Whitesnake-Good to be bad

Πήραμε τη limited edition,σε κουτάκι,με αυτοκόλλητα,αφίσες και τέτοιες ποζεριές,bonus cd που έχει μέσα

summer rain (acoustic), all i want,all i need (radio edit), take me with you (live) ,ready to rock (video)

και κάμει 21 ευρά.

Μελωδικά βαριά riffs,στίχοι που στάζουν ερωτισμό και σεξισμό,η φωνή του DC και στα τύμπανα ο καινούριος frazier…

είμαστε φανμπόηδες Whitesnake και είμαστε σε οργαζμό

Ω ναι. :wink:

Το κομματι All i want all i need συγκαταλεγεται για μενα στις καλυτερες μπαλαντες των Whitesnake και του David. Το Good to be bad ειναι ενα αλμπουμ οπως ακριβως το υποσχεθηκε ο Coverdale,τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο.Doug aldriche και Reb beach εχουν κανει καλη δουλεια στα riffs και τα solos:metal: :stereo:

Το οfficial(?) video απο το κομματι Lay Down Your Love

Ενα ευστοχο σχολιο που διαβασα…:lol: Where is Tawny Kitaen?? Damn…

Mακάρι να ήταν χρυσή μετριότητα, το album είναι εντελώς αδιάφορο :yes:

Και το χειρότερο δεν σου μένει ούτε ένα τραγούδι. Δεν με πειράζει που κοπιάρει το παρελθόν του, αρκεί να υπήρχε έμπνευση.

Εκει που πασχει και τα χαλαει λιγο ειναι στους στιχους οπου οντως ειναι αδιαφοροι και αναμασημα του παρελθοντος.Μουσικα ειναι καλο,οπως το περιεγραφε ο David.To αδιαφορο δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι κακο.

Αυτο που λειπει επισης ειναι μια κραυγη αλα still of the night,αλα crying in the rain…αλλα νταξ ας μην ζηταμε πολλα…:stuck_out_tongue:

Μα αυτο υποσχεθηκε ο coverdale και αυτο εβγαλε,εναν δισκο που θα θυμιζει αρκετα τους παλιους καλους snakes κ παραλληλα θα ακουγεται μοντερνος,δεν ειπε ξερετε θα βγαλω ενα δισκο που θα ειναι κατι καινουριο η κατι διαφορετικο απο οτι ειχατε ακουσει τοσα χρονια απο τους snakes.

“O νέος δίσκος περιέχει όλα τα στοιχεία που απολαμβάνω στους Whitesnake και ακόμα περισσότερα”, τονίζει ο David Coverdale. "Ακούω πράγματα που μου φέρνουν στο μυαλό τον bluesy ήχο των πρώτων μας χρόνων, μέχρι τον πιο ηλεκτρικό, τον οποίο έχουμε τώρα. Αν αυτός είναι πράγματι ο τελευταίος δίσκος των Whitesnake, τότε είμαι χαρούμενος να έχω ένα φινάλε σαν κι αυτό", καταλήγει ο μεγάλος frontman.

για ετος 2008 ειναι καλουτσικος δισκος…βεβαια ουτε για πλακα δεν μπορει να συγκριθει με δισκους του παρελθοντος…δυσκολο πλεον να βγαλεις τραγουδια με προσωπικοτητα…

παντως αξιοπρεπης προσπαθεια…μπραβο david…

ο aldridge δεν μου πολυκολαει βεβαια…εχει αισθηση της μελωδιας αλλα υπερβολικα χοντροκομενα τα riffs του…αυτο μου ειχε κανει ασχημη αισθηση εντυπωση και με τον DIO…

Που εισαι ρε sykes…γυρνα πισω στα φιδια ρε…:stuck_out_tongue: #-o

Συμπαθητική κυκλοφορία, αλλά όχι αξιομνημόνευτη…