White Stripes

π[ολυ ενδιαρφερων Group!
μαρεσει πολυ αυτο το σαπιο παιξιμο του πρωτου δισκου(αγαπημενος)
αλλα κ ο ελεφαντας μου διενι την ασθηση οτι εχουν ακουσει πολυ μουσικη αυτα τα παιδια!

White Stripes - Death Letter (Son House Cover live)

ενα μεγαλο ρισπετ για αυτη την επιλογη τους!:wink:

Πολύ καλοί. Σε σχέση με rock (και καλά):thumbdown: καινούργια συγκροτήματα αυτοί έχουν την αίσθηση του παλιού για μενά.:ok:

κ μενα αυτο με κερδιζει!:wink:

Δεν υπηρχε thread τοσο καιρο? Και ανοι3ε τωρα που εχουν διαλυ8ει …? Γιατι απο οτι 3ερω εχουν διαλυ8ει επειδη χωρισε ο Jack την αδερφη του την Pegg που την ειχε αφησει εγκυο για αλλη και τσακω8ηκαν… πφφφφφφ Λαμπιρη καταντησα …Τεσπα…
Κατα την γνωμη μου, White Stripes = Jack White = οτι καλυτερο υπαρχει στην mainstream rock σκηνη αυτη την στιγμη… “για να μην πολυλογω, απλα 8εος” :slight_smile:

Οχι ρε γαμωτο,σοβαρα μιλας τωρα?κριμα.Αλλα αν δεν τραβαγανε αλλο καλυτερα που εγινε ετσι.

ή πλακα κανεις ή εχεις μπερδεψει την … με την …

αντιθετως ετοιμαζουν το καινουργιο αλμπουμ και δε λεγεται Πεγκ αλλα Μεγκ. Οντως ηταν συζυγοι αλλα εχουν χωρισει εδω και πολλα χρονια… παιδια δε καναν, ο Τζακ ξαναπαντρευτηκε το μοντελο που παιζει στο κλιπ του γκετ μπιχαιντ μι

απλα ειχαν ακυρωθει καποια λαιβ τους επειδη η Μεγκ ειχε κρισεις αγχους

Οντως στην Αθηνα τρελη γκαντεμια… αλλα στη θεσσαλονικη σπειρανε σπειρανε σπειρανε, ο τζακ τρελη μορφη και η κιθαρα που επαιξε ειχε τρελα @@ Γεμιζε τοσο τον ηχο που το μπασο θα ηταν περιττο8O

Οχι ρε παιδιά που τα λεέι αυτά?

Στην Wikipedia αναφέρει ως recent activity:

“On June 8, 2008, at the end of a Detroit show by The Raconteurs, Meg appeared onstage—apparently fully recovered from the anxiety that had forced The White Stripes to cancel tour dates the previous year—and sat down at Patrick Keeler’s drum kit, as Jack introduced her by saying to the crowd, “Hey everybody, this is Meg White!” as she waved at the audience. Meg then left the stage after teasing the audience, and The Raconteurs came back and played their encore.
Jack has said that The White Stripes are already working on their seventh album, as of yet untitled”

Ξερω και γω?
Και ψηλα στα charts πάνε, και βραβεία Grammy κερδίζουν δεν το βλέπω να χωρίζουν…

Δεν ξέρω τι κάνουν στην κρεβατοκάμαρα, στο μπάνιο, στο γκαράζ τους κλπ και δεν με ενδιαφέρει στο ελάχιστο… Να είναι καλά τα παιδιά και φαίνεται από 1.000 μεριές ότι έχουν πολλά να δώσουν ακόμα στη μουσική… Εντάξει, οι White Stripes δεν είναι η καθημερινή επιλογή μου, αλλά ο Jack White είναι υπέρ του δέοντος εντυπωσιακός και ενσωματώνει μαγικά τις επιρροές του στα τραγούδια του… Με κάνει να θέλω να ψάξω παλιότερα πράγματα στη μουσική… :wink:

Νομίζω ότι εκτός απροόπτου στο μέλλον θα μιλάμε πιο πολύ για τους White Stripes… :slight_smile:

Conqueeeeeest!.. :dance: :lol:

Λοιπον και εγω τιποτα απο αυτα δεν η3ερα που εγραψα πριν κανα χρονο και ακουσα δεν 8υμαμαι απο που οτι ειναι αδερφια εεεε υστερα ψαχνοντας ψαχνοντας εμα8α αυτα που εγραψα…
Και τους The Reconteurs παντου βλεπω πως δεν τους γραφουν ως side project πια και λενε πως εκει 8α συνεχισει ο Jack …

Καλοί μέχρι το Elephant, μετά δεν.
Καλύτερο άλμπουμ μάλλον το De Stijl.
Κορυφαίο κομμάτι Truth Doesn’t Make A Noise.

το μονο τραγουδι τους που εχω ακουσει ειναι το seven nation army και νομιζα πως ειναι τραγουδι απο προηγουμενες δεκαετιες.περισσοτερο δεν εχω ακουσει απο αυτους αλλα αν ολα τα υπολοιπα τραγουδια τους ειναι στο ιδιο στυλ θα ριξω μια ματια

μπορειτε να ακουσετε στριμινγκ το νεο κομματι του Τζακ με τιν Αλισια Κις για το 007. Το κομματι σπερνει, τραγουδαρα, Ο Τζακ μεγαλη μορφη8)

Exεις καποιο λινκ? Ολα οσα βρισκω ειναι σαπια

http://www.pitchforkmedia.com/node/145702

cheers mate :smiley:

ηχογραφουν με παλια συστηματα… θεοι… ολα παραδοσιακα τα κανουν και δεν αφηνουν την τεχνολογια να “βελιωνει” ην μουσικη τους. εμενα αυτο μου φαινεται αξιοθαυμαστο.

Μπάαα…φτωχαδάκια θα είναι.

elephant

H ψηφος μου πηγαινει στο Elephant

μιας και το είδα να πω πως το τελευταίο stripes album που είχε κάτι να πει, ήταν ο ελέφαντας

μετά έρχεται η νύστα

και πιο μετά έρχονται οι raconteurs, των οποίων τα δισκάκια πατάνε και τσαλαπατάνε τα δύο τελευταία των stripes