Whitesnake 2011 European Tour

Έχουνε πολλά κενά που λογικά θα καλυφθούν στην πορεία. Μακάρι να ξαναέρθουν. Από τα πολύ αγαπημένα μου συγκροτήματα.

02 June 2011 Moscow, Russia Megasport Arena

04 June 2011St. Petersburg, Russia Icearena

08 June 2011 Oslo, Norway Sentrum Scene

13 June 2011 Newcastle, UK City Hall

14 June 2011 Glasgow, UK Clyde Auditorium

16 June 2011 Wolverhampton, UK Civic

17 June 2011 Manchester, UK Apollo

19 June 2011 Bournemouth, UK BIC

20 June 2011 London, UK Hammersmith Apollo

22 June 2011 Milano, Italy Gods of Metal

25 June 2011 Dessel, Belgium Graspop

28 June 2011 Prague, Czech Rep. Saska Arena

29 June 2011 Vienna, Austria Stadthalle

2011 :wink:

Όσο για τα κενά δε ξέρω. Ο Κοβερδάλιος δεν είναι νεούδι πλέον και δε νομίζω να βγάζει συνεχόμενες μέρες κονσέρτο!

Μακάρι όμως να ξαναέρθουν!!!

Kανε ενα edit σε 2011 στον τιτλο:wink:

LOL ζω στο παρελθόν!

Σωστός. Αλλά έχουν κάνα δύο back to back και δύο τρεις κενές ημερομηνίες. Επίσης ελπίζω ότι θα προστεθούν κάποιες μέρες τον Ιούλιο. Η Ευρώπη είναι η βασική αγορά του και μου φαίνετε μικρή για Ευρωπαϊκή περιοδεία. Θα δείξει.

Την τελευταια φορα που τους ειδα ο Coverdale τραγουδουσε σαν τον Ανσελμο.Ελπιζω να διορθωθηκε λιγακι η κατασταση.Δε θα πηγαινα παντως ξανα,εκτος αν εφερναν τον Aldrich για σεμιναριο κιθαρας.

Η αλήθεια είναι ότι την τελευταία φορά ήταν ψιλοχάλια. Απλά ελπίζω σε βελτίωση γιατί έχει να βγει στο δρόμο καιρό και είχε χρόνο να ξεκουράσει τη φωνή του.

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός αν είναι να έρθουν ας φροντίσουν να έχουν δώσει αρκετές μέρες ξεκούρασης και αφωνίας στον Coverdale για να μη ξαναζήσουμε το φιάσκο του 2006…

Έπρεπε να μένεις Καβάλα τότε γιατί ήρθε το '09 νομίζω! :slight_smile: :slight_smile:

Με την ελπίδα να έχει βελτιωθεί ο Cov, θα είμαστε εκεί 8)

Αυτο δεν το χα παρει χαμπαρι νομιζω.:-k Το θεμα ειναι οτι εχασα του Hogarth και ειμαι μονο μια ωρα μακρια ξερω γω.#-o

@Καταραμενε Κοζι,παναθεμα το Λονδινο σου…:stuck_out_tongue:

πάντως τελευταία φορά που τους είδα στο τηγανι με Scorpions το 2008, o Coverdale ήταν χάλια… Ελπίζουμε προς το καλύτερο, αλλά τα χρόνια περνάνε…

μακαρι να ανακοινωθει κατι…
μονο με φημες εχει γεμισει το συναυλιακο καλοκαιρι μας…

2008 sto thhgani nomizw eisai dyskola filos…2006 nai…kai emena t 2006 den me afhse ikanopoihmeno o 8EOS alla to 2008 h 2009 me def leppard sto thgani nai emeina me to stoma anoixto!8O8O8O8O8O8O

το 2008 ηταν, δεν ειχε κ την καλυτερη αποδοση φωνητικα αλλα γουσταρε κ γουσταραμε κ εμεις… ειδικα στη φαση που βγηκε με τη μυθος στο χερι…:drunk:

Ο Coverdale ηταν σε πολυ κακη κατασταση τελευταια, μακαρι να ειναι σε καλυτερη κατασταση τωρα, αλλα τα τελευταια δειγματα ειναι απογοητευτικα…

Μάλλον το ανάποδο θες να πεις… :-k :-k
Το 2006 με Scorpions ήταν μια χαρά…
Το 2008 με Def Leppard ήταν να τον λυπάσαι…
Ναι μεν αξιοπρεπέστατος,γούσταρε και το προσπαθούσε όσο μπορούσε…αλλά φωνητικά ΔΕΝ μπορούσε…
Αν έρθουν support σε κάτι καλό,ίσως τους δώσω μια ευκαιρία ακόμα…
Αν έρθουν μόνοι τους,καλά να περάσετε!! :slight_smile:

Kι όμως το 2006 με Scorpions στη Θεσσαλονίκη που τους είδα δεν το είχε καθόλου. Άφηνε τη σκηνή κάθε 2 λεπτά, τα ψιλά δεν τα πλησίαζε καθόλου κι έδινε υπερβολικά πολλά ρεφρέν στο κοινό.

Αν θυμάμαι καλά όμως είχα ακούσει ότι την ίδια χρονιά στην Αθήνα ήταν ανεκτός και στα Γιάννενα ακόμα καλύτερος αλλά και πάλι δύσκολα θα τον τιμήσω γιατί ήταν η πρώτη φορά που έβλεπα Whitesnake και με απογοητεύσανε πλήρως.

Άσε που και η υπόλοιπη μπάντα έδειχνε ότι έπαιζε καθαρά για το μεροκάματο…

New date.

Belgrade July 1st.

…πλησιάζει και η αθήνα, με judas priest