White Lies

Λοιπον indie / post - punk group ολα τα λεφτα. Πολυ love/death στιχοι στα τραγουδια τους με πολυ καλο ηχο.Ξερει κανεις τιποτα παραπανω? Τωρα τους ανακλυπτω.

αυτο το κομματι ειναι ολα τα λεφτα!!!

Μεχρι στιγμής ο καλύτερος δισκος του 2009. Απο το Funeral των Αrcade Fire και το πρώτο των Franz είχε να μου αρέσει τόσο πολύ ένα ντεπούτο. Μάκάρι να μην είναι φωτοβολίδα…

Αυτο ακιρβως σκεφτομουν και εγω, οτι πιο ενδιαφερον εχω ακουσει φετος απο τον alternative χωρο

E ρε και να είναι αλήθεια ότι θα έρθουν τον Ιούλιο!!!

Είχα ακούσει πέρισυ μερικά κομμάτια των White Lies αλλά δεν τους είχα δώσει την δέουσα προσοχή. Τελευταίες μέρες έχω φάει τρελό κόλλημα με το Farewell to the Fairground. KOMMATAΡΑ.

κομματαρα!!!

Είναι κομματάρα ναι…και απο μένα
πολύ ομορφο το ντεμπούτο.
εμένα πάλι μαρεσει τρελά αυτό
ο ντραμερ τους μορφή,ε?8)
το ωραίο είναι τους εωαξα κανα μήνα μετα τοπ περσινό eject και ούτε στο eject τους είδα έτσι ούτε φέτος στο ροκγουειβ.τεσπαελπίζουμε κάποια αλλη φορά και μια ομορφη συνέχεια στο ντεμπούτο τους.

+1 κομματαρα,αυριο-με τη γαμηστερη μου συνδεση-θα ακουσω και δισκος,παντως ομορφα,ακουγεται σουπερ!!

http://www.youtube.com/watch?v=aSSskvNbKAY&feature=related

  • και αυτο,με εχουν ψησει αρκετα,θυμιζουν αρκετα Editors και Interpol και γουσταρω-αυτη η ποστ-πανκ revival σκηνη βασικα εχει βγαλει πολλες αξιολογες μπαντες-…ελπιζω και σε αναλογη συνεχεια και να μην κολλησουν στο-αναμενω θετικοτατο-ντεμπουτο τους…

Πολύ καλό το ντεμπούτο τους, ευτυχώς τους είχα πάρει χαμπάρι πριν το eject και πήγα νωρίς και τους είδα(με αποτέλεσμα να παρκάρω σε άδειο πάρκινγκ και μετά που είχε γεμίσει να μη μπορώ να βρω το αμάξι μου :lol:#-o). Η εμφάνιση τους ήταν πολύ καλή αν και αδικούνται όταν παίζουν με ντάλα ήλιο(όπως φαντάζομαι έπαιξαν και φέτος στο Rockwave).

Εκτός από E.S.T και Farewell To The Fairground πολύ όμορφο είναι και αυτό :

http://www.youtube.com/watch?v=gnoOwEmFaVw

παιδια και Death, επισης κομματαρα

Μας εδωσαν και συνεντευξη στο Rockwave, θα ανεβει συντομα

απο τα πιο καλα νεα ονοματα της περσινης χρονιας, αρκετα καλο αλμπουμ απο τους λιγους λογους που αξιζε το φετινο '‘rock’'wave

Επιστρέφουν με καινούριο άλμπουμ απο την νέα χρονιά. Για να δούμε, πάντως έβαλαν ψηλά τον πήχη με τον εξαιρετικό πρώτο δίσκο τους…

για όποιον ενδιαφέρεται, ο διάδοχος του “to lose my life…” είναι εκεί έξω.