WHITESNAKE "Live in the shadow of the blues"

re paidia ta perissotera group den afinoyn to live opos einai ta grafoyn studio xana ops kai toy coverdale ta fonitika einai studio den einai o monos kai min sas prokalei kammia ekplixi

ποια άλλα σοβαρά group με την αίγλη των whitesnake το κάνουν αυτό?

Re paidia, to Restless Heart ti leei??? Kalo?

εμένα μου αρέσει πολύ…είναι σε rock blues ύφος,καμία σχέση με 87 κλπ…ο Coverdale δίνει ρέστα,είναι με Vandenberg στην κιθάρα…έχει μερικές κομματάρες:wink:

Thx dude! To vrika se timh eykairias(~5 euro) kai elega na to xtypisw…

το “crying” είναι κομματάρα για επικά λιωσίματα!:wink:

Πάρα πολύ καλό. Θυμίζει λίγο τους παλιούς 'Snake. Έχει φοβερές μελωδίες και γενικά χαλαρά κομμάτια, χωρίς να λείπουν και οι rockιές αλλά και κάποιες blues/ rock στιγμές. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν είναι συνέχεια των “1987” & “Slip Of The Tongue”.
Επίσης η φωνή του Cov. λάμπει.
Αξίζει, trust me :wink:

Με πρόλαβε ο άλλος :stuck_out_tongue:

όνομα δεν έχει??:lightsabre: :lightsabre: :lightsabre:

Έχει 15 ονόματα και βαριέμαι να αποφασίζω ποιο θα γράψω :lol: …

:tomato: :tomato: :tomato:
ποιος τον έβαλε στο site αυτόν?

:har:

Ρε παιδια με το νεο αλμπουμ απο whitesnake δεν υπαρχει κανενα μα κανενα νεο? Δεν εχει διαρρευσει τπτ? κανα demo , κατι? Το μονο που ξερουμε ειναι οτι πιθανον να βγει τον οκτωβριο…και εναν τιτλο “Good To Be Bad” .Δεν ξερουμε ουτε τι υφος θα εχει ο δισκος κλπ. οποτε δεν ξερουμε τι να περιμενουμε. Ελπιζω ο David να μας εκπληξει ευχαριστα… Παντως τα 4 νεα κομματια που ειχε στο live δισκο δεν ξερω κατα ποσο εχουν σχεση με το τι να αναμενουμε απο το νεο αλμπουμ, δλδ αν αποτελουν ενα δειγμα.:-s

Ωχ ναι ρε συ, έχεις δίκιο! Με το να μην υπάρχουν νέα στο θέμα το είχα ξεχάσει τελείως ότι βγάζουν δίσκο #-o .

Καμία σχέση. Κατ’αρχας μάλλον θα πάει απο τη νέα χρονιά και είναι αγνωστο αν θα έχει το παρόν line up.
Τα κομμάτια αυτα τα 4 στο live είναι αν θυμάμαι με τον κιθαρίστα, αλλά έχει και παλιότερα αχρησημοποίητα καθώς και κάποια άλλα που δούλευαν με το παλιότερο lineup… θα δείξει… πάντως θα είναι Whitesnake …με ότι αυτό συνεπάγεται… τρέχω μες τη νύχτα για την αγάπη σου, ουρλιάζω σα λύκος οταν πέφτω στο κρεβάτι σου, μωρό μου σε θέλω, δώσε μου την αγάπη σου απόψε κτλ κτλ κτλ σιροπιάσματα…

Γιατί, έφυγε ή θα φύγει κανένας από το τωρινό line-up;;; 8O

κάτι πήρε το μάτι μου κάπου για τον Beach:-k

και λένε οτι κι άλλοι έχουν πάρει πόδι … χμ …

Ε τοτε με ποιους θα ετοιμασει το νεο αλμπουμ ο coverdale? Αν την κανουν με ελαφρα πηδηματακια μερικοι…\:D/ Και γιατι τι ειχε το τωρινο line up για να αλλαξει, μια χαρα δεν τα πηγαιναν?:-s Ελα πισω ρε Sykes…:stuck_out_tongue:

Αντε να δουμε…

ρε οι άνθρωποι είναι ενεργοί μουσικοί,σιγά μην κάθονται να περιμένουν τον Coverdale…πρωτός ο Mendoza,και μάλλον μόνο με τον Aldrich θα μείνει…και αν!
έτσι είναι…reunion το 2003 και από τότε λόγια για καινούριο δίσκο…