White Hills - 22/9 Six dogs (Αθήνα) & 23/9 Μαύρη Τρύπα (Θεσ/νίκη)

P90 events

Πρώτο live της σεζόν:

WHITE HILLS (Thrill Jockey)

Κυριακή 22 Σεπτέμβρη @ Six dogs, Αθήνα.
Δευτέρα 23 Σεπτέμβρη @ Mavri Trypa, Θεσσαλονίκη.

Psyched, doomed & fuzzed !!!
Spread the word, more info soon…

Ταιριαστό το όνομα του χώρου στη Θεσσαλονίκη.

Αλλαγή χώρου στη Θεσσαλονίκη. Πάει 8ball.
support Αθήνα και Σαλόνικα: This Is Nowhere

Εδώ και τα fb events με όλες τις πληροφορίες.


https://www.facebook.com/events/140141339528879/?fref=ts

ω θέε, πόσο μπαντάρες!!!

ωραιο το σκηνικο εψες! σε γενικες γραμμες το ευχαριστηθηκα.

οι this is nowhere πολυ καλη οπως παντα

οι white hills πολυ δεμενοι και power με φευγατα χεντριξοψηχεδελικα σολος.
Με κουρασαν λιγο μετα απο 1ωρα και την εκανα μια που ειχε περασει και η ωρα αλλα και παιζανε πολυ δυνατα… ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ 8)

γενικα δεν εγινε χαμος απο κοσμο αλλα ικανοποιητικα για καθημερινη(Δευτερα)

απλος ρε παιδια καποιοι δουλευουν την αλλη μερα το πρωι οποτε να ανεβαινει στις 23:50 το main group ειναι αργουτσικα…

Ωραίο λάιβ ετούτο, δυνατοί οι White Hills και με προοπτικές…μορφή η μπασίστρια, αρκουδιάρης ο ντράμερ, και ο κιθαρίστας πολύ καλός, και στη φάτσα γιος του Αλις Κουπερ.

θυμάμαι να έχω επικοινωνήσει αρκετές φορές γι’ αυτο το “αργουτσικα” με τους κάθε φορά διοργανωτές και να σηκώνουν τα χέρια! ειδικά θεσ/νικη κι ειδικά εκεί!
καταντάει κουραστικό πια… καλύτερα βιολογικό που ξες ρε αδερφέ, δεν εχει ώρα
σημερα-αύριο και βλέπουμε!

Νομιζω τους την ειπανε λιγο οι This is nowhere…

εγω παντως με την παρεα μου κυριως για αυτους πηγαμε :stuck_out_tongue:

Για white Hills

στην αρχη μου φανηκαν λιγο βαρετοι γιατι ειχανε το ρυθμο λουπα,ο ντραμερ επαιζε επαναλαμβανομενα σε ενα στυλ ηταν λιγο βαρετο

στη συνεχεια…οσο εβλεπα τον ντραμερ τοσο πορωνομουν.ο Τυπος εδινε ΠΟΝΟ.Την ειχε δει Τζον Μποναμ πολλοι θα τα ειχαν φτυσει στη μια ωρα με αυτο το παιξιμο.

Γενικα ηταν πολυ χασιμο,βαβουρα ,αγκρεσιβ(εως και λιγο πανκ) παιξιμο αλλα δε κανανε κατι το ιδιαιτερο να πω την αληθεια…

Ο τυπος με την κιθαρα σολαρε ασυστολως με ενα Wah να του εχει κανει υπερκαταχρηση

η μπασιστρια με τον ντραμερ πολυ καλα δεμενοι αλλα οκ ολο τα ιδια ενιωθα οτι παιζαν…

φυγαμε με πληγωμενη ακοη και εν τελη…μετρια μπαντα.

εγω δεν τιμησα την δευτερα γιατι θεωρουσα δεδομενο οτι-κλασικα- θα ξεκινησει αργα και αποτι φαινεται δεν εκανα λαθος.

