WHITESNAKE "Live in the shadow of the blues"

18 κλασικά κομμάτια live (αυτό υπο αμφισβήτηση πάντα, καθώς δεν αναφέρεται στο booklet πότε και πού ηχογραφήθηκε κάθε κομμάτι) + 4 καινούρια τραγούδια. Τα παλιά τραγούδια δε χρειάζονται συστάσεις. Τα καινούρια τραγούδια μου άρεσαν πολύ, αν και θα προτιμούσα να θύμιζαν περισσότερο τους προ 1984 Whitesnake…

δεν λέει πού ηχογραφήθηκαν πότε κλπ??
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
πάλι τα καλά του dvd θα έχουμε??

Και μένα μου φαίνεται ύποπτο. Γιατί αν τα έγραφε θα μπορούσε ο καθείς από το bootleg του να τσεκάρει τι παίζει. Λέω τώρα εγώ. Πάντως το cd όπως και να χει είναι πολύ καλό.

την Τρίτη δεν υπήρχε,ήρθε τώρα?

γκουχ… γκουχ…

αν διαβάζετε ROCK HARD θα βρίσκατε τις απαντήσεις… γκουχ…γκουχ…για το που γράφτηκε το άλμπουμ κλπ… :wink:

ααααψψοουυυυ!!

Το διαβάσαμε ρεεε :smiley: !!
Ε μα δε λέει κάτι σαφές. Κάποια λέει είναι από Αγγλία κάποια από Γαλλία…Χαίρω πολύ. Ποια ρε Dave είναι από το ένα μέρος και ποια από το άλλο;
Όπως επίσης λέει ότι ηχογράφησαν τα Ιωάννινα και τη Σαλόνικα, όμως δεν ξεκαθαρίζει αν τα χρησιμοποιήσαν στο δίσκο… 8O
Ακους εκεί “αν διαβάζαμε”… ΟΥ ΡΕ :lol: 8)

πω…αν ειναι ετσι, θα το παρω!θελω κατι να μου θυμιζει αυτο το live… :wink:

δεν νομιζω να βαλουν απο Θεσσαλονικη…
που να τα διορθωσουν? τοσα φαλτσα θελει πολλες πολλες ωρες δουλεια…

[quote=“bluezlick”]

δεν νομιζω να βαλουν απο Θεσσαλονικη…
που να τα διορθωσουν? τοσα φαλτσα θελει πολλες πολλες ωρες δουλεια…[/quote]

ελαααα bluezyyy!να εισαι πιο θετικος :stuck_out_tongue: 8)
πωωω πωρωθηκα τωρααα!
γτ αν εχουν βαλει κ γιαννενα, ο,τιιιιιι κι αν κανουν δε θα καταφερουν να βγαλουν την τσιριδα μου :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: (οταν πηγε καταλαθος να με βρεξει ενας με τη heineken και μετα που ενας ηλιθιος εριξε καταλαθος σταχτη στο μπυρονι μου.)και δεν ηπια τπτ μετα…(που να εβγαινα απο τετοιο πληθος γ να παρω μπυρα…) :lol: :cry: :cry: :cry: :cry:

ήρθε σε rock city κλπ?

[quote=“bluezlick”]

δεν νομιζω να βαλουν απο Θεσσαλονικη…
που να τα διορθωσουν? τοσα φαλτσα θελει πολλες πολλες ωρες δουλεια…[/quote]

γιατί; στο Καραΐσκάκη λιγότερα φάλτσα είχε; ούτε ο Τζόρτζεβιτς δε βάζει τόσα! (κλεμμένη ατάκα…)… :lol:

Μονο Ο Τζορτζεβιτς??? Χτες φαλτσαρε σχεδον ολη η ομαδα!!! :lol: :lol: :lol:

ρε ξέρει κανείς αν έχει έρθει??μην κατεβαίνω τσάμπα αύριο Αθήνα…

Κοίτα, εγώ μόλις πήρα τη limited από τα Fnac (πολύ καλές τιμές στις νέες κυκλοφορίες) στο Mall.
Οπότε φαντάζομαι θα υπάρχει κάτω.

merci!

to xw parei se limited edition,gamaei… :wink:

στο Λυκαβηττό θυμάμαι ότι το “walking in the shadow…” το είχε πει πάρα πολύ καλά,σε μια ερμηνεία που δεν μπορούσε να αγγίξει τώρα αν το ξαναερμήνευε…και τώρα,εδώ στο cd η ερμηνεία είναι 5000φορές καλύτερη από το 2003…κάτι δεν πάει καλά…κάτι δεν πάει καθόλου καλά…

Oi hxografiseis mesa sto cd ksekinan apo tote pou kanan reunion to 2003 kai merika tragoudia einai apo tote opote ayto tou dinei mia mikrh dikaiologia, oxi pws den einai kati parapanw apo pitheno na einai live studio album! :roll:

Δηλαδη με λιγα λογια παιζει και να μας δουλεψε ο coverdale…εεε???
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

ποιο 2003?αφού δεν αναφέρεται καν ο Mendoza,άρα μας λέει ότι είναι από τότε που ήρθε ο μπασίστας αλα κριστίνα αγκιλέρα…
τέτοιες κραυγές στο crying in the rain δεν έκανε ούτε στα νιάτα του!!!