν νο. 4. Δεν ξερω βεβαια κι απο που το πηρε γιατι παιζει ρολο στην αριθμηση, αλλα ας ελπισουμε να μαζεψει κοσμο!!

Αντε να δουμε ποσοι εχουμε μεινει στο ματαιο τουτο κοσμο

οποιος παει σε αυτο το live και δεν χωθει στο πιτ να ειναι καταραμενος απο τους θεους

πέστα πέστα…κουοταρω για να λάμψει η αλήθεια 8) :stuck_out_tongue:

true words… θα τα πουμε στο πιτ !

[B]παιδες, να θυμισω οτι εχω για sale ενα official μπλουζακι whiplash - power and pain, τσεκαρετε στις αγγελιες, μου ειναι μεγαλο για εμενα δυστυχως. [/B]

ελπιζω για μια ακομα φορα να εχουμε good friendly violent fun. που σημαινει οταν καποιος κανει stagedive…[B]ΤΟΝ ΠΙΑΝΟΥΜΕ !![/B] 8)

ακριβως τα εχουνε πει οι exodus χρονια πριν :smiley:

και κατι αλλο εκτος θεματος λιγο ,οποιος δεν γουσταρει πιτ ας κατσει σε μια ακρη και μην ψαχνει για φασαριες οταν καποιος πεφτει πανω του

αυτο ακριβως,btw παιζει να ειναι και η χοντρη που εσκαγε μπουκετα στο live των annihilator :smiley:

Aυτο!!! Στους D.R.I. πχ ειχα καβαλησει την πλατη ενος ατομου και κανεις αλλος δεν εκανε τον κοπο να με πιασει… Τελος παντων