κριμα παντως γιατι εχει πολλες ωραιες συναυλιες μεσοβδομαδα φετος που, εφοσον συνεχιστει αυτη η τακτικη εκ μερους των διοργανωτων, θα σνομπαρω(Oscillation, Follkazoid, Year of the Goat etc)

το αστειο ειναι οτι το target group, οπως τουλαχιστον ειδα στους Flying Eyes, ειναι κατα ενα μεγαλο ποσοστο εργαζομενα νιατα, οποτε, ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι κερδιζουν με το να ξεκινανε τοσο αργα τις συναυλιες :roll:

έχεις απόλυτο δίκιο!
εξυπηρετεί το μαγαζί άραγε;
πάντως κόσμο χάνουν πολύ, αλλά δεν νοιάζει τους διοργανωτές;
σε μια συζητηση κατάλαβα ότι το μαγαζί (8ball στις περιπτώσεις που θυμάμαι)
έπαιζε το ρόλο του. γιατί όμως;;;

οι ακροατες φταινε οχι οι διοργανωτες

οταν τοσα χρονια σκαμε κατα τις 12 στα live λογικο ειναι να καθηστερουν να ξεκινουν.

εαν οι επομενες συναυλιες ξεκινησουν “ακριβως” τοτε ισως μαθει ο κοσμος και πηγαινουμε νωρις

bluezlick, πηγαινω χρονια σε συναυλιες, πολυ συχνα με αρκετα μεγαλες παρεες και ποτε δεν πηγαμε στις 12.

το οτι ο κοσμος καθυστερει να παει σε live πλεον, εχει να κανει με το οτι θεωρουμε δεδομενο οτι θα ξεκινησει (συχνα πολυ)αργοτερα απο την προγραμματισμενη ωρα ή/και δεν ενδιαφερεται να δει τα σαππορτ(επισης σημαντικη παραμετρος, γιατι πρεπει να επιβαλλεις στον αλλον να δει μια μπαντα με το ζορι?).
στην τελικη δεν νομιζω να γκρινιαξει κανεις επειδη η συναυλια ξεκινησε με καθυστερηση μικροτερη του μισαωρου ή επειδη ειδε ενα σαππορτ που-ουτως ή αλλως- προτιμουσε να αποφυγει, αντιθετα εχει καθε δικαιωμα να κανει παραπονα αυτος που ηταν τυπικος και τελικα περιμενει ακριβως για αυτον τον λογο(επειδη ηρθε στην ωρα του).
οπως και να εχει εγω μιλησα για πολυ συγκεκριμενες συνθηκες. Για συναυλιες που γινονται [U]καθημερινες[/U] και που αποδεδειγμενα το μεγαλυτερο ποσοστο του κοινου ειναι εργαζομενοι, δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες για την ωρα προσελευσης. Στην τελικη γιατι οι Red Fang/Cancer bats(στο 8μπαλλο) και Clutch/Planet of Zeus(στο μυλο) μπορουν και ξεκινανε στην ωρα τους και δεν περιμενουν να μπει ο καθε αργοπορημενος?

εδιτ: και προφανως συμφωνω με την τελευταια σου προταση, αλλα μαλλον δεν βρισκουν σαππορτ προθυμο να “θυσιαστει” παιζοντας μπροστα σε 20 ατομα

μαζι σου Oljeselger

το θεμα με τα σαπορτ ειναι μια αλλη ιστορια. πολλες φορες εχουμε δει τραγικα σαπορτ να παιζουν γιατι απλα εχουν γνωστο τον μαγαζατορα/promoter με αποτελεσμα πολυς κοσμος να εχει “τρομαξει” και να θελει να αποφυγει το σαπορτ.

στην συγκεκριμενη συναλυια ειδαμε ενα πολυ πολυ καλο σαπορτ και ενα γαματο group.
η αφιαα ελεγε 21:30. θα μπορουσε να ειχε ξεκινησει στης 22:00 το Live και 00:30 το πολυ να φευγαμε και θα ηταν μια χαρα πιστευω.

yeap, συμφωνουμε απολυτα :wink:

δεν ζηταω παραλογα πραγματα και για αυτο νομιζω οτι με ενα τετοιο προγραμμα μονο να κερδισουν θα ειχαν οι διοργανωτες (ειδικα τις καθημερινες)

σορρυ για το πρηξιμο, απλα εχω την κρυφη ελπιδα οτι ολο και καποιος απο τους υπευθυνους θα παρακολουθει το φορουμ και παιζει να ξανασκεφτει τι ωρα θα ξεκινησει η επομενη συναυλια :razz: